TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dime (5,43952 ден.) @dimes10cent
#reach: 71581   ( 396th )
#followers: 4377   ( 738th )
#1
Кој е надлежен да го затвори Мендух Тачи за неговата изјава од вчера?
24ReTweets103Favorites·Details
#2
Не слушнав, вети некој попис во предизборната кампања?
23ReTweets106Favorites·Details
#3
Значи платформата на Матка испадна дека е во Германија, затоа не можеле да ја срушат.
14ReTweets54Favorites·Details
#4
СДСМ фарбање лулашки директно врз рѓата, без чистење претходно. Како што се работат сите работи кај нас.
Вмровци не се лепете, ене го гледам #Скопје2014.
7ReTweets71Favorites·Details
#5
Се линчуваат доктори што отишле на друго место за повеќе пари.
Дали сте вие нормални? Вие ќе седите во фирма ако знаете дека на друго место ќе работите во подобри услови и за повеќе пари?
7ReTweets60Favorites·Details
#6
Ревија во Лептокарија по стапките на Дежаву во Аеродром. Прво си земаа тераса, па ја покрија, па ја направија дел од кафиќот, па го земаа јавниот плоштад/парк, па го покрија, па го направија дел од кафиќот.
11ReTweets42Favorites·Details
#7
Мендух Тачи требаше да биде во затвор, постапката била лоша, ќе се пресудело.
За изјавава негова од вчера, сигурен сум дека нема потреба од постапка, може директно.
https://t.co/KFHShrpKAB
12ReTweets29Favorites·Details
#8
И така конечно стигнавме до она што сите го чекавме... Кај која партија подобро фаќа короната. https://t.co/e7ykoiiL0F
7ReTweets40Favorites·Details
#9
1517 "вработени" од државен буџет, за да седат дома и земаат плата. 9 милиони евра годишно така одат за ништо. https://t.co/EoWkAZyqR6
12ReTweets19Favorites·Details
#10
Пресмешни сте со расизмов снегулки. Што е најтрагично не се осеќате дека со тоа што сте помислиле дека некој воопшто им се смее на Ромите во тоа видео, ве прави вас поголеми "расисти" од оние што се смеат на Оливер.
5ReTweets29Favorites·Details
#11
Најново од снежната полиција. Ова се темите за кои е забрането да се смеете:
- Политичар кога се бламира со незнаење на странски јазици.
- Вицови со Мали Џокица.
- Анегдоти во кои има повеќе од една етничка заедница или државјанство.
- Црн хумор (сите видови)
- Хумор постар од 2г
5ReTweets28Favorites·Details
#12
Дали сериозно пак паѓате на мамецот „трамвај во Скопје“ пред секои избори. Кој и да го каже нема да се реализира, толку до сега требаше да ви е јасно.
3ReTweets32Favorites·Details
#13
#ОнаКога на жената ѝ е предолга фудбалска утакмица ама фризер од 3 часа ѝ е таман.
3ReTweets25Favorites·Details
#14
Нели прислушкување беше незаконска работа?
Како секој ден имаме „бомби“, де за СДСМ, де за ВМРО?
2ReTweets25Favorites·Details
#15
Колку треба да си исклучен од контакт со реалноста, за да на Твитер споделиш линк од Зевзекманија?
3ReTweets21Favorites·Details
#16
Мерки за спроведување избори во пандемија: нула.
Нема да има паравани за избирачкиот совет, маската ќе ја симнуваат сите, единствена заштита ќе биде проветрување и дезинфекција на раце.
Кластер избори. Затоа што некој е идиот. https://t.co/V35OhbMVLv
3ReTweets20Favorites·Details
#17
Датата е 26.06.2020. Конечно успеав да станам дел од „ВУКОЈЕБИНА“. Една точка помалку од мојата кофена листа.
4ReTweets15Favorites·Details
#18
Претпоставувам дека сега со пандемијава некој конечно сфати колку лоша идеја беа затворените тераси на кафиќите.
2ReTweets20Favorites·Details
#19
Мицкоски успеа да ги навреди и Монти Пајтон. Спотовите на ВМРО биле сатирични во британски стил.
2ReTweets19Favorites·Details
#20
Имаме 3 (со зборови: три) партии во техничка влада. Ниту една нема ни бекнато за ова, а не па да реагира. Како да гласа за некоја од нив народот? Нели сакаме ред?
2ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1💊💉💪Докторот 🚑🤕😷 🤒(kolateralna steta)deni000975
2Михајло Бурзевскиarhimedb66
3Tурçе and 40 otherskarafilio62
4Твојаtvojapartija57
5Масонот (^_-)serkme_52
6Igor Trajkovskimkrobot47
7KatttP.katttp42
8Нусеblt0lcanka36
9Корто Малтезе од 🇲🇰ngc675229
10Кромитчеkromitche28