TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Forever Jung @dimitar_v1
#reach: 22406   ( 1180rd )
#followers: 127   ( 21191st )
Некои од вас веќе имаат проживеано повеќе од пола од животот. И не сте свесни.
6ReTweets41Favorites·Details
На масичката имам дамка од кафе во облика на Австралија и жал ми е да ја избришам 😄
1ReTweets4Favorites·Details
@RedDevil_xoxo Не. Btw да ти дадам некои интересни информации во склад со оваа теза:
https://t.co/aNXV3pYPeA

Човеков докажува дека целата површина на Марс е бомбардирана со нуклеарки од орбита
1ReTweets3Favorites·Details
Срамење на потрошувачите е тактиката што компаниите ја практикуваат за да ја избегнат одговорноста за пластиката.
Сите пластични шишиња можат комотно да се заменат со стаклени што се реално recyclable ама тоа не им одговара на компаниите. https://t.co/j5fAEKAZ3z
1ReTweets7Favorites·Details
@RedDevil_xoxo Ние сме преживеаните од војната на Марс
0ReTweets8Favorites·Details
@KlementinaSpas2 Никој:
Апсолутно никој:
Климентз на бившите: Те сонував... 💔
0ReTweets4Favorites·Details
@Neznajach @FallUsHype Како да не бидам инволвиран, немам алтернативи зашто сите производи се во пластика и најлон? А немам алтернативи зашто компаниите така сакаат.
Или па да не сликаме пластика ако тоа помага?
Реално проблемот се решава на старт со користење амбалажа што се разградува или рециклира
0ReTweets4Favorites·Details
@OloshMakedonski Исто како што Веро држи еден куп грчки производи. Пред некој ден гледам лименка млеко, на неа само и исклучиво грчки. Ни англиски и ни македонски ни ништо.
0ReTweets5Favorites·Details
Ujed za dusu
U grlu knedla
Jednom zauvek
Bacen sa sedla
Izgleda da sam
Uzalud stario
Nista od snova
Nisam ostvario
I uvek svecano obecam
A znam da lazem u sebi
Da cu prestati da se secam
Ovo je poslednja pesma o tebi
0ReTweets2Favorites·Details
Во последно време ми се свиѓа старинска технологија. Недигитални ствари. Како на пример саат на навивање што седи на синџирче и се става во џепче во сакото 🥰
Го купуваш еднаш, го користиш цел живот, го оставаш во наследство на син ти...
0ReTweets2Favorites·Details
Еве јас ќе ти кажам еден пример. Сега уште малку треба да одам на свадба кај школска од средно. Таа една од последните што не беше мажена. Таму ќе имам врсници со деца во школо, а јас ќе одам сам. 😒😒 https://t.co/hX2pqSgc8M
0ReTweets2Favorites·Details
Па фала му и на Господ за ова. 😄 https://t.co/eJum10GNYl
0ReTweets2Favorites·Details
@BlackTaurus7 Малку треба за среќа 😄
0ReTweets2Favorites·Details
Ништо контроверзно. Чудно е само што се прави овој муабет на propaganda outlet како CNN https://t.co/7fNjosU1mE
0ReTweets2Favorites·Details
@KlementinaSpas2 Altered Carbon?
0ReTweets2Favorites·Details
Кога МКД ќе се деучкифицира? If ever.
0ReTweets2Favorites·Details
@Neznajach @FallUsHype Важи ќе носам филџан кафе со мене и ко ќе купам кафе за носење ќе го префрлам и ќе го сликам. А пластиката во која ќе ми го продадат секако ќе оди во канта и на крај во океан. Ама ок барем ќе имам сторено мојот мал придонес 😄
0ReTweets2Favorites·Details
@hebagoddess Хахаха добро што ја сликав пред да ја избришам 😄
0ReTweets2Favorites·Details
@mencheimmortal Не е прв пат да слушнам ваква приказна. Сѐ е до љубомората на девојката.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Летечи фахманficoku4
2Хеба Паметњаковичhebagoddess4
3Клементц д Грејтklementinaspas24
4Мрачниот Волшебникmartian_fx4
5Giovannigmiserochi2
6Тодорnovakovtodor2
7Крејзи Кет Лејдиnevroticna2
8Едвард Благојчеblazoelixir2
9☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z2
10Монте Кристоtemplisignum2