TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Darko Lazarevski @dlazarevski
#reach: 38025   ( 912nd )
#followers: 1845   ( 2063rd )
#1
Чекај сеа, сакаат да ни кажат демек греењето на дрва загадува, а согорувањето увезен отпад не загaдува затоа што имал некаков сертификат дека не е опасен отпад?
22ReTweets100Favorites·Details
#2
Бизнис консултант - човек кој најчесто не водел никаков бизнис во животот, освен бизнис како бизнис консултант, пишувајќи темплејт проекти за аплицирање на фирми за грантови за бизниси или држење на обуки за бизнис на луѓе кои најверојатно никогаш нема да водат бизнис.
9ReTweets48Favorites·Details
#3
ПР терминологија: УСЈЕ користи алтернативни горива.

Реалност: УСЈЕ согорува увезен отпад.
6ReTweets33Favorites·Details
#4
Туку, забележувате како полека се врти приказнава од “Не се увезува и согорува отпад” во “Отпадот кој се увезува како алтернативно гориво е безбеден” и “Контрола на отпадот што се увезува”. Демек не се секирајте, ве труеме со квалитетен и проверен отпад.
7ReTweets27Favorites·Details
#6
Епа ај да почнеме 😋 https://t.co/ByP1vC2DR8
1ReTweets31Favorites·Details
#7
Во Скопје со дожд, во Маврово со снег. https://t.co/AuscLFzRR6
1ReTweets19Favorites·Details
#8
Кој ќе ве чита утре како кенкате дека е понеделник.
И дека е февруари.
Thanks for coming to my TED Talk.
2ReTweets14Favorites·Details
#9
Сакате да фурате скопски сленг, ама уште не можете да ја сконтате разликата помеѓу најбоље, најбоља и најбољи :)
0ReTweets19Favorites·Details
#10
@KatttP #НеСеДесило на годината.

Плус толку глупо е напишана измисленава приказна што не смислиле зошто се вратила.
0ReTweets18Favorites·Details
#11
Денов е да се збрцаш у кафана и после да отидеш да си легнеш.
1ReTweets13Favorites·Details
#12
Кога ќе прочитам како "aкадемииве" за маркетинг се фалат дека нивните студенти прават чуда, прво што на памет ми текнува е чудото со плинот за Валентајн.
1ReTweets13Favorites·Details
#13
Или во превод: се увезува и согорува отпад само со сертификати. Што е исто опасно и не труе константно. https://t.co/v8iTwAUp74
3ReTweets5Favorites·Details
#14
Pa toa e lesno - zatoa sto ti gi prodavass hahahahah https://t.co/bnQDVWWLZ1
2ReTweets8Favorites·Details
#15
Овие што кога ќе фатат дечко си го бришат Инстаграм профилот се оние “Втор си ми”.
2ReTweets8Favorites·Details
#16
Реновирање WC? Па тоа е лесно: https://t.co/vRiTuvmZvE
0ReTweets12Favorites·Details
#17
Исто така за на психијатрија се овие што еден ден кенкаат дека им пишувале дечковци во приватни пораки на Инстаграм и на Твитер, а нареден ден кенкаат дека никако не можат дечко да си фатат. И така во круг.
0ReTweets11Favorites·Details
#18
@legovski @snowgirly2 Пред неколку месеци коментирав за ова. Шарлатанство под превез на наука.
0ReTweets10Favorites·Details
#19
Мислам, како бе не ви скурчи секој кој ден да кенкате дека е некој ден или секој месец да кенкате дека е некој месец.
1ReTweets7Favorites·Details
#20
Значи сега испаѓа дека дополнителната акциза на дизелот која беше воведена како еколошка мерка во времето кога се негираше дека постои увоз и согорување на отпад беше лицемерно дупење во мозок за полнење буџет?
1ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Штрудлаbalerinamina37
2M*annabellee1046
3Влаткоvlatkovski5
4cup of TEA_tejka_5
5Каршијакkarsijak4
6Sasho Andonovdr_koljo4
7Snekicanatetica4
8Gasmaskagas_maska4
9Дарлаexmitevskad4
10Др Арсланагићarslajemenibog4