TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dimitar P. @dmee82
#reach: 69937   ( 104th )
#followers: 2563   ( 1684th )
Ги обожавам македонскиве апсурди:

- Религијата што проповеда скромност, има 70 метарски крст што блешти сред енергетска криза
- Фанови на партија што се вика левица напаѓаат луѓе кои се против трошење струја за верски објект сред криза
- Верници колнат и посакуваат смрт https://t.co/yFBmd5mqbK
41ReTweets188Favorites·Details
Една од причините што не сакам религии е што и во услови на криза, они ќе си го тераат своето.
- Екстремно загадување, они палат оган на отворено
- Пандемија они си тераат причест со лажиче
- Сега енергетска криза и препораки за штедење, крстот си свети https://t.co/xGhsuRoLXB
17ReTweets127Favorites·Details
Еее у мое време 70 денари беше хамбургерот во 7ца https://t.co/i79RYtwaJb
16ReTweets91Favorites·Details
Замисли колку е ова страшно.
Си живееш нормален живот, создаваш кариера, фамилија, и од еднаш некоја диктаторска будала решава да те мобилизира за да гинеш во непотребна војна.
Апсолутна поддршка за сите што бегаат и се откажуваат од вакво војување https://t.co/XwgcPHqaSn
15ReTweets80Favorites·Details
Како бе сте вакви ретардоси и не правите разлика меѓу мобилизација за да се браниш од окупатор и мобилизација за да окупираш туѓа држава? https://t.co/ThfkiuXTXs
10ReTweets69Favorites·Details
Многу се гадни вакви денови на тл коа искачаат сите пациенти.
Силувале дете, нема тука простор за “ама…”
8ReTweets55Favorites·Details
Прејаки се сите мемиња и форици за Бети, ама овие еџи „антиројалистичкиве“ ликови што сериозно се ситат на смрт и свршваат пошто умрела се убедливо најголемото дно на мк твитер
5ReTweets64Favorites·Details
6ReTweets38Favorites·Details
Не знам шпански ама, Muy bien

Spain plans ‘digital nomad’ visa scheme to attract remote workers https://t.co/Ngo8aD2uwg
7ReTweets33Favorites·Details
Не бил само шкот со резервација на сирење :)

А и како добро нѐ нагости @tome_corner алал. Дури и љуто јадев по негова препорака и предобро беше како и се останато

И Сине е закон :) https://t.co/Xk5lH7AgnW
6ReTweets34Favorites·Details
И пред да ми се с’сне некој зошто само христијанство критикувам: живеам во православна средина, па тоа го критикувам.
Но, ако и џамии блештат навечер, истото се однесува и на нив
5ReTweets32Favorites·Details
"The work helps explain why so many non-smokers develop lung cancer and is a “wake-up call” about the damaging impact of pollution"

ТЛДР: Загадениот воздух и издувните гасови се проблемот

Cancer breakthrough is a ‘wake-up’ call on danger of air pollution https://t.co/GD71rRx2Mu
5ReTweets7Favorites·Details
Прекрасните македонски апсурди

Охрид и УНЕСКО: „Итните“ препораки не се исполнуваат пет години https://t.co/6XtChs7oup
4ReTweets12Favorites·Details
Ќе си речеш луѓе што го гледаа хоророт на војните во ЕксЈу, а потоа и на конфликтот кај нас, ќе бидат екстремно против војна, ама нееее…
1ReTweets21Favorites·Details
Многу сакам коа ресторан ќе ме изненади позитивно со храната.
Кудос за новото Гранче.
Ептен добро и мезе и главно јадење https://t.co/6TtHXmS2Mx
1ReTweets15Favorites·Details
Кај Концепт 37 се гради една (со бројка: 1) и е тотален хаос.
Замисли што ќе биде коа ќе градат 50 (со букви педесет) згради
1ReTweets12Favorites·Details
Градоначалници кои почнуваат реконструкција на улици во септември се тешки црепови и очигледно не треба да вршат таква одговорна функција
0ReTweets13Favorites·Details
@LeCaffeine @FlavrSavr @tishinamalku Таман се нареди и со двата твита доле :) https://t.co/k0eEof7ro7
1ReTweets9Favorites·Details
Ајдеее покрај пари за парно за скопјани, владата ќе ја субвенционира и симит погачата
0ReTweets11Favorites·Details
Колку дена додека да го видиме истово на македонски со Скопје место Белград?
Place your bets now https://t.co/1NVGJj6WKG
0ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Скаузерdariusoff6
2Марк Грег Спутникsatelite_chris5
3Punchable Пичлеме and 23 otherspenggemaar4
4Сараsmilenk04
5Радеna_vanja3
6Фелдмаршал Игорче Развигорчеigor_rujo3
7tribananachokoleshnik3
8Скорќеkapnkrk3
9Donatello™petrusevski132
10Скрачиskraci2