TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Опиум @dokturkata
#reach: 100963   ( 72nd )
#followers: 4117   ( 815th )
#1
Во моментов се одвива прва трансплантација на срце кај нас. Ова е ОГРОМНО!!!!
Мирни раце на сите во сала, еден тон среќа и сите богови со нив и пациентот.
Навивам за успешна приказна многу. 💜
41ReTweets333Favorites·Details
#2
Случајот со Конопова е страшно комплексен во кој треба да се заангажираат полиција, социјални служби, психолози и психијатри. А не ние овде да тупиме кој е во право, кој не и што би било кога би било.
44ReTweets312Favorites·Details
#3
Ова е веќе уметност. 💜 https://t.co/Tpb8JxpUM8
47ReTweets291Favorites·Details
#4
Комисија за Заразни Болести крена раце. Са сречом.
16ReTweets189Favorites·Details
#5
Ај изгреј ми ... 🔥
#МојатаБитола https://t.co/oqumJxlDpT
25ReTweets133Favorites·Details
#6
Пред зграда кај мене во паркче 3 мамички со 5-6 деца до 5 години максимум. Децава се тргачат да трчаат низ парк а мајкиве ги влечкаат едно до друго со мубетот "ајдеее гушни го Бојан, ела да се гушните, иди да го гушниш Бојан не бегај"
Мајке ми не сте нормални.
21ReTweets117Favorites·Details
#7
Струга се намоча на секој здравствен работник во државава.
23ReTweets99Favorites·Details
#8
Драган Вучиќ починал од корона. Имав многу јадено за чоеков ама стварно жал ми падна сега. 😕
15ReTweets120Favorites·Details
#9
Дечки бе, не знам како да ви соопштам...ама јасно ви е дека ја ебавме работата со вирусот така?
14ReTweets101Favorites·Details
#10
Лавицата искапена, исфенирана, со ново фонтанче. Дремуцка после средување. 👑 https://t.co/3l3ZykIttm
5ReTweets93Favorites·Details
#11
Што глупо си купивте во пандемијата?
Јас такво шо се лепи на стомак и само шо вежба стомачни. 😂
4ReTweets90Favorites·Details
#12
На 300 и нешто тестови 33 новозаразени. Ако теравме по скоро 800 тестови како пред 2 недели, можи 80ка ќе креневме дневно според ова.
10ReTweets54Favorites·Details
#13
Немам седено в парк Битола од средно кога се учев да се лапам по клупи. https://t.co/PJpWlFZ7gQ
2ReTweets72Favorites·Details
#14
Let the games begin!
And may the odds be ever in your favor. https://t.co/kypJ9NlG7M
11ReTweets43Favorites·Details
#15
Ќе и платиш комплетен третман стрижење, маникири, педикири, ампули, преглед годишен, таблетка за паразити за цел ден попреку да те гледа, да ти се лути и да не дава да ја погалиш. Ама телешкото го мезна одма.
Кучка пар екселанс.
1ReTweets73Favorites·Details
#16
Дифтико 🥰 https://t.co/Prpcd0nR6E
4ReTweets61Favorites·Details
#17
Мирно Битолче. 💜 https://t.co/cRO10Z4sMM
6ReTweets47Favorites·Details
#18
💜💜💜💜💜 еве ви ХЕРОЈ!!! https://t.co/OayzxdPM27
8ReTweets40Favorites·Details
#19
Поза такозвана "курмиедвормие" https://t.co/b3XyNJnINg
5ReTweets49Favorites·Details
#20
Ај шо ме спрегнаа да сечам зелка, па уште во позадина оди "добро бе како не ја знајш Паца на Љубето брачеда е шо го запали станот. Илче шо не ја покани на свадба"
Не пак немам појма кои се ликовиве.
5ReTweets46Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Εφτελιαeftelijanamajka36
2Тантара Пантараtantarapantara33
3Rubin Exotictherealrubinbt17
4Аритмијаsnowgirly216
5АмазонкА 👑chungalungaaa15
6Коскаkoska66612
7вина невинаnalutilus11
8UltraViolet Heaven6_7characters11
9Ангелаrumshtangla10
10clumsy smurfclumsyclumsy610