TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kalimero ❤🇲🇰 @dolnacrta
#reach: 68007   ( 565th )
#followers: 3135   ( 1165th )
#1
А да беше вонредна состојба заради војна и фрчеа куршуми насекаде, каде ќе го мочкавте песот мамички?
37ReTweets214Favorites·Details
#2
Пак правите херои од некои професии, а?
Еве да искористам прилика, почит за сите работници на Гранит што гинеа по 12 саати на 45 степени низ прашина и асфалт со 80 степени, да ние имаме пат, водовод и канализации. Работеа за 15к цел живот и пензија од 10к денари сега.
20ReTweets129Favorites·Details
#3
Стварно се ситите и заебавате за силуваниот во Куманово? Браво, да беше жена ќе цвилевте, ама оти е маж нека трпи. Стока сте, со извинение кон животните.
12ReTweets89Favorites·Details
#4
Ја да сум командир, би пуштил само полицајци (што имаат ќерки) во подрумот кај што се притворени мамлазите.
10ReTweets38Favorites·Details
#5
Кои услови ги исполни Македонија освен што смени име? Администрација уште довработуваат од штаб, на судски рочишта модни ревии на Боки 13 се расправаат, партиски тендери и што уште не. Зарем толку и паднаа критериумите во ЕУ, ќе се распадне од внатре со крлежите што ги прима.
8ReTweets30Favorites·Details
#6
Цел свет запре со активности за Заев да шверца ноќе сонизгасени улични во Гевгелија.

Е тој, баш тој раат на мозокот сакам да го имам, да напишам такво нешто и да сум убеден во тоа, да видам бело видело во животот и јас.
7ReTweets30Favorites·Details
#7
Еве чисто непочитување на препораките од Визер, ги собраа луѓето во тунелот иако авионот не е спремен за бординг, а и луѓево висат еден до еден. https://t.co/ZLaURtmIax
6ReTweets19Favorites·Details
#8
Најголемите затајувачи на данок, најголемите плачковци за работници, најголемите окупатори на јавен простор први свртеа грб на работниците!
После ова пак одете на нес од 150 и 200гр макарони за 250ден. А УЈП нека ги толерира со "сметки" од маркерите.
Не се тие криви...
5ReTweets20Favorites·Details
#9
Ова е дива депонија поддржана од локалната и централната власт на СДСМ во Македонска Каменица, сето ова ѓубре е од градската депонија и контејнерите, нема каде не е пријавенп сите соработуваат со него. Малтретира цело соседство.се горат црева со улје и што уште не. https://t.co/BzcL0p65I5
10ReTweets5Favorites·Details
#10
Пак ширите лажни вести бе? https://t.co/RFwkxsbtTc
5ReTweets19Favorites·Details
#11
Автомобилската индустрија затвара, луѓето ќе одат дома со 93% од нето плата, мојата фирма исто така е сигурна ако не можеме да работиме повеќе, со 70% од плата.Никогаш не ми било мака што ми одбиваат многу од плата, бидејќи и вакви времиња доаѓаат, без стресови како да преживеам.
3ReTweets24Favorites·Details
#12
@Goran_Man Плакар со клизачки врати се среќава често и во канцеларии каде имаат голема архива и е сосема практично. Не гледам зошто иссмејување, па и спална да е. Немаат сите работна соба како во филмовите.
0ReTweets32Favorites·Details
#13
Се откажаа од изборна пропаганда, со парите набавија средства за заштита и дезинфекција и координирано со противниците и тимовите од врата до врата поделија заштита од вирусот.

Не, а?
2ReTweets25Favorites·Details
#14
Отров за глувци е лекот и се пие со солна киселина, докажано.
Ширете насекаде, да и помогнеме на природнава селекција побргу да си го заврши своето.
4ReTweets19Favorites·Details
#15
Hello darkness, my old friend
I've come to talk with you again
Because a vision softly creeping
Left its seeds while I was sleeping
And the vision that was planted in my brain
Still remains
Within the sound of silence

https://t.co/rQCIAeWdUm
5ReTweets16Favorites·Details
#16
Кога ќе немаш пари да си ги подмириш трошоците месецов, сети се на 2000 луѓе што седат дома (10 години) и ќе си земат полна плата во време кога некој и без парче леб ќе остане, а наесен иди пак да гласаш вмро/сдсм-дуи.
Кој ака нека честита
3ReTweets20Favorites·Details
#17
Децата што немаат интернет како ќе надокнадат наставата што врсниците ја следат онлајн?
3ReTweets16Favorites·Details
#18
Не прашувајте како ги печев! https://t.co/SCar4EBQUM
1ReTweets22Favorites·Details
#19
Тоа што секој метар асфалт и сите реновирани училишта во земјата се од ЕУ фондови тоа се заборава. Ете ќе ги хејтаме оти не ни дале 50% од нивниот буџет, таман ќе можеме да вработиме се што остана невработено во администрација. Е сега, колку ти даде за ЕУ па да чекаш нешто? https://t.co/TcVcoQ7gid
1ReTweets21Favorites·Details
#20
Знаете што е ова? https://t.co/6GzXgTejGr
0ReTweets22Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baze Lazevskibazelazevski89
2вина невинаnalutilus52
3Нусеblt0lcanka41
4KatttP.katttp40
5Унаuna_superstar32
6Lena Petroffl_petroff21
7клендеrkatumpa19
8Waiter 🇲🇰waitermkd18
9Onocentauronagerot17
10Росинантеkalashbg17