TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 19150   ( 1622nd )
#followers: 727   ( 5040rd )
#1
Дали знае некој и може да ми помогне да направам Redeem на Google play card купена за United Kingdom?

Фала, поздрав.
5ReTweets0Favorites·Details
#2
@TheBatLadyM @KapnKrk Моите твитови имаат помалку печатни грешки од твоите.
0ReTweets8Favorites·Details
#3
Причини:
1. Бидејќи градиме навики, за кога во иднина ќе се смени волуменот на предмети кои се рециклираат.
2. Нè прави свесни, сите кои селектираме за волуменот на ѓубре кој го користиме само еднаш и потоа го фрламе засекогаш.
3. Има и трето ама не ми текнува.
1ReTweets4Favorites·Details
#4
@Giotto_mkd @Ce_ne Првава реченица е целосно непотребна, бидејќи скроз истото може да се пише за андроид.
Јас не знам дали постои андроид од 2016 навака што сецка. (ок, сигурно постои, ама којзнае некој затуцан)
1ReTweets3Favorites·Details
#5
@GoranAsRoma Посвои ме Горане!
0ReTweets5Favorites·Details
#6
Пиши ми порсче за уе збе https://t.co/zDMs9TDMR1
0ReTweets5Favorites·Details
#7
@KapnKrk @TheBatLadyM Јас спиев помалку СААТИ од тебе вчера!
0ReTweets4Favorites·Details
#8
Mmmm, ostarevne brat. https://t.co/1ls9yW4oMJ
1ReTweets1Favorites·Details
#9
@Goran_Man Да знаеш дека поубаво ќе се осеќаш. Ќе видиш за 2-3 недели.
0ReTweets3Favorites·Details
#10
@A_Golejska Не знам во кој свет е проблем ова.
0ReTweets3Favorites·Details
#11
Светот и технологијата и идеологијата се менуваат многу побрзо од што човеколикиот мајмун е во можност да ги изеволуира и да ги достигне.
0ReTweets3Favorites·Details
#12
Лесно е да направиш галама,
да те видам направи тишина.
0ReTweets3Favorites·Details
#13
@mkrobot На Vikings порурално го претставија.
0ReTweets2Favorites·Details
#14
Сите го знаете ова, ама никој не го практикува. https://t.co/E0qpR7c2TJ
0ReTweets2Favorites·Details
#15
0ReTweets2Favorites·Details
#16
@DingoOdKratovo Мхм, сега периодов ги има Dark, Stranger things, La casa de papel кои се профи серии. Кога ќе завршат пак ништо ќе нема цела година.
0ReTweets2Favorites·Details
#17
tl;dr
-Пластика: Само бели(?) проѕирни шишиња за вода (средства за чистење, млечни производи - НЕ)
-Алуминиум: Само ако е чист
-Стакло, само од шишиња и ако не е скршено

P.S. Иако не се рециклира сè што селектирам, сè уште мислам дека е добра идеја да продолжиме со селектирање. https://t.co/s4rCSwHVMw
0ReTweets1Favorites·Details
#19
@KapnKrk @Covek1 Дефинитвно бавно се случуваат дејствата.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1На Шивец поголемата_ne_go_tinka_4
2Mangoran_man4
3Скорќеkapnkrk4
4Џотоgiotto_mkd3
5Брусница Вејнthebatladym3
6Маци 🐝viktorynik3
7Дингоdingoodkratovo2
8Газдаgoranasroma2
9Човек1 🗣covek12
10SkertubiLjonljepumpkinowsky2