TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

💫КроКо💫 @donroko1
#reach: 111691   ( 47th )
#followers: 2168   ( 1804th )
#1
@shlapatalo има нешто да ви каже! https://t.co/wflmcowvi1
75ReTweets179Favorites·Details
#2
НЕОФИЦИЈАЛНО: ДУИ ги предложи новите кадри за составување на влада.
За внатрешни работи Удрим Бегај
За одбрана Калаш Прекопуца
За правда Судим Бесим
За финансии Лира Леку
За екологија Буки Дабовица
Директор на Водовод и Канализации Измет Фекалиу
37ReTweets151Favorites·Details
#3
Знамето со голема Албанија им е побитно од здравјето на граѓаните 😉 инаку ова не е кршење устав и закана по безбедноста на Македонија? 🤔 https://t.co/BVGl2cLIqC
37ReTweets96Favorites·Details
#4
Османи: Ги повикувам сите Албански партии да се обединат и да застанат позади концептот за премиер Албанец.
А кога било кој Македонец ќе даде идеја да се обединат Македонските партии овие одма се закануваат со војна?
Како бе така другари?
29ReTweets104Favorites·Details
#5
Пиша некој дека гласачите на ДУИ треба да допишат Pse Jo? 🤣
25ReTweets145Favorites·Details
#6
Ова не е фашизам туку саркастичниот статус на Апасиев бил според сдсмовците. https://t.co/1N2LLqlOtN
25ReTweets76Favorites·Details
#7
Најинтересно од изборите ми е шо имате проблем со еден пратеник на Левица и никому ништо за 19-те на ДУИ.
Via FB.
19ReTweets106Favorites·Details
#8
Ајдее дуи барале и претседател на судот во Хаг да биде Албанец...
19ReTweets97Favorites·Details
#9
Левица е вистинскиот победник овие избори! Честитки до @apasiev и @Mojsoskata за влезот во парламент ❤️✊
18ReTweets101Favorites·Details
#10
Симулација како би изгледало собранието кога би имало само една изборна единица овие избори. https://t.co/21h40sp4s1
20ReTweets57Favorites·Details
#11
Некои од Албанските "интелектуалци" морализираат како тоа некој Македонци (поголемиот дел) не прифаќаат Северна а земаат плати и гласаат во Северна.
Истите тие ја негираат државата, културата, институциите, химна, знамето а од истата земаат и што им следува и што не им следува.
18ReTweets74Favorites·Details
#12
Сеа шо убо Наќе ќе им беше крив на СДСМ за журките а вака на Нухиу не смеат да му зуцнат.
17ReTweets84Favorites·Details
#13
Ајде да го направиме популарен СељоКинг пироманот штеточински што уништува природа за "ќејф" масовно РТ! https://t.co/qKNWqsRUIr
15ReTweets12Favorites·Details
#14
#15
Левица 10 минути пред истекот на рокот за поднесување приговори отстрела 2000 приговори уредно спакувани и жалби до ДИК а ДПМНЕ само 2. 🏹
Сами просудете кој се бори со сите сили за Македонија и гласот демократски на граѓаните а кој е сервилен послушник на туѓите интереси. 😉 https://t.co/9sq4yuS9Ol
16ReTweets61Favorites·Details
#16
Racism is not born, it is taught. 🖤💕 https://t.co/S7QQPmYAF5
13ReTweets66Favorites·Details
#17
+Ги пушти извршителите да роварат 😉 https://t.co/k6TVOKi22C
16ReTweets26Favorites·Details
#18
Капитализмот во една слика. https://t.co/SUgqhY57uv
14ReTweets47Favorites·Details
#19
Профи ⛹️‍♂️ https://t.co/AWmCCBzOyk
13ReTweets46Favorites·Details
#20
Ајде дечки последната предизборна анкета пред изборниот молк! Гласајте масовно и РТ да го видиме расположението на Твитер заедницата! За кого ќе гласате во Среда? Ако не сте во наведените четири пишете во риплај!
6ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Wölf 🐺thewolfmk4
2Лилипутанецliliputanec1232
3Aleksandar Bajkov 🔱abajkov2
4Џекиseedno_2
5𝓼𝔀𝓮𝓮𝓽 𝚋𝚞𝚝 𝚂𝙰𝙻𝚃𝚈 🧂♕donotcallmsugar2
6Виктор Стевичviktorstevich2
7Апасиевapasiev1
8Mojsoskamojsoskata1
9shlapataloshlapatalo1
10Горанg0k1_4nd11