TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДОРЧО @dorcobre
#reach: 115285   ( 43rd )
#followers: 2970   ( 1166th )
#1
Па КОНЕЧНО!!!!!... Што пија кафанава... Ќе пијам ќе лумпувам јеееееее https://t.co/mtTnywysI7
47ReTweets506Favorites·Details
#2
На денешен ден пред 71 година во малото градче Богданци е човекот кој обедини многу генерации, човекот без кој беше невозможно да се замислат МАКЕДОНСКИТЕ НАРОДНИ ПРИКАЗНИ...легенда која еднаш се раѓа а никогаш не умира...еден и единствен ЃОРЃИ КОЛОЗОВ https://t.co/BPz3ZALJ7c
45ReTweets198Favorites·Details
#3
Друштво првата операција помина успешно...пишувам со лева рака пошто десната рака и нога сеуште ми се здрвени од анестезијата...фала на сите што ми пишавте порака или во некој твит ме означивте...многу ми значи сето тоа од сите вас и покрај тоа што не се познаваме лично
24ReTweets261Favorites·Details
#4
Божја убавина манастирот СВ. Архангел Михаил во Прилеп https://t.co/hGoYLOM8Jo
37ReTweets153Favorites·Details
#5
Се чекирала во “Борис Трајкоски” на Златна Бубамара,
Нека и кажи некој дека е снимка,
Греота е !!! 😂😂
36ReTweets156Favorites·Details
#6
Син ми свири втора виолина...
- Оооо, браво...
Првата му ја искршив од главата!
😂😂😂
39ReTweets135Favorites·Details
#7
Комшиката 23 годишна го донесе дечкои дома таткои се расплака не го видел школскиот 20 години 😜
28ReTweets121Favorites·Details
#8
Македонско-Аргентинската врска во Каталонија....

Grande Andonova Natasa 🇦🇷🇲🇰 https://t.co/TbRH0AXNAB
21ReTweets131Favorites·Details
#9
Има една девојка што 5 пати во животот си имаме кажано едно здраво и сега истата таа девојка ми пишува порака на фб..Dorco kako si?..sega procitav deka si se pravel operacija. I rekov moram da pisam da prasam kako si?..So pomin da e..Некои "пријатели" уште ми се немаат јавено
14ReTweets130Favorites·Details
#10
И подарил Ајфон на сите социјални мрежи се пофали, јас срцето и го подарив фала не ми рече. 😀
26ReTweets93Favorites·Details
#11
Државата папса од ограничени луѓе со неограничена моќ и амбиции.
30ReTweets65Favorites·Details
#12
Холокаустот(палење) е еврејска традиција, како струмичкиот карневал?

Дај бе врзете го, ќе не бомбардира некој.
23ReTweets83Favorites·Details
#13
Читам нешто ќе се затвараат казина и кладилници. Ако се случи то во Македонија и ако излезат на протест сите шо се со дневен престој во овие установи е тогаш ќе му се случи народ на Македонија.
18ReTweets77Favorites·Details
#14
Meнаџерот на Витаминка со плата од 105 000 евра.
Шивачките со плата од 200 евра.
Значи просечна плата е 52.600 евра...
Швицарска може вода да ни носи :) :)
16ReTweets83Favorites·Details
#15
Добрината е како снегот, разубавува сѐ што покрива
28ReTweets46Favorites·Details
#16
Извини, не те слушам гласно ти е егото.
24ReTweets49Favorites·Details
#17
Дечки држете ми среќа во понеделник одам во 8 Септември болницата на последен преглед пред операција на ногата
11ReTweets85Favorites·Details
#18
Само во Македонскиве болници после 20 часа од направена операција те пуштаат да си одиш со изговор дека има многу пациенти а нема доволно кревети.. Европо чекај не идиме со крупни чекори
14ReTweets73Favorites·Details
#19
Посакајте ми среќа...се читкаме во сабота или недела....поздрав друштво
11ReTweets80Favorites·Details
#20
Келнер, ќе може ли вечерата да ја донесеш побргу?
- Јас да бев брз другар, лево крило во Вардар ќе играв сега.
19ReTweets51Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Derbi.mkderbi_mk16
2🔅11:11🔅spiritualganja13
3DOKTOROTdoktorot310
4Бабушкаlazarevska399
5Карамболjmalinkov8
6Борбен Момакbqeftf75laokkix8
7Појраз Карајелhkoy8xuzbebji9h7
8Господарот 👑gospodarot5
9MaliZokicamalizokica5
10Црнокоса💎_diamond_664