TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДОРЧО @dorcobre
#reach: 87797   ( 118th )
#followers: 3672   ( 945th )
#1
ЛУЃЕЕЕЕЕ!!!!.. НЕ е можно ова... Луѓеее бреее...конечно одговорот што го чекав долго време.. Документите што толку ги посакував... Август е месецот КАНАДА е државата... Јес јес јес јес.. Сите ве сакам луѓе.. Сите ваква радост да си дочекатате 🇨🇦🇨🇦🇨🇦🇨🇦🇨🇦🇨🇦
18ReTweets722Favorites·Details
#2
Секој пат,кога ќе помислите дека сте баксуз..сетите се дека во Велес,жена со својот швалер,се качила во таксито на нејзиниот маж
49ReTweets252Favorites·Details
#3
Кога умираат ликови како Коби, како да ти умира дел од детството. Сите оние мигови поминати пред телевизор, сета онаа безгрижност помината во гледање на една огромна легенда. Лесна нека му е земјата...неповторлив играч.
48ReTweets254Favorites·Details
#4
За 24 часа добив 636 лајкови на мојата објава за Канада.. Ви благодарам на сите што ја споделивте мојата среќа.. Ви посакувам на сите да имате 100 пати поубави моменти од мојот
7ReTweets127Favorites·Details
#5
Лажеше за се!

➡️Лажеше за Тамара, нешто што остави траен белег во мојата меморија.

➡️Лажеше за Никола Младенов!

➡️Лажеше за Мартин Нешкоски!

➡️Денес се потврди и дека лажеше за Смилковско!
21ReTweets63Favorites·Details
#6
Сезнајковци да ве прашам...кој МАКЕДОНСКИ град е ова??? https://t.co/bmB7qzBFhG
11ReTweets89Favorites·Details
#7
Bлaв во прoдaвница за Hакит глeда женcки oбeтки, пpoдавачкатa му вика:
- 3a 14ти, a???
- Eднaта за 14ти, a дpугaта за 8ми Mарт
13ReTweets58Favorites·Details
#8
Владата се бори против иселувањето на младите. Нема пасоши до септември. 🙄
11ReTweets53Favorites·Details
#9
Излегувам на улица ги гледам сами и оставени.. Мислам дека си имам две нови пријателчиња https://t.co/ovKVA88v5r
6ReTweets66Favorites·Details
#10
Вашето мало семејство е најдобриот тим што можете да го имате
12ReTweets45Favorites·Details
#11
Дечки дали е ок да ти се јави бивша и да ти каже...еј мажево ми е странство на работа, ај да излеземе во град на пица малку да поразговараме
8ReTweets53Favorites·Details
#12
Да викнам Поп да го освети струјомеро,оти врти како Ѓавол да има влезено во него
11ReTweets42Favorites·Details
#13
Бродовите не тонат зашто околу нив има вода, туку зашто водата влегува во нив.
Не допуштајте она што се случува околу вас
да влезе во вас па заради тоа и да потонете
12ReTweets37Favorites·Details
#14
Во свет каде Крсто Мукоски го одобруваат, а Рашела Мизрахи ја разрешуваат, јасно е зошто никој не не почитува. На секој деспот му се од корист без рбетници и скапаници како Мукоски. Тие се плашат и ги ништат луѓето со интегритет и карактер, како Рашела.Оваа агонија мора да заврши
9ReTweets46Favorites·Details
#15
Со текот на годините, кругот на пријатели ти се намалува, но вредноста му се зголемува
12ReTweets35Favorites·Details
#16
А замислете обратна ситуација.
Група наши туристи во Кореа шетаат и некој локален будала ги застанува и му вели:
- Ооо примитивци, неандрталци, go to Serbia, go to Bulgaria, turbo folk aaa?? Lepa Brena, Jelena Karleusha, Shushana... мамето ваше арамиско примитивно, ај мрш од тука
7ReTweets49Favorites·Details
#17
Се ми се чини дека за некој месец ќе ме јаде за доручек
#Лука https://t.co/ZsNsvcv2KZ
5ReTweets52Favorites·Details
#18
Разрешили су министерку за труд и социјалних послова, па одозогора на тога давају им на ДУИем више општине како би могли да освајају више пратеника у македонски парламент.
Одозгора на тога не желе да распише изборе јер знају да црно им се пише.
10ReTweets35Favorites·Details
#19
Си го сакам бре...позерчето мое најубаво 🐶
#Лука https://t.co/LBFfKe5u5Z
8ReTweets35Favorites·Details
#20
Во продавница продавачот прашува едно дете:
- Мали, ти сигурен си дека од дома ти рекоа да купиш 100 грама компири и кило бомбони?
9ReTweets32Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ТУТУНОБЕРАЧИТЕ 2.0busime150822
2Саретоmrcatorka20
3Балум Балумbalum_balum16
4Its me Fritzfritcz16
5Бен Квикprilepcaneco13
6Siljanstrkot2siljanstrkot211
7Андрејanevski_10
8awesome blossom 🌸horridchildd10
9sweet but SALTY🧂♕donotcallmsugar10
10Baze Lazevskibazelazevski10