TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sasho Andonov @dr_koljo
#reach: 83262   ( 113rd )
#followers: 7922   ( 285th )
Може да си расист, националист, идиот, ретардиран, шодае, се додека тоа не преминува во граници на умноболен горе долу е и прифатено од општеството. Ама нема тронка човечност во тоа да се ситиш на ваква несреќа, изгореа луѓе а не вера, националност или раса.
Господ нека ви суди.
52ReTweets363Favorites·Details
Двајца браќа пријателчиња од населба помлади од мене околу 7-8 години починаа од ковид во размак од 2 месеци, зборувај ми за тоа како не требаат мерки, вакцини а требаат свадби и кафани. Да, здрави прави и без никакви претходни болести.
28ReTweets141Favorites·Details
22 годишно починато дете?! Зборувај ми како тоа нема потреба од вакцини и мерки? Како тоа нарушување права било да не идеш у мол или на кафе. За жал овие 37 луѓе веќе никогаш нема да одат на такво место.
Знам дека нема да се свестите никогаш, ја само да си олеснам на душата.
23ReTweets168Favorites·Details
Не постои власт во Македонија која имала образ и доблест да понесе одговорност за било кое срање кое го направила. Едноставно се гоВна со единствена цел да гоискрадат она кое останало од народните пари и да не задолжат евентуално за наредни 30 поколенија.
26ReTweets115Favorites·Details
НЕМА ПОЈАК ТРОЛ од тоа дека Чифлиганец ја купува топлификација и ќе пушта парно на најјако за да му се шират становите! 🤣🤣🤣
19ReTweets155Favorites·Details
Дневна доза Марјана 😍 https://t.co/HaZsE60ESr
7ReTweets187Favorites·Details
Зар не познавате сите по минимум 5-6 луѓе шо секаде шетаат со туѓ сертификат?
12ReTweets107Favorites·Details
Моменталната власт ни е најужасното нешто шо и се десило на државата у 30 години ама па и оние шо се пењават да ги заменат и те како имаат капацитет да го надминат тоа.
11ReTweets81Favorites·Details
Сака некој да си купи СУВ-че?
Тигуан 2.0 170кс 2009г 4х4 со макаимално ниво опрема.
144000км со сервисна книшка од Швицарска.
CENNA 10800 EURA U IMBOKS. https://t.co/z3aS7voFhG
17ReTweets32Favorites·Details
Аирлија, нека се множат апсењата на доктори митаџии.
11ReTweets66Favorites·Details
Дмевна доза Марјана <3 https://t.co/o8Pmipog6V
6ReTweets71Favorites·Details
За да ве ебе јак треба да сте јаки, а не сте. 😉
8ReTweets61Favorites·Details
24 години и си починал 10 дена после свадбата од ковид, каде ли се заразил?
Каде е свеста и одговорноста на народов?
Тажно.
7ReTweets62Favorites·Details
Билборд илимити рекламно пано у АУтокоманда. https://t.co/v6900cfJz3
8ReTweets49Favorites·Details
Кажи им у партија да го отворат линкот и нека учат, ова е првата лекција да бидеш пред се човек, а после политичар или што год друго. Ч од човечност не ви остана од таа пуста желба да се докопате до народните пари.

https://t.co/Y7rzuxEEWV https://t.co/JswCHtZtEW
6ReTweets36Favorites·Details
Дневна доза Марјана <3 https://t.co/PMApdARuTR
0ReTweets51Favorites·Details
Цел живот сме во гомна, единственото кое се менува… е длабочината. 😁
3ReTweets37Favorites·Details
НАЈ ЈА КО! 🤣🤣🤣🤣🤣 https://t.co/JztucXuCcg
3ReTweets26Favorites·Details
Ајде аирлија, па и премиерот да си даде.
5ReTweets13Favorites·Details
Боже, каква прекраснотија од пеачка ми е оваа Каролина, мелем за душава! 🥰🥰🥰
1ReTweets20Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1i999yi999y14
2Суљо и Муљо (заеднички профил)senieni13
3✨дизајнерка✨percalus11
4Нешоnesosk10
5Balkaneezershushmula9
6Тино 🏁tinodtinkki8
7Madame de Tourvelmisssmadnesss6
8LeaveCerseiAlone 🏳️‍🌈🏳️‍⚧️justpurpling6
9Тркалезнаtrkalezna5
10Elena 🔱tikvazelena5