TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вампирка @drakulka143
#reach: 48129   ( 99th )
#followers: 9725   ( 187th )
Добро бе, па само ја ли не сум го глеала видеово, умреф 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅 https://t.co/IBuEf7m2Hp
79ReTweets333Favorites·Details
Гудморнинг ❤️🇲🇰🌞🌺🍀 https://t.co/ERwe8TeEEB
17ReTweets262Favorites·Details
Јилдиз со украдени органи.
Жена по грешка со исечени гради.
Починат пациент од цистична фиброза заради ненабавка на лек
Тројца пациенти во Прилеп починати од нехигиена.
Малата Јана почината не се знае од што.
Таче терај си агенда со бугарите, оти Македонци нема-ги умревте.
41ReTweets165Favorites·Details
Не може девојки од 22-3 години кои не се реализирани ни како сопруги, ни како мајки, да даваат интервјуа и да кажуваат колку биле обесправени и уморни жените во Мк. Од шо се уморивте бе дерлиња империјалистички, од црквата ли? Или од лапање пари од невладини, м?
21ReTweets211Favorites·Details
Грујо испадна бебе за овие, бел ден да не види тоа муртинското копито што ни ја шиптаризира и инкриминира државата!
23ReTweets174Favorites·Details
За 8 Март сетете се на Јилдаз, на починатата мајка во Прилеп,на премиерот кој ја навреди пратеничката,на полицајката која изеде ќотек од пајакот, на пациентката од цистична фиброза, на силувачот Пуцко, на тепачот Фрчко, и на БЦ што се понуди да им ги одржава жените на стечајците.
21ReTweets79Favorites·Details
Професорски пленум се слушаме? https://t.co/sGWVpywKSs
17ReTweets92Favorites·Details
Ivo Andric
13.3.1975 - 13.3.2023
Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!"

Ги живееме тие времиња, за жал. https://t.co/R6Q2Dc6syM
11ReTweets96Favorites·Details
Еден од легендарните и вистинити твитови 😊 https://t.co/omaNfG667q
7ReTweets109Favorites·Details
Министерката за добро владение, Славица Гркова, го ОПОМЕНАЛА Бујар Османи да не ги користи службените возила во партиски цели, оти за друго, немала ингеренции 🤡🤡🤡🤡
Ете која е функцијата на Министерството за политика и добро владение, фала курцу ми се разјасни.Одма е подруго.
14ReTweets72Favorites·Details
"Имам една добра и една лоша вест за вас. Добрата вест е дека нема да мора да одите на хемотерапија. А лошата е, што не требаше да ви ги отстраниме градите. Воопшто не сте имале карцином"
ИМАЛЕ ДОБРА ВЕСТ!
ПИЧКА ВИ МАТЕР!!!! https://t.co/P2tmHoS1j9
18ReTweets54Favorites·Details
Шо се случува бе? https://t.co/D92LtoLtsd https://t.co/rL1fEdDyk0
16ReTweets58Favorites·Details
Директор и шеф на една фирма праат муабет:
-Ја на жена ми и уплатив на Малдиви за 8 март,ти?
-Ја во Охрид и уплатив.
У тој момент влага курирот и го прашуваат:
-А бе Трпе,и уплати ли на жена ти некаде за 8 март?
-А бе ја не сум при пари, сам ќе си ја ебам дома

#старвиц 🤣🤣🤣
10ReTweets72Favorites·Details
Пратениците на опозицијата како иницијатори на амнестијата, требаше да покажат поголема доблест и да бидат сите присутни на гласањето.
Во СКАФАНДЕР заразена дојде на гласање усред пандемија! Не научивте ништо, за жал.
Е сеа збореле. Е па ќе зборат.
9ReTweets72Favorites·Details
Во битката на Неретва, партизаните подобро се грижеле за болните, него ова здравствово сеа. https://t.co/6PkxxB8ieE
15ReTweets38Favorites·Details
Дое време нашите во Грција послободно да се чуствуваат како Македонци него ли ние во сопствената држава.
5ReTweets57Favorites·Details
Штркот се спуштил над една бара, ја голтнал жабата и полетал. Док летал, жабата поминала низ хранопроводник, желудник, црева и стигнала до анусот, го отвара и му вика на штркот:
- Штрку на која висина сме?
- На 1000 метри
- Ај не сери!
😂😂😂😂😂😂😂😂
#старвиц
5ReTweets45Favorites·Details
Штом викаат Русија и Иран стојат зад заканите за бомби, тогаш сигурно не се тие, јер кој будала би ги обелоденил док трае истрага 🙈
8ReTweets32Favorites·Details
Ова со батериите од даљинското, дека се пунат ко ќе ги завртиш малку, не било мит мамемуебам, вистина било.
0ReTweets26Favorites·Details
@Kozica_Cer 🤣🤣🤣🤣🤣
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Даскалиштеnikojbiten02
2Мaргаmkdprolet1
3Мино Војводаstoile11
4ПρиƙαзԨαprikazna11
5Јордан Пиперката 🇲🇰kozica_cer1