TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dream House @dreamhouse99
#reach: 70433   ( 150rd )
#followers: 2740   ( 1542nd )
Ммм тројка https://t.co/ecze7FSERr
155ReTweets1601Favorites·Details
Луѓе најчесто не си одат од држава поради финансии. Си идат најчесто од нефункционални системи, од потпишани и одобрени протоколи од луѓе кои не ни знаат да ги прочитаат, од неценење на трудот на работникот. Си заминуваат од малограѓанштина и манипулации.
25ReTweets182Favorites·Details
Дојде време што си поискрен, толку повеќе наебуваш.
16ReTweets98Favorites·Details
Си возат автобуси без лиценци, не знаат македонски а веќе станале функционери ниедна партија не смее да опстани без да коалицира со нив, пукаат со пиштоли ама лажни кантер играат, филџани фрлаат ама ние сме виновни. Македончето ќе биде криво додека е живо. Доста ни е.
9ReTweets77Favorites·Details
Најлесно е да сакаш добар човек.
11ReTweets68Favorites·Details
Жената никогаш не заборава како мажот се однесувал со неа, во времето кога и требало негова поддршка.
13ReTweets62Favorites·Details
S tobom bih da pobegnem na par dana.. https://t.co/S7EUwfkBtb
0ReTweets85Favorites·Details
Срцето често носи повеќе терет од рамената.
9ReTweets44Favorites·Details
Како се купува само тоа што ти треба а не уште плус 100 работи??
7ReTweets48Favorites·Details
Сите сакаат кога е лесно, никој кога е тешко.
7ReTweets44Favorites·Details
Нема да знаеш колку срамот е важен се додека не запознаеш луѓе кои што го немаат.
5ReTweets39Favorites·Details
Ако се откажи тој што повеќе се грижел и се трудел, пиши пропало.
5ReTweets39Favorites·Details
Луксуз стана да живееш нормално и достоинствено..
8ReTweets29Favorites·Details
Какви се овие Албански песни на МЕТ1 за Илинден тажна Македонијооо.
6ReTweets35Favorites·Details
Сите сте “open-minted people” се додека не ви се случи вас.
5ReTweets32Favorites·Details
Никогаш не било до времето, секое време ниси свои предности и недостатоци. Секогаш било до приоритетите на човекот, до желбите и целите кои што сака да си ги оствари. До слободата што сака да ја има и свесноста на целата одговорност што истата ја носи.
5ReTweets28Favorites·Details
Сите сакаме внимание, само доколку е од личноста што сакаме да добиеме. Мантра за понделник.
4ReTweets21Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1лост ин спејс 🇷🇺🇺🇦boxfromoutside5
2Д. Карамазовtonivancoski3
3Бурекivoapostolovski2
4Нешоnesosk2
5KatttP.katttp2
6✨ ПозитиВ™ ✨ 🇲🇰poslednonevreme2
7Generalotgeneralot42
8Ненајаденact_a__fool2
9ЅВЕЗДА💫theredhair41
10вина невинаnalutilus1