TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дремка @dremka
#reach: 50885   ( 917th )
#followers: 1543   ( 2529th )
#1
Ај, чао 🙂 https://t.co/qUIBQbmyTP
9ReTweets252Favorites·Details
#2
Пица со sourdough стартер, после 72 часа ферментација. Многу порно. Многу!!! 😍
#ГотвимеСоДремка https://t.co/XpR1nMcbrL
7ReTweets102Favorites·Details
#3
Изолација ден десетти. Сонцето овде изгрева во 05:52 и фршти, мислиш лето е. Температура, +3, филинг -1. Седи дома и учи. Не мора да се чешлаш ниту да се шминкаш.
Ај, добар јутар 🙂 https://t.co/XbksNvYoKf
1ReTweets93Favorites·Details
#4
Времево у Швецка е само за кифлици и руска. 🙂
*Добри се и без руска
#ГотвимеСоДремка https://t.co/ymftYbJZL5
5ReTweets71Favorites·Details
#5
Здраво шушљаци, имате сонце или и тоа го разграбавте? :) https://t.co/pwXBlsPtsZ
3ReTweets75Favorites·Details
#6
Некој денеска беше иштрапан. 🙂 https://t.co/8gMtIaeQlg
2ReTweets70Favorites·Details
#7
Sourdough из домаче радиности, со сушени домати, капари и домашно правена рикота илити урда 🙂
#ГотвимеСоДремка https://t.co/VD9hcY1pQM
5ReTweets60Favorites·Details
#8
Нема квасец? Нема проблем! 😉
#ГотвимеСоДремка https://t.co/11Fg1YtvwY
4ReTweets62Favorites·Details
#9
Сладолед за џуџиња 🙂 https://t.co/sGUUm3dK5Q
2ReTweets67Favorites·Details
#10
Продужи да твиташ, Руменка! 😬😬😬😬😬 https://t.co/7glabQEto4
3ReTweets58Favorites·Details
#11
Сипкава пита со јаболка. Овде во горното тесто додадов пекан и обични ореви.
Рецептот е на мојот блог 🙂
https://t.co/zyl4kiUDhg
#ГотвимеСоДремка https://t.co/uC4DWeNF3M
6ReTweets49Favorites·Details
#12
Ќуфтаки од тиквицатаки и фетаки и туркиш јогуртлари.
И пилешка чорба од умрени шо дига. И после сладолед од кафе
*Дебела
#ГотвимеСоДремка https://t.co/OArBJqP8iD
4ReTweets48Favorites·Details
#13
Мијаче, брате 🙂 Ова и не излезе така лошо. 😁
#ГотвимеСоДремка
Пинг @Mijakott https://t.co/vZ6vYTDKxX
3ReTweets46Favorites·Details
#14
Некој за бакљав со ф'стак? И кока кола зеро, за баланс 😂 https://t.co/aRKcb4KBGe
2ReTweets49Favorites·Details
#15
Госпоџа Министарка 😍 https://t.co/oSPQ7PIxom
1ReTweets51Favorites·Details
#16
Шо па морам у креветче да си спијам кога може и вака. https://t.co/O1hIdvUURP
1ReTweets50Favorites·Details
#17
Јаготче 🙂 https://t.co/1pd6eFNq5R
1ReTweets49Favorites·Details
#18
Ај на доручек. Брускети "исчисти го фрижидерот од залихи" 🙂 https://t.co/WMqaW2u759
1ReTweets47Favorites·Details
#19
Тоа се плетка во политика, тоа се пренемага, тоа плука по дијаспора, а пола фамилија му е надвор, тоа плука по невработени, а тато носи - мама меси, тоа, тоа, тоа...уф!!! 😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠
3ReTweets41Favorites·Details
#20
Ситнозубото е мошне загрижено за моменталната ситуација.. https://t.co/2BQuirC4dS
2ReTweets43Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1WD-40l_waesleth73
2Јане Стефановstefanovjane46
3🚀🌕spejs_fraerot43
4Читателкатаprofesorkata6843
5Кромитчеkromitche36
6Др Арсланагићarslajemenibog36
7Тишинаsayonlyonce33
8Chlamydiaschiffer_pg1431
9Отец Фалусlesenpeperut30
10Marijamarija20632329