TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

‏אֱלִישֶׁבַע @drndrnjarinja_
#reach: 99289   ( 68th )
#followers: 6956   ( 345th )
#1
Ја се извињавам вака, ама мора нешто да прашам.
Како може да имате сексуални односи со некого, а да немате чувства спрема тој?
*ја сум, така малку заостаната, па да си прашам.
18ReTweets135Favorites·Details
#2
100 денари не болат. Ајде, знам дека имате срце. https://t.co/Izj1lI51qd
41ReTweets50Favorites·Details
#3
Очекувам ако ебеш нешто, да биде подобро од тоа дома. Не полошо. Ама ти си знаеш. Голем си.
13ReTweets117Favorites·Details
#4
🙏
Ко за некои што живеат во град на солидарноста, не се правете многу паметни. Бар, не денес. https://t.co/ayDbKNy8ry
21ReTweets93Favorites·Details
#5
Нова Година ми се тезгите на плоштад со сите украси и честитки и сета таа гужва и снегот и убавините.
*читај и недостасува детството https://t.co/9clFYDqkwr
16ReTweets106Favorites·Details
#6
Од мое Скопје, ми недостасува:
-пица Скопје
-тортите од Ванила
-трафиките и липите на плоштад
-тезгите пред Нова Година
-Метеопол
-Аркадија
-Фреш
.......
12ReTweets107Favorites·Details
#7
Ако на човек сте му простиле сѐ, тогаш значи вие сте завршиле со него.
-Фројд
18ReTweets79Favorites·Details
#8
Дали и вие си правите муабет со кучињата како мене?
1ReTweets123Favorites·Details
#9
Е па, многу ми е убав лакот. 💅 https://t.co/wLRywrAvTW
2ReTweets109Favorites·Details
#10
Не сум Албанка, не сум ни Хитлер, само сум човек. Ништо повеќе. И не знам да изигравам Мајка Тереза по социјални мрежи. Извинете.
5ReTweets94Favorites·Details
#11
Од кај беше теткана? Од Волково? Аха. 11 години по ружи газеа за две години по кал да газат. А бе баш сте ми фини. Е, таквите со сунѓерчиња ја чистеа порта Македонија. Ако се разбираме мислам.
12ReTweets71Favorites·Details
#12
Дали надвор мириса на снег или мене така ми се причинува?
3ReTweets88Favorites·Details
#13
Вчера во Турција биле засадени 11 милиони дрвца со кој се срушил светскиот рекорд во засадени дрва за еден ден. Во 17 годишното владеење на Ердоган биле 4.5 милијарди дрвца во Турција.

А, кај нас штеточинките ги корнат.
7ReTweets74Favorites·Details
#14
Доста ти е вода, ќе мочаш по пат. https://t.co/qdGEJf8DmP
9ReTweets68Favorites·Details
#15
Не бе сесре, немаш ти големи цицки, ти си само дебела.
6ReTweets73Favorites·Details
#16
Плесни им ја вистината у сурат и гледај како глумат жртви.
12ReTweets52Favorites·Details
#17
Се изморува човек и од болка.
9ReTweets60Favorites·Details
#18
Морнинг. ❤️ https://t.co/Ny2L6ZAeJ1
12ReTweets51Favorites·Details
#19
Ако се роди потапа човек од мене за памтење имиња, еве на.
9ReTweets59Favorites·Details
#20
Единствената неизнасилена вистина во сето тоа беше дека секогаш има некој кој чека некого што му е потребен, односно што му недостига.

Петре М. Андреевски
17ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1баба зинетиcentraphor09126
2Нусеblt0lcanka125
3НаЖанеСреднатаsenieni123
4Букетbouqet100122
5Професор Цветковиќtome_corner121
6Бељаthe_belja95
7Caledonia1red2yellow3blu81
8Aabyepat1enthater80
9Нешоnesosk73
10Foxyanja_foxy68