TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

not.your.ordinary.woman @duplaskorpija12
#reach: 51841   ( 41st )
#followers: 563   ( 7835th )
Маж што сака да те види, ќе дојде и ќе те види и никој и ништо не може да го спречи во тоа. Се останато се прикаски за мали деца, правење филмови и глумење лудило.
21ReTweets126Favorites·Details
Кучето што го врзуваш за да не ти побегне, не е твое. Исто е и со луѓето.
23ReTweets81Favorites·Details
Ќе те претплатам на вечна љубов и вечни времиња, ќе те љубам и губам и во пости и пред гости, само да ме сакаш.

Петре М. Андреевски
22ReTweets82Favorites·Details
Пичка од човек искусно те навлекува на себе така што ќе направи да паднеш на него, а бидејќи нема намера да ти ги возврати чувствата што ги разбудил си заминува без збор.

Муабетот ми беше не бидете пички во душа милички, останете господа до крај 😉
16ReTweets101Favorites·Details
На крајот на денот битно е човекот до кого легнуваш и човекот што го сакаш да се истата личност.
17ReTweets94Favorites·Details
Топло ладно игрички се интересни кога имаш 20 години. Во позрели години бараш мир и тишина додека заедно го пиете утринското кафе или чај.
15ReTweets98Favorites·Details
Многу пичкаст потег е да си играте со туѓите чувства зошто не сте сигурни во своите.
12ReTweets83Favorites·Details
Мажи 40+ 👋🥰😍
6ReTweets97Favorites·Details
Ако треба да се натпреварувам за твоето внимание тогаш еби се и ти и твоето внимание ☝
9ReTweets81Favorites·Details
Маж што готви заслужува жена со голем апетит... во секоја смисла на зборот 😉
9ReTweets76Favorites·Details
Со мене можеш буквално се, додека не ми се згадиш. После тоа не можеш ништо.
10ReTweets57Favorites·Details
Плашете се од овие што глумат светци постирајќи библиски цитати.
6ReTweets71Favorites·Details
Препекав за киндл, ми го поклонија - изгубив мерак.
Препекав за мобилен, си го купив- изгубив мерак.
Препекав за тебе господине, не те добив - ама изгубив мерак.

Муабетот ми беше дека кога ќе ми помине меракот, џабе е се.
8ReTweets63Favorites·Details
Еден ден, некој ќе те сака така како што заслужуваш.
9ReTweets54Favorites·Details
„НАЈГОЛЕМА КУКАВИЦА Е МАЖОТ КОЈ ЌЕ ЈА РАЗБУДИ ЉУБОВТА КАЈ ЖЕНАТА БЕЗ НАМЕРА ДА ЈА САКА.“
~ Bob Marley https://t.co/SOE0ERdX9C
7ReTweets58Favorites·Details
Ако не сте сигурни во своите чувства, не си играјте со туѓите.
9ReTweets50Favorites·Details
Ќе се сопнеш така на нечија душа мислејќи дека е добра како твојата, а не е.
8ReTweets45Favorites·Details
Подобро сам со себе, отколку осамен во пар.
6ReTweets53Favorites·Details
Зезнат е моментот кога ќе најдеш личност што не можеш да ја фасцинираш со пари.
6ReTweets53Favorites·Details
Господине, полека но сигурно го губам интересот за тебе.
6ReTweets52Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Професор Цветковиќtome_corner5
2Отто Фицкthegoofygod4
3🌻Тетин Phalluslesenpeperut4
4YORDAN CHE ,(perfect gentleman)cheyordan4
5Edmond Dantesedmondd717801214
6The Poetandon_usa3
7Dixonradovan_sm3
8ЛиманKaba #МДХ 2 bit COVID 🇲🇰 🇪🇺gorgietod3
9🔪ЛИЛЕСТЕЧАЈКА и њене чаролије🦴biktop163
10Нешоnesosk3