TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

DW Македонски @dw_macedonian
#reach: 9419   ( 786th )
#followers: 5415   ( 600rd )
Средба на раководството на ВМРО-ДПМНЕ предводена од лидерот Христијан Мицкоски со шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок во Скопје. https://t.co/puV9iVnQ91
15ReTweets9Favorites·Details
Во Ден Хаг започна процесот против четворица водечки команданти на поранешната Ослободителна армија на Косово (ОВК) – Хашим Тачи, Кадри Весели, Јакуп Красниќи и Реџеп Селими https://t.co/hNfkMRw8fk
1ReTweets1Favorites·Details
Се смета за реформатор и има само 36 години: Јаков Милатовиќ од движењето „Европа сега“ е избран за нов претседател на Црна Гора. Со ова, по повеќе од 30 години, завршува ерата на Мило Ѓукановиќ. https://t.co/kopg3l3NCK
0ReTweets2Favorites·Details
„Имаше многумина кои што беа живи два-три дена под урнатините, но бидејќи помошта од странство бавно стигнуваше, тие починаа“, се сеќава Луај Јунис. Дали ОН сега ќе се занимава со сопствениот неуспех?
https://t.co/ylzLSiM7HD
0ReTweets1Favorites·Details
Во мирниот изборен ден, единствен инцидент за кој извести БТВ, е поплака од бугарски граѓани за исечена гума на нивното возило, додека гласале во Скопје https://t.co/71987u3frX
0ReTweets1Favorites·Details
Скриениот дел од равенката на овие избори во Бугарија не е кој ќе го земе мандатот, туку со чија волја ќе се реализира
https://t.co/RkmCOG6TU5
0ReTweets0Favorites·Details
Автомобил на поплавен регионален пат во германската покраина Хесен, по дождот кој траеше со денови #фотонаденот #ФотографијанаДенот https://t.co/ouAhdf5mx7
0ReTweets0Favorites·Details
Новите цени ќе важат и за маркетите и за пазарите https://t.co/sIIBtroEJ0
0ReTweets0Favorites·Details
Украинскиот црковен спор има последици кои ги надминуваат границите на украинската држава https://t.co/CFixoALrbT
0ReTweets0Favorites·Details
Одлуката дали ќе се стопира зголемувањето на платите на функционерите за 78 проценти во услови на длабока криза, сѐ уште виси во воздух. https://t.co/KNbiZlxvEz
0ReTweets0Favorites·Details
Покајник од братството „Ла Паз“ пие вода за време на процесија во Шпанија #фотографијанаденот Повеќе 👉https://t.co/kfTupUIfJX https://t.co/HeuNnbBlX6
0ReTweets0Favorites·Details
Јавноста може да се увери дека и по суспензијата на Русковска, постапката во предметот за Рашковски непречено се води пред Судот, вели Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески https://t.co/V62r6kKQwd
0ReTweets0Favorites·Details
Доналд Трамп е прв поранешен американски претседател во историјата кој во суд ќе го слушне обвинението во кривична постапка против него https://t.co/DSy9PITfCN
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Erol Rizaoverizaov1