TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЏиЏе. @dz1dze
#reach: 34474   ( 1102nd )
#followers: 651   ( 5967th )
#1
На https://t.co/ij6anREJ8Q си штракаш рандом ембг и ти ги дава автоматски сите останати лични податоци за чоекот.

Па добро бре, дал сте вие при здрав разум?!
27ReTweets99Favorites·Details
#2
На Македонецот - и по 7 месеца, уште треба да му се објаснуваат основите. https://t.co/ljS9rhq8Tv
2ReTweets6Favorites·Details
#3
@Palavkovska @StojkoMojov Да, ама за пола саат, хакерче праи програмче кое ќе погаѓа, така?
1ReTweets9Favorites·Details
#4
Не добија од "Владата". Добија од ДР ЖА ВА ТА.

Различно е.
2ReTweets5Favorites·Details
#5
@MartinMilanista Абе не е проблем кај тој што веќе има ембг и чува лични податоци.
Проблем е што ако го знаеш алгоритмот (а го знаеме), со еден бот се средува работа.
Проблем е што некој 3та на факс, може сега дома да направи листа од богзнае колку луѓе со комплет податоци!
1ReTweets7Favorites·Details
#6
Абе, ќе се накани некој да го пресече више тоа крстот на Водно или за стално Скопје ќе биде гроб?
1ReTweets7Favorites·Details
#7
@StevanoAna @Jovanovski_mk Не само што не е оправдан протестот, туку и Пресудата требало да биде ослободителна.
У нормална држава би било така.
1ReTweets7Favorites·Details
#8
@Jovanovski_mk @izgledakevrne @StevanoAna И најбитно е што ова не е "тепачка" туку 30 дебила бркаат чоек по улица за да го убијат.
У самоодбрана, убива он. Сосема природно. Ако не убиел, ќе бил убиен. Према тоа, ослободителна Пресуда, без вакви бламажи.
2ReTweets2Favorites·Details
#9
@3892SK Супер шо ти се нашло корисно. :)))
Да, преседан е. Државата дава можност (остава отклучена врата) некој да ми ги злоупотреби податоците, кои и онака не сум ѝ ги гал дна државата своеволно.
1ReTweets3Favorites·Details
#10
@Venumbitchi Знаеме бе, стрес е да им касни на двете одеднаш.
1ReTweets3Favorites·Details
#11
@_Bluetech_ @OpstinaAerodrom Доста бе сељаци, од увек имало кош овде.
0ReTweets9Favorites·Details
#12
@shilikurant @DD_strange_ Epa ni porasnaa decata kajke ziveat ,sakame novi stanovi
0ReTweets5Favorites·Details
#13
@ArtanGrubi Затоа што ти викаш така, затоа треба обратно.
1ReTweets2Favorites·Details
#14
Треба да смислат и пајак за моронски паркирани точаци.
1ReTweets1Favorites·Details
#15
@VFilipche Има лебарки на детска хирургија и скапуваат ѕидовите од влага. Не знам зашто никој не Ви пренел до сега, ќе сепропушти предизбориево.
0ReTweets4Favorites·Details
#16
@arkenstone30 Има криминалци кои живеат од таа работа.
0ReTweets4Favorites·Details
#17
@ft0mJ1nOJYnn2Xk @izgledakevrne @StevanoAna @Jovanovski_mk 1. Од прееска траскаш глупости, сега дозна и за нужна одбрана и за пречекорување на истата.
2. Токму тоа, НЕ е пречекорена нужна одбрана, од причина што му прети убиство.
3. Пресудата е преседан. Вика убиство на миг СО ПРЕДУМИСЛА. Тоа е равно на самоубиството у кофа вода.
1ReTweets1Favorites·Details
#18
Грујо, ќе гласаш ли у амбасада или пак фуфка?
0ReTweets4Favorites·Details
#19
Ја би стаил награда од по 1.000€ за мајсторот кој ќе изнивелира шахта.
0ReTweets4Favorites·Details
#20
Време е за свештено лице премиер.
1ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The Professionaljovanovski_mk46
2AnaStevanostevanoana46
3Izgleda ke vrneizgledakevrne29
4mikjocapn_mikjo19
5Toni Dimitrovtoni_dimitroff19
6𝗔𝗻𝘁𝗹𝗶𝗮 𝗗𝘄𝗮𝗿𝗳 🌠jasnamishevska19
7Kalimero ❤🇲🇰dolnacrta18
8TheMilkManmilkman90316
9Freemannekoj_nekade13
10Ангелаrumshtangla11