TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џагдиша @dzagdisha
#reach: 88991   ( 118th )
#followers: 2985   ( 1175th )
#1
- Од кај си ?
- Од Скопје ..
- Ааа, скопјанка, а ти ?
- Од Велес ..
- Ааа, велешанка. А ти ?
- Од Битола ..
- Ааа, битолчанка. А ти ?
- Од Ресен ..
- Ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа
8ReTweets79Favorites·Details
#2
Денес ќе тргнат првачињата и ќе сретнат дечиња кои се поразлични од нив. Учете ги да ги прифатат различностите и да се дружат со сите. Сите сме различни за некого, никој не е совршен.
14ReTweets57Favorites·Details
#3
Мајка ми ја избркале како оператор од Железничката Станица Велес зашто на господинот одговорила со "ДА", наместо со "Повелете Железничка Станица Велес". Сакам да прашам, тие што сте пријавиле, кај ќе ви оди душата и кој ќе ме издржува сега мене? Крвници ненаситни. ЕБЕТЕ СЕ!
6ReTweets78Favorites·Details
#4
На фејсбук имаме група со останатите родители на класот колку да сме во тек со сите новости околу нашите чеда. Од многуте безброј ретардирани коментари само овој ќе го издвојам: https://t.co/tZVuUAvKSa
14ReTweets33Favorites·Details
#5
Нема полицемерно нешто на светов од македончето. Пред негови очи се кастрира Водно, ама ќе паѓаме у транс што горела шумата Амазон што е пичке си материне којзнае каде далеку. Увек за туѓото си патиме.
5ReTweets56Favorites·Details
#6
Ебати детството ако не си станал Министер.
6ReTweets52Favorites·Details
#7
Многу точно е ова. Свака час. https://t.co/YjoSAHWl1i
9ReTweets37Favorites·Details
#8
Дали на прв дејт е прикладно да се збори за плински боци?
4ReTweets50Favorites·Details
#9
Јас нема да дозволам, да ми извини рибарската заедница, еден РИБАР да ја бутне оваа Влада од власт.
6ReTweets42Favorites·Details
#10
Со Васиљ на консултации околу новото раководство на СДСМ https://t.co/jQQ2q9EIl6
5ReTweets45Favorites·Details
#11
Начукала 30 години во газот и земала твита. Иди бре раѓај!
6ReTweets39Favorites·Details
#12
РТ ако си невин.
14ReTweets13Favorites·Details
#13
Како постигнувате да бидете во топ твитерџии во брак, со деца, со работни обврски, со све? Јас сингл па не се постигнува. Ви симнувам капа на некои од вас.
1ReTweets47Favorites·Details
#14
Дечкиииии, официјално се разведов!!! 🎈🎈🎈
4ReTweets37Favorites·Details
#15
Распишана меѓународна потерница за Влатко Васиљ.
4ReTweets33Favorites·Details
#16
Само "мангупите" мислат дека женa е " газ, цицки и добри нозе".Жена е женственост, став. Жена е љубов, инспирација, нежност.Мајка, иднина. Жена е многу подлабоко, искрено, свето.Жена не е само она надворешното, туку тоа во неа, со неа, поради неа...Жена е почеток и крај на се...
4ReTweets33Favorites·Details
#17
Како им е полесно да дотркалаат машина, када, шоља, правосмукалка, бојлер... до езеро, отколку да го однесат на старо железо (or w/e) и да го продадат макар и за 20 денари?
0ReTweets40Favorites·Details
#18
#ТвитерМажи, искуства со Мено Пауза?
4ReTweets26Favorites·Details
#19
Вака исто и за Сања Лукаревска зборевте дека е млада, неискусна ова она кога ја ставија на чело на УЈП па еве, си ги изедовте сите зборовите. УЈП се покажа како најдобра институција во државата. Затоа ќе ве молам, не судете по возраста.
3ReTweets28Favorites·Details
#20
Излегла новата серија жботови, Август 2019. https://t.co/9SPoTqcNM6
7ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Zarko Ristovskidecimalfawn421025
2Tanja Milevskamilevskatanja21
3little star 🎯independent_23421
4Цceciliaa53717
5Артистотshkottt13
6Milanezotzkacarski12
7RēnåTabaad_influence11
8Брусница Вејнthebatladym8
9Maximum Overtrollmaximovertroll8
10Baze Lazevskibazelazevski8