TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џиги @dzigi7
#reach: 41736   ( 682nd )
#followers: 8013   ( 273rd )
Скопје 70 - тите. https://t.co/7LUUF39App
16ReTweets170Favorites·Details
Тито во дворот на црквата "Св. Спас" му оддава почит на Гоце Делчев - (1975) https://t.co/SK3S2yxDdo
8ReTweets41Favorites·Details
Ова е тежок дипломатски скандал. Вакви обвинувања на една одлука во која им се унапредуваат правата на еден народ кој живее во државава со векови е класичен државен мобинг и булинг од позиција на сила. https://t.co/tgNhOYkpiC
6ReTweets29Favorites·Details
До кога во оваа држава ќе се решаваа етничко - политичките прашања, и кога планираат да почнат да ги решаваат проблемите на граѓаните?
6ReTweets22Favorites·Details
Се "плашат" да бидат со 2-цс попишувачи а не се плашат да се буткаат во толпа народ. Вакви морони одамна немало. уше немам видено опозиција некаде во светот да бојкотира попис на населени
ВМРО ДПМНЕ собира потписи за поништување на Законот за попис https://t.co/1QGVQTFsVu
6ReTweets14Favorites·Details
ВМРО наместо да води кампања на сл попис, да се активира населението сите да учествуваат во пописот, они го саботираат и демотивираат посебно македонскиот народ. После збори ми за тоа кој е најголем непријател на државава...
5ReTweets13Favorites·Details
Зарем вие мислевте дека од еднашка сами ќе се произведат 14 милијарди ванцини?
Знаете ли вие колку време е потребно за тоа, ресурси, луѓе, лабаратории, фабрики, дистрибуција итн....
Take it easy. Вакцини ќе има во претек, а до тогаш сите индивидуално да ги почитуваме мерките.
2ReTweets9Favorites·Details
Заострување на мерки треба да има веднаш поради масовната појава на новиот сој на вирусот, а не после 2000 мртви и 50 000 заболени. исто така јавно треба да се излезе да се предупреди народот да не се опушта во следниот период. @VladaMK @ZdravstvoMK
2ReTweets6Favorites·Details
😂 😂 😂 😂 😂 Неспособна мафија... Ова е можеби најдобрата дефиниција за Македонија. https://t.co/v1jXQaYOaz
1ReTweets2Favorites·Details
Bh. kandidat za Oskara, film "Kuda ideš, Aida" (Quo vadis, Aida) bh. rediteljice Jasmile Žbanić, dobio je dva priznanja na sinoć završenom Međunarodnom… https://t.co/vx3wkgOWDD
1ReTweets2Favorites·Details
😂 😂 😂 😂
Никој не е казнет, а згрешени се 21.957 изводи - https://t.co/hYeWZEeUNV
1ReTweets2Favorites·Details
Ова не е зезанција, стварно доколку сакаш да пристапиш до храватскиот портал @HrIndex ќе ве дочека ваква порака. Секоја чест на храброста. https://t.co/7zKqlFBROH
0ReTweets4Favorites·Details
Шеснаесетгодишник без возачка дозвола со БМВ го прегази хирургот доктор Ѓорѓи Јота - https://t.co/b0eZK7cNiY
1ReTweets1Favorites·Details
Сеа коа ќе се појави Грујо од негде и каже дека бил у Улцињ на мала плажа, лечел синуси. 😂
0ReTweets6Favorites·Details
Србија со својата надворешна политика која ја води во последно време и конкретно примерот со донирање на вакцините на своите соседни држави, сака да го смени имиџот на државата кој до сега важеше за детибилозирачки фактор, во држава која продуцира добрососедство и стабилност.
0ReTweets3Favorites·Details
Врие од ковид хоспитализации во Охрид: Најстариот пациент има 92 години - https://t.co/hHLVyU4ngy
1ReTweets0Favorites·Details
A коа мислевме дека Бранко и Љубчо се швркнати.
0ReTweets5Favorites·Details
@mindplumber А има право, они беа неспособна мафија
Сакаа да прислушкуваат сѐ уште живо, а сами себе се фатиле у клопка 😂
0ReTweets2Favorites·Details
Sta kaze deda na to? https://t.co/E2fSQtZ5B8
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Влада на Р. Северна Македонијаvladamk2
2Министерство за здравствоzdravstvomk2
3mindрluмbеr 🇲🇰🖖mindplumber1
4El Presidentederprasident1
5Alex⚖️Macedon - 🇲🇰🇪🇺alex4macedonia1