TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џиги @dzigi7
#reach: 71920   ( 263rd )
#followers: 7992   ( 274th )
#2
Во однос на овој став, ќе мора да се сложам со Каракачанов. https://t.co/SDAUjGG9z7
11ReTweets78Favorites·Details
#3
Не би да ги етекитирам, али зошто одредена група граѓани на нашата држава се радуваат на тоа што МК има проблеми во интегрирањето во ЕУ? Зарем не е тоа наш заеднички проблем, зарем ние сите немаме деца на кој што треба да им обезбедиме подобра иднина просперитет и стабилност?
5ReTweets47Favorites·Details
#5
Мора да признаам дека Бугарија си прави мн лош маркетинг. Неверојатно лош.
Во овие денови на пол конфронтација, толку многу разбрав и слушнав за злоделата на бугарската окупација, што порано појма немав дека се случиле. И доколку продолжи вака нити еден анекс нема да ги испере.
8ReTweets32Favorites·Details
#6
Џерманците ќе го спасат човештвото.😁https://t.co/sJaz8raLWg
9ReTweets27Favorites·Details
#7
Односите во дипломатијата не се решаваат со емоции.

Потребна е ладна глава и лобирање во пријателските држави да се направи притисок ебена фашистичка Бугарија.мамицата нивна, треба да се затвори граница и да се избркааат сите бугари да се запалат сите бугарски пасошиии .....
6ReTweets25Favorites·Details
#8
Бев да легнам на пола саат, за тоа време починал Диего Марадона а Зоран Заев ја продал цела Македонија и Југославија.
5ReTweets28Favorites·Details
#9
Китење на градов во сред пандемија е тотално лудило, каде освен што се бара забрана од собирање на луѓе туку и максимално штедење и пренасочување на финансиите во потребните сектори
Со ова се докажува дека китењето на градот е само "бизнис" каде што мн пари се крадат.
7ReTweets16Favorites·Details
#10
Каква трагедија денеска, починаа 40 луѓе.
Нови мерки нема.
Сѐ било под контрола.
Мислам дека го живееме најголемото лудило во историјата во својата историја.
Во најголема војна не умираат толкав број на луѓе.
5ReTweets17Favorites·Details
#11
https://t.co/jDdjXRKcFL Дичев: Причините за блокада се поврзани со амбициите на Каракачанов
5ReTweets9Favorites·Details
#12
Европратеникот кој учествувал во геј-оргијата во Брисел е од Унгарија, од партијата на Виктор Орбан: Тој е гласен конзервативец против ЛГБТИ правата - https://t.co/jXdqKMoeTD
4ReTweets12Favorites·Details
#13
Ајде, донирајте, бидете хумани. Се работи за еден живот а вас ќе ве кошта само едно "кафе" у Центар. https://t.co/NjvMLbmwuJ
1ReTweets4Favorites·Details
#14
Или поточно @A1Makedonija имаат 400 гига а @TelekomMK 600 гига "неограничен интернет". 😂 https://t.co/xXP4oq0mHR
2ReTweets7Favorites·Details
#15
Тоа е тоа. https://t.co/AyU6TSrvii
0ReTweets4Favorites·Details
#17
Ние што сме сме во изолација смееме ли да бегаме ако рокне пак земјотрес?
0ReTweets7Favorites·Details
#18
Министерот за надворешни немаат апсолутно никакви овластувања за носење одлуки. Он само ја претставува офиц. политикитка на Владата. Министер за надворешни може да е и Бугар али исто ќе ти се фати. Апасиев тоа мн добро го знае али намерно сака да предизвика меѓуетничка тензија.
0ReTweets3Favorites·Details
#19
Кузеска: Трагично и срамно е Мицкоски да го цитира Славко Јаневски, кога ВМРО-ДПМНЕ го лустрираше - https://t.co/S5HAuHaFi2
0ReTweets5Favorites·Details
#20
Скандал во Брисел: Полицијата спречи „ковид оргија“, меѓу учесниците европратеник и повеќе европски дипломати - https://t.co/UhT1qJdwEI
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Швељкатаsveljkata3
2А1 Македонијаa1makedonija1
3Telekom MKtelekommk1
4Intel-Macedoniaintelmacedonia11
5El Presidentederprasident1