TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џиги-Миги ᛞᚨᚾᛁᛖᛚ @dzigi_migi
#reach: 52611   ( 253rd )
#followers: 1913   ( 2311st )
Ако е ова вистина ттеба школото да се запали, комплет, пепел, ни џигла да не остане! https://t.co/IWNEPOpxDS
52ReTweets193Favorites·Details
пратеник со средно соли памет за стручност во администрација.
Да ги немаше требаше да ги измислиме за интересно да нѝ е 😂 https://t.co/hqOqjYSLF6
8ReTweets70Favorites·Details
Путлер ќе давал руски пасоши по брза постапка за сите странски доброволци во руската армија.
Еве шанса за Апасиев, Крмов , Саше Тасе, Сотир, Латас, Стваралац, БетменСерит, и останата рубљашка багра да си остварат соништата.
Ако не знаат каде е руската амбасата ќе им каже Димче.
10ReTweets38Favorites·Details
Скопјани се натпреваруваат кој е "почист" скојанец, со тоа кој појќе симит ќе изеде и од каде го купува симитот 😂
При тоа, нарекувајќи секого друг "сељак" зш не јаделе симит-погача, а поселско јадење (за на нива) од симит-погача нема!
7ReTweets29Favorites·Details
Ху да фак ис МК Робот?!
1ReTweets21Favorites·Details
До каде е влезен МекКур?
1ReTweets4Favorites·Details
Имам контакт, може да набави 50% поефтини дизел, бензин и пелети.
Ама мене ме заболе к.р за народот па ќе си плаќате поскапо.
#жМицко
А можда и лажам 😂
1ReTweets10Favorites·Details
@Shiferovska Најголемите грабежи на народот се случуваат за време на кризи и војни.
Додека сељачана гледа коњ со пресечен полов орган, други гледаат 20 милиони евра криминален профит.
0ReTweets14Favorites·Details
Господин судија, несреќа беше, сопругата и мајка ѝ бараа посилно и посилно, ете на видео е сѐ. https://t.co/N0SaSyZ8Os
2ReTweets5Favorites·Details
Има ли овде некој/а на кој/а дотичниов идиот не ги малтретирал?!
Па овој е за ќебовање, а не да држи панели и дискусии и тоа замисли, за антибулинг!
🤮
Ах златни 80-90-ти, ми недостигаат зш справувањето со вакви беше брзо, ефективно и со видливи брзи резултати. https://t.co/ubzwquA1OL
0ReTweets10Favorites·Details
@VladimirGjorcev АБЕ НЕ ЈАДИ ЛАЈНА!!!
прекин кабел од трафостаница.
И ПАК, НЕ ЈАДИ ЛАЈНА,, срамота е голем си, имаш деца, полошо од татко лажго нема!
Идиот!
0ReTweets10Favorites·Details
Прославата на плоштадот во Луханск проследена од стотици илјади луКанци 😂 https://t.co/0KTq7BsxXN
1ReTweets6Favorites·Details
@Scarlett_O_5 Плавата е интересна, ама со инфлацијава 50М може 5К да се сторат и џабе, така, да црвена и на 16 отворам фирма, на 18 во партија, и на 25 цепам тендери и на 40 пензионирам 😂😂😂😂
0ReTweets9Favorites·Details
Единствена разлика е времето, друго сѐ е исто. https://t.co/NBcm0tYS8A https://t.co/UMva2MTAc5
1ReTweets6Favorites·Details
@capn_mikjo 140-150 ден 500 гр чорбиче во Струга, покрај езеро, со макало и нафора.
Ве жалам 😂
0ReTweets9Favorites·Details
@tarculovski Се радуваш, а? Ти се полни душата, Македонија да се уништи, а зш? Зш не сте на власт. Абе ако треба со земја ќе ја срамниме ВИЕ нема да дојте на власт, зш и да дојте писле вас пустиш ќе остане.
0ReTweets9Favorites·Details
другите да ќутат и да се поклонат!
Hala Madrid! https://t.co/swSYhmWXuq
1ReTweets5Favorites·Details
Швабите, вечни слуги и најверни подржувачи на Путлер. https://t.co/ajAvwVeaAr
0ReTweets4Favorites·Details
@forty_tw0 Абе ги имал контактите, му рекоа достави ги во ЕСМ и во Мин. зс Економија ама не ги дава. Сакале промена на власт, одма и веднаш, без избори, и тогаш тие ќе си носеле. 😂
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Scarlett O'Harascarlett_o_524
2Ајс Тиicebucks77
3Влада на Република Северна Македонијаvladamk7
4Claudia ❼shiferovska6
5Бабиќ, Горан Бабиќ 🔱goranbabik6
6The G Pockthegpock6
7Johan Tarchulovskitarculovski6
8Romaroma923771815
9Кенни Роджерсkrodzers5
1042forty_tw03