TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АлишаАлмаз 💎 @ednazelba
#reach: 53467   ( 67th )
#followers: 5794   ( 528th )
Сакам да ти го направам она што пролетта им го прави на црешите
-Пабло Неруда https://t.co/kZeYBNI1Sq
19ReTweets123Favorites·Details
За мене 21 март е ден на пролетта. Ден, кога реки Битолчани одат кон Баирот за да запалат свеќа и да им оддадат почит на Светите 40 маченици.
Оттука, како на дланка се гледа Битола, па посетителите често пати од горе знаат со поглед да ја бараат својата стреа. https://t.co/iVwfgDfW0i
12ReTweets135Favorites·Details
Серотонин, норадреналин, допамин, или на кратко: хормони на среќата https://t.co/h78FNadrFG
9ReTweets138Favorites·Details
Последна солза од око капна...
кога на ридот есента стапна,
в крви се изми утрото бело.
И кога в зраци челикот светна
последна мисла ко птица летна:
"Мајка ми сама остана в село".
О, детски очи!
Криевте в себе небесно катче...
Румено крвје течеше в жили
в радост без почин... https://t.co/TVVAkW6kuQ
17ReTweets104Favorites·Details
Не е страшно да немаш ништо на себе,честопати е убаво, примамливо, возбудливо. Пострашно е да немаш ништо во себе. https://t.co/2K2qFCqTXb
10ReTweets128Favorites·Details
And I'm feeling good https://t.co/AbxqQfixMb
7ReTweets140Favorites·Details
Раскошната кралица на пролетта-магнолија

Фото Гордана Аџиева - Михајловска https://t.co/ZMZ2BO8hNS
13ReTweets109Favorites·Details
Ако е сиво небото, не мора и душата, така? https://t.co/BSkwK59UPi
11ReTweets107Favorites·Details
Испровоцирана од едно видео на кое човек кој нема појма што се тоа панични напади се труди да објасни дека родителите се причина за истите кај сопствените деца, решив повторно да се навратам на темата:
За да имаш паничен напад треба да си емотивен и треба да имаш причина.
16ReTweets86Favorites·Details
Денес се чувствувам зелено 💚 https://t.co/KXsEFv3S8v
2ReTweets137Favorites·Details
Ако нашето отсуство не менува ништо во нечиј живот, тогаш нашето присуство таму нема никакво значење. https://t.co/IPNCld6fhb
12ReTweets86Favorites·Details
...Може ли тој од глуварче за тебе да направи пролет
од еден твој збор да напише сонет?
Може ли тој во утринско кафе да ти исцрта насмев
како тогаш кога место него јас бев? https://t.co/5O51A36PmW
9ReTweets97Favorites·Details
Розева е https://t.co/JDXOJI0KmU
9ReTweets91Favorites·Details
Телото ми е премало за мислите што ги носам.
Дали е време за одмор?
11ReTweets82Favorites·Details
-Што правиш?
-Те сакам.
-Озбилно те прашувам.
-Озбилно те сакам. https://t.co/mNOicsoKaL
9ReTweets88Favorites·Details
-Ајде да играме куку.
-Важи, но ако те пронајдам, ќе те бакнам.
-Ок, а ако не ме пронајдиш, зад врата ќе бидам. https://t.co/KL9mHbQSp3
8ReTweets85Favorites·Details
Никогаш не ги заборавај оние кои верувале во тебе кога никој друг не верувал. https://t.co/owIDXxA5tu
10ReTweets74Favorites·Details
Ќе те сакам вечно-ми рече.
Вечноста беше до утредента. https://t.co/4IL0KXiKH8
9ReTweets76Favorites·Details
Сакате виножито? Тогаш издржете го дождот. https://t.co/y3SNvTqRvW
6ReTweets80Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Shpendino Mio 🌹shpendi_kasapot13
2🇬‌ 🇪‌ 🇷‌ 🇲‌ 🇦‌ 🇳‌hector1981910
3družermcfmk8
4albertobalsalm@naphexschrinkaphextwin317
5ԱӀʝąղժìʂąղìօprovokatorot7
6Pajcew Cobra Tategrdo_pajce6
7ТУТУНОБЕРАЧИТЕ 2.0bitechminus5
8Ivo Antovantovsr5
9Читателкатаprofesorkata685
10Крсте П. Јованоскиkrste664