TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 47810   ( 677th )
#followers: 4018   ( 844th )
#1
Бугарски воз во Диво Насеље.
Бугарски воз во Битола, фатена со три гласачки ливчиња.
Вакво нешто немало од девеесетите, ГНОЈ комуњарски сфе ќе пробаат до крај!
30ReTweets83Favorites·Details
#2
Конечно еден Албанец искрено да ја каже вистината. https://t.co/dlbzH6j9C9
23ReTweets89Favorites·Details
#3
После еуфоријата со летниот Обиџуко хит, мала релаксација. 😎😎😎 https://t.co/0eOzDPZqJT
26ReTweets61Favorites·Details
#5
Каква хала им оставил Грујо, еееј! А колку врева дигаа додека траеше реконструкцијата на собранието. Да ја немаше сеа во паркче на клупи ќе држеа седница, гноеви комуњарски! https://t.co/AtjlQPS5N0
15ReTweets74Favorites·Details
#6
Мицунски со електричен тротинет, Апасиев на точак, северџаните на апарати! https://t.co/BfdcPdcXaE
11ReTweets79Favorites·Details
#7
Едноставно нели, имам стекнато авторски права во партијата и ќе го тужам Мицкоски. Едноставно нели... 🤣🤣🤣
Монти Пајтон не им е равен на ненормалниве околу Црпко. https://t.co/kP7UtEddT9
8ReTweets63Favorites·Details
#8
Потписник на секој меѓународен договор е Претседателот на републиката, така е по Устав.
@Dimitrov_Nikola изврши атак на уставноста и суверенитетот на нацијата со илегалниот потпис во Преспа. И тој зборува за правда и правдини, МРШ скоту!
#ЌеСиЛежите
https://t.co/rjOJ0fxcsB
13ReTweets46Favorites·Details
#9
Нејзиниот сопруг го печатеше првиот Устав на независна Република Македонија, направи брзи пари во транзицијата и до ден денешен ужива во благодетите на `оваа земја`. А оваа мифка секојдневно ни демонстрира колку е забегана од реалноста и неприлагодена на секојдневите промени. https://t.co/Qyd7ioT2JS
9ReTweets56Favorites·Details
#10
За лоботомирани дупеглавци, ова е првиот Претседател, а тоа позади него е првото официјално знаме на независна Република Македонија. Сменето е под притисок и уцени од Грција исто како и името. https://t.co/rpVKuYEE97 https://t.co/po6tphZ7oU
14ReTweets41Favorites·Details
#11
Митко Кожувчанка, Александрова, Поповски, сеа и порно пратеничката ја активирал Змијале во обид за рушење на Мицкоски. Патетично. https://t.co/ZOeao7f81Y
7ReTweets55Favorites·Details
#12
Браос Судија!
Им го зезна распоредот за правење спектакли од твоето апсење пред избори. @VladimirPanche6
https://t.co/ZHIR0yfyCH
13ReTweets33Favorites·Details
#13
Не можете да исчезнете, но може да си лежите!
@SDSMakedonija @Zoran_Zaev https://t.co/uf4ujMhNXu
10ReTweets41Favorites·Details
#14
Бугарски воз е специјалност на @SDSMakedonija
Беа фатени на дело 2006 Бранко амнестира 2 извршители ви текнуе? Искршена една кутија рано сабајле украдени стотина ливчиња од неа кои покасно се користеле за локомотиви на композиции по цигански маала.
@MickoskiHM отварајте си очите! https://t.co/1YeT0oqSHT
13ReTweets32Favorites·Details
#15
Само влада без ДУИ и смрдсм може да ја покрене Македонија од мртвата точка во која ја донесе клептоманот од Муртино. Се' друго ќе биде продолжување на агонијата. https://t.co/EpohUhFLVj
11ReTweets37Favorites·Details
#16
Колку треба да си глуп од нула до северџан сега да се зачленуваш во смрдсм? https://t.co/XwEylr0K4X
6ReTweets50Favorites·Details
#17
Прекинато гласање во Бутел.
Бугарски воз во Прилеп.
Наќе ќе има многу работа деновиве, кој сака нека честита.
12ReTweets32Favorites·Details
#18
Гнидана е разочарана, Наќе многу апсел пред избори требало да сочека да полнат кутии ко шо е предвидено. За греота! 🤣🤣🤣 https://t.co/zgUethdeDz
9ReTweets40Favorites·Details
#19
На Албанците азбука им напишал Влав а најголемиот национален херој им се вика Ѓорѓи. Чудо од нација се, бетон шо би рекол еден црпнат. https://t.co/vvTEGPcVLf
7ReTweets46Favorites·Details
#20
#Заевизам е проширен и надграден хибрид, многу поопасен #режим од тој на Груевски. https://t.co/DWAU2NISfR
8ReTweets43Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1SDSM (СДСМ)sdsmakedonija8
2Мартианmartianfrommkd6
3steffmakedonijam6
4Зоран Заевzoran_zaev5
5Васил Наумов601p4r9bpuibzps5
6︽☆︽ Чиз™ ︽☆︽ #АΨc4i7z4
7Маргаnatrampbratmu3
8Никола Димитровndimitrovmk2
9Апасиевapasiev2
10Makedončišteshopkarishte2