TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tom is Love ❼ @egodollaric
#reach: 99148   ( 25th )
#followers: 13134   ( 84th )
Замисли работиш осум саати за да дојдеш дома претепан и немаш време ништо да средиш, немаш време за никакво лично задоволство ни хоби него треба порано да легнеш за да бидеш утре продуктивен на работа ти не си ни роб робовите подобро живееле.
88ReTweets438Favorites·Details
Ако живееш во државава и решиш да ги тргнеш сите токсични луѓе што ги имаш во животот ќе си останеш другар само со кучето.
54ReTweets281Favorites·Details
“Нема работници никој неќе да работи”
Никој неќе да работи никад и тоа е природно ама ако си асален работодавач и вработените ги третираш како човечки битија со супер плата можеби некој ќе ти учини во градење солиден бизнис.
23ReTweets145Favorites·Details
“Сите се жалат немаат пари а инстаграм полн со патувања во Египет и Перу”
Пробај малку затвори инстаграм и излези од дома да видиш надвор што се дешава. И на твитер сите се смешни па надвор не знаат да бекнат.
20ReTweets140Favorites·Details
Од сите проблеми што постојат во државава овој е најголем, а никој не збори за него, 90% од народот ги дели една плата од бездомништво. https://t.co/ktIKOIhUiL
18ReTweets90Favorites·Details
Никад нема да избришам фејси! https://t.co/moMeInyxxg
7ReTweets118Favorites·Details
Ако два пати утнеш паралелно паркирање пред ресторан идеш јадеш на друго место.
13ReTweets94Favorites·Details
Доручеков 😍 https://t.co/BlpiqcrXox
3ReTweets113Favorites·Details
Бизнис идеја: кафич ама да има ладно пиво!
12ReTweets69Favorites·Details
Ако имате одмор и неограничен буџет кај би отишле на 15-20 дена во Септември-Октомври?
7ReTweets46Favorites·Details
Уште не научија фирмиве дека со мењање работа добиваш 40-60% покачување.
6ReTweets44Favorites·Details
Нема поголема фиромштина од тоа десет години да не смениш една даска во диското, веце школките немаат капаци нит врати и нон стоп е поплавено ама битно има цигулетка што бара петче за да ти дае хартија и сапун да не сееш куровина низ цело диско.
6ReTweets40Favorites·Details
Другарка праи девојачко и сеа резервираат локал вила нели према буџет и едната вика абе ај ќе ја откажеме вилата да идеме на Ибица па кој нема пари нека не иде свињи не се понашаат вака уста ви ги мочам лајковите.
0ReTweets41Favorites·Details
Понеделник 😍 https://t.co/8TxH5I3i3e
4ReTweets27Favorites·Details
@Vlatko_Werder А другарка ѝ љубоморна пошто нејзе не ја дејтаат него само ја дробат и знае дека ќе остане сама стара немажена дронфа па сака да ѝ ја уништи врската на другарката за да има друштво.
6ReTweets11Favorites·Details
Бранч 🫠 https://t.co/vzp30G6fU0
0ReTweets31Favorites·Details
@DiSkopje Дали некогаш @DiSkopje ќе се врати во Скопјево?
1ReTweets4Favorites·Details
Кој сака да го вработам нека дое у Че. https://t.co/5VjjnOmzZ4
0ReTweets9Favorites·Details
Платив WoW за да видам дека е подосадна него било коа иам платено у животов.
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Брадаlegovski7
2Колаче (╯3╰)ednokollace6
3Флафиkarfiolka6
4Академик Др Џедај до гроп 🇺🇦 🇲🇰kjosmofon5
5двеста тристаenema_visoki5
6Cosmic Glue🌠jasnamishevska4
7Kokorarnotasuthinkkkk4
8complicatedSoficomplicatedsofi3
9Маленmctiggaz3
10Диа zmijanivkilrah3