TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ehemija.mk @ehemijamk
#reach: 39815   ( 161st )
#followers: 1204   ( 3884th )
Ова мора да се каже јасно и гласно:
Борче Стаменов(шлапатало) е држава во држава.
И ги работи работите што таа треба да ги сработи по службена должност!
16ReTweets119Favorites·Details
Mendeleev: *invents periodic table so people don't have to memorize the properties of the elements*
MOН:На матура не е дозволено користење на периоден систем.
Менделеев: https://t.co/QNBS9WBLam
21ReTweets98Favorites·Details
Ko че ги земи прилепчанец парите од тутуно.. https://t.co/Ixwi5BsA6Q
10ReTweets69Favorites·Details
Кована ограда„Ким Кардашијан“. https://t.co/KRnChnbhmF
11ReTweets54Favorites·Details
Само една информација дека не е се така црно во образованието:
Само за натпреварите по хемија годинава се пријавени преку 1100 ученици од основните училишта, а повеќе од 550 од средните(прва, втора и трета година и малку од четврта оти тие се спремаат за матура).
7ReTweets62Favorites·Details
Не се плашете, уште има добри и чесни луѓе,од мајка родени.
Го загинав паричникот во градска 2,некој го нашол и му го дал на шоферот,со се пари, документи, картички.
Не знам кој бил, ама има големо БЛАГОДАРАМ од мене.👏🙏
7ReTweets59Favorites·Details
Драги родители, водете повеќе сметка за своите деца! https://t.co/dIG8NLoPbs
7ReTweets45Favorites·Details
Почитувани родители,
Вие сте им најдобар пример на децата.
Тие потсвесно ве копираат, од навиката за миење заби, пушењето,исхраната,музиката што ја слушате,однесувањето...
Бидете добри личности ако сакате да израснете добра млада индивидуа! https://t.co/mO3pYx5YSU
7ReTweets43Favorites·Details
Новата верзија на приказната... https://t.co/KQlPcQrQUU
8ReTweets37Favorites·Details
Афионот од нашето поднебје е со најдобар квалитет,
познат и признат во светот. Треба да се размислува сериозно да се врати оваа култура на полињата, како очајнички чекор за опстанок. https://t.co/ffM1ZNus4Y
5ReTweets48Favorites·Details
Во цел свет се вели „Си поставил премногу амбициозна и тешко остварлива цел“ а во Прилеп викаме„ Трчаш по орлојте мади*на“
и мислам дека е прекрасно кажано!
5ReTweets47Favorites·Details
Во 2021 г, во Америка,бизнисот со донирана крв тежел 3,3 милијарди долари(од 50 до 75 долари по единица).
Дали некој во Македонија направил пресметка колку ќе не кошта нас ако дарителите ја наплаќаат по таа цена? Или тактиката ќе биде секој да се снаоѓа сам?
6ReTweets38Favorites·Details
Се си е кажано, ама вас не ви текнува. https://t.co/kBv14SGp5w
6ReTweets37Favorites·Details
Ајдееее, новиот автопат Прилеп-Битола ќе се викал
„Еволуција“.
5ReTweets32Favorites·Details
Разбуден од 5, ја решив мистеријата на векот:оти постарата генерација е забегана и пола нервно и срцево болна:Од ова чудово! https://t.co/dLBfdiLb9y
1ReTweets41Favorites·Details
Дечки, не гледам вести ама нема спас од нив;
Нешто страшно се случува!
На ХТВ1 , на Квизот ПОТЈЕРА како ударна вест се кажува за „Покани за воен распоред“.
Пребарувам и стварно било. https://t.co/uQZilu6YRn
5ReTweets22Favorites·Details
Булинг
Побулинг
Најбулинг
Бабулинг https://t.co/3rKfrvJGls
7ReTweets14Favorites·Details
Вистина се повторува. https://t.co/5ACrjLQ61u
6ReTweets16Favorites·Details
21-28. Март - Недела на солидарност на луѓето и борба против расизмот и расна дискриминација.
Расизмот не ни е вродена мана! https://t.co/u0QixkxpdA
5ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Radoslav P. Galićlosobebe5
2АЛХЕМИЧАР☦ 🧪⚗alhemicharot15
3Aleks.T.S.ursusactros5
4Чичко кумплунгdupacotodtviter4
5Aleksandarsaleskopski3
6The Templarandon_usa2
7Анета Марковскаmarkovskaaneta2
8Alex Macedon 🇲🇰alex4macedonia2
9ТУТУНОБЕРАЧИТЕ 2.0bitechminus2
10Чун Лиautsajdersekade2