TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јао Јело @elcezelce
#reach: 359   ( 12134th )
#followers: 359   ( 9623rd )
#1
две сестрички на 2000 км оддалечени, пак величајте ги Роналдо, Меси и другите со умот во нозете https://t.co/lBhmjWDm3L
17ReTweets114Favorites·Details
#2
прекинете да прашувате за бројките, за имињата, да барате 24/7 полициски час, ќе ве удри на психа, ќе почнат срцеви удари напади на паника, мозочни удари, здравствово моментално нема капацитет, чисто пријателски совет
13ReTweets66Favorites·Details
#3
МВР??? цел Штип татковци да им се соберат да видат што е ќотек, ѓубриња
10ReTweets45Favorites·Details
#4
Dr Velo Markovski https://t.co/u8jXqbZO69 конечно излезе инфектологот што го чекав за мислење @VenkoFilipce
14ReTweets32Favorites·Details
#5
едно време ќе тепавте доктори... кај ви е сега силата бе мочковци?
5ReTweets37Favorites·Details
#6
едно ќе ви кажам само војна да нема, со се останато ќе се справиме 💪🏻
6ReTweets26Favorites·Details
#7
јас па ќе им кажам фала на производителите на храна, снабдувачите на храна и на продавачките, неуморно работат исто како нас ❣️
7ReTweets21Favorites·Details
#8
сонце, да не ти потребам само, колку добро толку и лошо може да ти напраиме 😘 https://t.co/hOML7WLkLO
2ReTweets35Favorites·Details
#9
@2eyeshadow ви реков дека ќе има 70% заболени асимптоматски ќе го поминат, учевме медицина знаеме што е тоа, пазете ги други оние кои навистина се на тешка имуносупресивма или хронична терапија аман нема сите да умреме, шо да кажеме ние што сме по цел ден со пациенти, ајде малку по храбро
4ReTweets27Favorites·Details
#10
сега е вистинско време да и се качам на комшикана од 8 ми што ми тресе врз глава трошки и влакништа да и се издерам и на крај да и кажам ај мора да идам дома у карантин сум имам температура и кашлица, нек ја фати срцето, нерви ми искина 2 години
0ReTweets39Favorites·Details
#11
@Vlayo дај бе не објавувајте лекарства ќе земат на своја рака ќе се отрујат при најмала кашлица
5ReTweets20Favorites·Details
#12
@MilaShila9 да зеам да и набутам една маска у уста све и ебам 12 саати сум со маска за лепотица да бидам, каракоџула скапана
2ReTweets29Favorites·Details
#13
#14
шо е битно кој донира или барал да се донира битно ни помагаат мерете си ги после епидемијава да ви ебам тоа болните умови партиски
5ReTweets16Favorites·Details
#15
за шо фала бе, ќе не плукате и шамарате за три месеци после ова, не мора фала за ова учевме
3ReTweets22Favorites·Details
#16
може баба ти никогаш нема да разбере што е тоа Facebook, ама може и ти никогаш нема да дознаеш шо е тоа пензија
#StayAtHome
5ReTweets15Favorites·Details
#17
а сеа што може преку матичен да земеш упат за тест за Корона, па коа ќе се сипаат сите со настинки да бараат упати па матичниве по преценка нема да им даваат на сите, дечки Никоб пред врата мој совет
4ReTweets17Favorites·Details
#18
@BejbiBoy у 2015 у лабораторија у Кина е направен хемиски вирус, извлечени се протеини од лилјак и се споени со вирус на SARS и coronaviridae, откако е тестиран на глувци се покажал многу смртоносен и била ставена забрана да излегува вирусот од лаботаторија останатото е веќе сегашноста
5ReTweets13Favorites·Details
#19
до сите што доаѓаат чопоративно на прегледи по 10 души за еден, да знаеете дека ќе ве бркам надвор и ќе влага само еден т.е пациентот и придружник доколку пациентот не разбира македонски!
2ReTweets20Favorites·Details
#20
Филипче пушти ме денеска мене на прес и така ми е преку глава, одмори малце и ти ко мене веќе 30 кила имаш, истото ќе го кажам само ја ќе се придеравам
0ReTweets26Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Kristinakristinna_vel114
2BembaSkbembask58
3Гуру де Коркаш™bejbiboy47
4crvenokosata2eyeshadow44
5Punchable Пичлеме and 24 otherspenggemaar42
6Marijamarija20632333
7Ариелproblembyme29
8prostmoderenmagnetolicious26
95 џи Еџedge97225
10Boris⚔Nevermoreborisnevermore24