TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Emil Atanasovski ⭐️⭐️ @emilatanasovski
#reach: 62731   ( 274th )
#followers: 1919   ( 2147th )
Поминаа 18 месеци уште не разбираат луѓе како функционира ова со вакцинацијата па мора со гиф. Посебно за мантрата како јас невакциниран сум проблем на тие што се вакцинирани. https://t.co/HdW7b20QNR
92ReTweets187Favorites·Details
Нашиот најуспешен олимпиец со најмногу учества на олимпијада. Goat 🐐 https://t.co/gIo6c5YDCa
8ReTweets56Favorites·Details
Не поминаа ни 30 мин среброто на Дејан на олимпијада стана предмет на политичко партиски препукувања. ВМРО северџани ваков онаков.

Болна нација и страшно оптеретени лимитирани мозоци со политика. Знаете нешто друго освен да го изгнасите секој и сечиј успех со партија?
7ReTweets29Favorites·Details
Време е за една crowdfunding кампања за да го пратиме @astrogrev на патување со Блу Ориџин.
Нека биде првиот Македонец во вселената.

Бонус е што ќе покажеме дека за разлика од ЕУ патот кон вселената не оди преку Софија.
5ReTweets17Favorites·Details
@DameIndomptable Читам и не ми се верува што читам. TV evangelists на ковид стереоиди се ликовиве.
1ReTweets4Favorites·Details
На времето кога ќе те прашаат на слава чиј си ти ? https://t.co/ui4hyFjTWv
1ReTweets4Favorites·Details
Тек да имаше хркљуш на олимпијада. Ќе згазевме.

50-60% од ТЛ нема поима што е хркљуш не гледале ТЛН.
1ReTweets9Favorites·Details
Бравоуууууу 🇲🇰 https://t.co/2VKjaZcQti
0ReTweets9Favorites·Details
Целата нишка е 🤯🤯🤯
👇 https://t.co/vpT6A0QjAh
1ReTweets5Favorites·Details
Досега најголем успех на балканските народи на олимпијадата и медалите кои се освоени се во тепање (теквондо, боле и џудо) и пукање (стрелаштво).
💪💪💪
Со други зборови јаки сме 🤛👊🤜
0ReTweets7Favorites·Details
Каков европски мастерпис у одбрана изиграа Французиве. Онака тврдо. Еврокуп полуфинале vibes. Под 80коша ги спуштија Америве и си тепаа лесно.
0ReTweets3Favorites·Details
Треба повеќе спортови со тепање на олимпијада. Тука ни е шансата.
0ReTweets3Favorites·Details
На Поп не му иде ФИБА кошарка.
0ReTweets2Favorites·Details
@TheRealRubinBt Каков душбег
0ReTweets2Favorites·Details
Просечна Евролига утакмица на олимпијада моментално. FRA-USA 81-74. Се мачат Америве.
0ReTweets1Favorites·Details
I admit. My demon friend persuaded me to take a jab. https://t.co/WSr7CnLerr
0ReTweets1Favorites·Details
@DameIndomptable Колку се луди со изјавите. Од масони до демони.
0ReTweets1Favorites·Details
@astrogrev Енџио џизс
0ReTweets1Favorites·Details
Македонскиот Енџио Џизс ❤️ https://t.co/81QsZytHvc
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Госпо ⭐⭐therealrubinbt4
2Гpeвastrogrev2
3Angélique™dameindomptable2