TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кукуњавска @emmyllija
#reach: 109586   ( 28th )
#followers: 15094   ( 46th )
#1
Кога некој ќе ги помеша лековите, @2eyeshadow добива риплај на година 😂 https://t.co/MhZM940fl8
54ReTweets192Favorites·Details
#2
Вака ќе се одвива комбинирана настава во училиштата:
1. Часот ќе го следат деца и од училница и од дома. За тие што се дома, часот директно ќе се снима преку однапред приготвена и унифицирана платформа од МОН
- Министерке, ние немаме интернет во сите училници
* Ќе користите Ваш.
33ReTweets106Favorites·Details
#3
Родители и он-лајн школо 😂 https://t.co/BOOmxIKH1j
30ReTweets79Favorites·Details
#4
Со време нормално е цицките да паднат. Гледајте духот да не ви падне.
15ReTweets187Favorites·Details
#5
Во 1935 година, унгарскиот психијатар Леополд Сони развил таканаречен сонда тест, со кој сакал да ги открие скриените карактеристики на човекот, но и она што го потиснуваме длабоко во себе. Ај да ве видам. Ќе ги добиете одговорите според тестот https://t.co/LVuxewtGVs
21ReTweets105Favorites·Details
#6
Знаете ли која е најзапоставената Општина во Македонија? Куманово! Ве читам како за се ви е криво локалното и централното раководство на вмро. Е, па ако случајно не знаете, Куманово е 30г под локално раководство на сдсм. Во нивни раце се сите училишта и вработени во училиштата.
20ReTweets113Favorites·Details
#7
Денес имав прва средба со ученици после 6 месеци и тоа само со 5 одделенија. Кога почнаа да се собираат во школскиот двор, почнаа и да се групираат. Цело време повтрувавме: не се групирајте, држете растојание, со двете нозе застанете во бариерата за дезинфекција....
21ReTweets98Favorites·Details
#8
🤣🤣Љубав https://t.co/qEkkXapsEv
22ReTweets74Favorites·Details
#9
Од први, текстилните работнички ќе идат на работа само ако си носат машина за шиење од дома. Работодавачот немал пари да им купи 😱😱😱
17ReTweets86Favorites·Details
#10
Глуп
Поглуп
Најглуп
сдсм/вмро бот
12ReTweets125Favorites·Details
#11
14ReTweets111Favorites·Details
#12
Не сте расклопувале М48 и не сте пукале со неа, затоа сте кинкави
10ReTweets122Favorites·Details
#13
Станав кафе да си направам ама кога дојдов до кујна заборавив зошто сум таму и земав да јадам. На пола јадење ми текна дека кафе ми се пие. Старост, така!?
10ReTweets103Favorites·Details
#14
Некој твита од своју главу, а некој од туѓ шупак.
14ReTweets86Favorites·Details
#15
Смоква е преслатка за јадење и, мене ме асоцира на секс
9ReTweets97Favorites·Details
#17
Сите сме родени голи, само општеството ни диктира да носиме облека.
6ReTweets95Favorites·Details
#18
Не знам зошто е проблем да се признае дека е некој подобар од тебе. Посебно ако се трудиш, а не можеш да го стигнеш
9ReTweets78Favorites·Details
#19
Додека почнат училиштата со настава, градинките ќе ги затворат
8ReTweets80Favorites·Details
#20
Сите грешиме! Едноставно, го правиме она за што мислиме дека е правилно во определен момент.
14ReTweets58Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1crvenokosata2eyeshadow15
2Мацкоfebruar19676
3Цонцеlawitches6
4Marija Danilovskamarijadanilovs15
5⚡zoranveli⚡🤘zoranveli5
6Traveler_Lonely 🖤l_traveler__5
7Драгуљацsiemigadjuro3
8i999yi999y3
9Дедadedapilos3
10Хартиганmad_hartigan3