TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

∫eˣdx @enkriptirana
#reach: 9264   ( 796th )
#followers: 4644   ( 787th )
Фирма која произведувала долна облека и никогаш не вршела наздор добила 8.3 милиони евра од тендерот за четирите автопати: https://t.co/RnZkXoS3Mj
9ReTweets15Favorites·Details
Година 2023, пост ковид е веќе апла у длабокото, они слават отварање нови канцеларии за ИТ фирма. Толку не им верувате на вашите вработени, шо ги терате да идат у канцеларии?
4ReTweets31Favorites·Details
поарно биди искрен и кажи "немам услови/немам концентрација/забушавам коа сум дома" отколку овие ефтини приказни.
за фирмите кои бараат задолжително физичко присуство у канцеларија - you guys are crazy as fuck.
0ReTweets29Favorites·Details
и не ме интересираат оние "ама јас сакам да идам у канцеларија, убаво ми е, се зезаме со колегите, на ручек пауза заедно, заебанции ова она". вас ви фали социјален живот, а тоа може да се најде и надвор од канцеларии.
0ReTweets16Favorites·Details
И не ми продавајте муабет за пола денарче од типот "ама ние мораме у канцеларија" - тоа значи дека не сте работеле и не сте научиле ништо дур сте биле од дома во време на ковид.
0ReTweets13Favorites·Details
@minimoog77 знаеш кој ја мери оваа ефикасност? обично оние со позиции без конкретно значење доколку не постојат физички канцеларии. :)
0ReTweets13Favorites·Details
Знам дека е први април и никој нема да ми верува дека денес скоро па на врв на Водно, имаше група од луѓе како погребална поворка а напред беше човек со дрвен крст на рамо.
0ReTweets6Favorites·Details
@minimoog77 и оние контрол фрикови кои не знаат за начини и алатки со кои се мери ефективност и продуктивност... демек "еве ја ќе ти кажам и ќе контролирам све шефе, ти не мора да се замараш со ништо".
0ReTweets6Favorites·Details
После го видовме на средно, се спуштија со жичара. Крстот не го носеше на рамо, ама уште му беше у рака. https://t.co/tSBvn1xU5l
0ReTweets4Favorites·Details
@Cassi0peia__ Луѓево толку веќе живеат у свет на слики со филтери и пичкематерине, се изненадуваат од подочњак.
0ReTweets4Favorites·Details
после 40 дена чистење, јадев пржено тесто и еве, се каам веќе втор ден. не за чистењето, за тестото.
0ReTweets2Favorites·Details
Исто така, ја ваљда се повторувам со некои теми, ама истиот човек сум - ме нервираат истите работи.
0ReTweets1Favorites·Details
@khayteeb Прочитај пак, прашањето е зошто многу од фирмите сметаат дека ќе привлечат некого со нови канцеларии, кога грото од луѓето веќе не сакаат да одат во канцеларии. И да, сѐ уште има фирми каде одењето во канцеларија е задолжително, тоа е прашањето, зошто е, а не зошто има канцеларии
0ReTweets1Favorites·Details
@taskovskig Сами си дефинираме што ни е прифатливо и за мене е лудост да е задолжително идење у канцеларија кога е повеќе од докажано дека ефективно се работи од било каде ако имаш соодветни услови за работа.
0ReTweets1Favorites·Details
Ќе го прашаат 85димов дали некој кој си ја завршува работата треба да иде у канцеларија или не. Во следната сезона тоа, бидете така. https://t.co/RUOOgSxIpz
0ReTweets1Favorites·Details
@TheRealRubinBt Он не сфаќа дека ние сме Индија и Бангладеш. 🤪
0ReTweets1Favorites·Details
@tindomiell замисли таков "пост". 40 дена секој ден да чистиш по дома - генералка левел. https://t.co/sk8UoiMtVI
0ReTweets1Favorites·Details
супер е ова пролет, јајниците не одобруваат.
0ReTweets0Favorites·Details
@resana__ Ако фирмата кај шо работиш не бара задолжително присуство во канцеларија, не значи дека нема фирми кои бараат. Некако многу погрешно сте разбрале што е напишано. Личното и моментално искуство не е цела слика.
0ReTweets0Favorites·Details
@resana__ Овие е за тие што бараат, аманте!
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Mini Moogminimoog772
2ајраresana__2
3Домашно милениче 🐈cassi0peia__1
4Катаринаkhayteeb1
5Нашиøт Човек Флинтtaskovskig1
6The AI-Госпо 🌻therealrubinbt1
7kegyvesztetté váliktindomiell1