TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бактерија @escherihiacoli
#reach: 159402   ( 1st )
#followers: 6567   ( 396th )
#1
Јас сум Турчинка,живеам во Македонија,го знам македонскиот јазик подобро од многу од вас што сте родени Македонци.
Немам комплекси дека ако го зборувам добро јазикот на земјата во која живеам,сум помалку Турчинка.
Знам која сум,знам каде сум и каде припаѓам,ова е моја татковина.
208ReTweets1443Favorites·Details
#2
Оние што мислат дека се планинари, а го оставаат ѓубрето позади себе на планина, не се планинари, туку сељаци со кондиција.
164ReTweets683Favorites·Details
#3
И кога ќе размислам, мене не ми се оди од земјава, ми се оди од политичарите, од сељачаната, од насилниците, од безредието. Земјава си е прекрасна.
120ReTweets581Favorites·Details
#4
Жива се јадам, како и повеќето мои пријатели планинари (ама планинари) што ви ја откривме Лешница.
По секој викенд и празник ова ни го оставате.
Што проклетија од народ сте бе?
*Сликата е преземена од ФБ https://t.co/PqWb4LLVmK
101ReTweets293Favorites·Details
#5
Ќе има ли правда и ќе важи ли законот за сите?
Или поминаа 5 минути слава?
https://t.co/OccAFaeAtz
69ReTweets137Favorites·Details
#6
Чиста поезија
so najlon od zara vo raka bev https://t.co/AMh7dIh4GB
43ReTweets304Favorites·Details
#7
Не знам јас од каде цел тој отпор да научиш македонски јазик и при тоа да живееш во Македонија уште и да си дел од власта.
И не верувам дека друга националност која живее тука, се однесува вака силеџиски како Албанците на власт.
Уште тоа такво треба да не' претставува низ светов.
42ReTweets221Favorites·Details
#8
Од парче мермер ќе извадиш емоција, од жив човек тешко. https://t.co/wMEyPXXq4V
33ReTweets179Favorites·Details
#9
Еве ги сељачиштата од организатори,можете да ги препознаете по Синалко амбалажите од ѓубрето на претходниот пост за Лешница! https://t.co/nf72rFC1sk
37ReTweets98Favorites·Details
#10
Денес е есенската рамноденица, баланс на светлото и темното, од утре темнината ќе ја надвладува светлината секој ден по неколку минути, се' до 21 Декември кога денот ќе е најкраток, а ноќта најдолга.
29ReTweets169Favorites·Details
#11
Црно, Бело и Боговињско Езеро на Пар Планина
#УбавинитеНаМакедонија
*линк од рутата во коментар https://t.co/iRLOCzezSs
31ReTweets143Favorites·Details
#12
Ова е собрано вчера на Титов врв, повторно од пријател планинар, да стигнеш до Титов за да се олесниш и оставиш ѓубрето треба да си убер сељак! https://t.co/8d0YIqk6tL
32ReTweets90Favorites·Details
#14
Еден добронамерен совет до сите нови планинари кои покрај летниов, сакаат да продолжат со активносите и во наредниот период:
Секогаш, ама баш секогаш без исклучок проверувајте го времето дента пред планираната тура до врвот кон кој планирате да се движите.
24ReTweets97Favorites·Details
#15
Ако веќе се плаче, барем сама да одберам што ќе ме расплаче.
Има спортисти машини и има спортисти со срце. Вторите. https://t.co/u44zgrtBZC
23ReTweets102Favorites·Details
#16
Убавата страна на Лешница https://t.co/cDyUXCpWdE
18ReTweets155Favorites·Details
#17
*нема празно место по запирките, за да собере се' во еден твит, да не се фаќате да се расправате.
6ReTweets212Favorites·Details
#18
Рибничка Скала со поглед кон Кабаш мачиња! https://t.co/WYC2t26FXQ
9ReTweets197Favorites·Details
#19
Боговињско Езеро и магичната Шар Планина
#УбавинитеНаМакедонија https://t.co/QblzNklerg
15ReTweets121Favorites·Details
#20
Сликиве не се нешто wow ама мојот личен успех и задоволство беа 😊
Од Молика по Камењарот, Стив, Илинден, Пелистер, Мало, Големо езеро 👊🤘 https://t.co/LawSzcQkMd
11ReTweets136Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🎸🎸Рокенрол Фирер 🎸 🎸 🤘zaumna_sila111
2Баба Ванѓаtikemikazes5
3Maximum Overtrollmaximovertroll3
4Jasmina Vasilevaherminnah3
5mikjocapn_mikjo3
6Curufinwëljupchov3
7KatttP.katttp2
8Букетbouqet1002
9družermcfmk2
10Aabyepat1enthater2