TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бактерија @esherihiacoli
#reach: 122598   ( 62nd )
#followers: 6100   ( 446th )
#1
Не верував дека ова ќе го констатирам, но ете:
Во случајот Корона, Владата носи правилни одлуки, граѓаните се стока.
134ReTweets565Favorites·Details
#2
Родители, децата се обвркса за цел живот, престанете да кенкате како ви е полесно кога се во градинка и бидете одговорни.
Страшно е колку коментари во само овие неколку часа се изнаслушав за тоа што ќе им правите дома, што мислевте кога ги раѓавте/правевте?
67ReTweets315Favorites·Details
#3
Луѓе во одела од 1000 евра, зборуваат како минималната плата не смее да расте.
Ботови без плата поддржуваат.
69ReTweets236Favorites·Details
#4
Мене ова ми звучи како закана. https://t.co/qeCjoxPJ4f
30ReTweets225Favorites·Details
#5
Да бевте вие ко Србите и ние ќе бевме ко Србинките ❤ https://t.co/jykW20ALv7
17ReTweets209Favorites·Details
#6
71-годишниот ПРИНЦ Чарлс.
12ReTweets152Favorites·Details
#7
Вечерва на полноќ, дизелот поефтинува за 6, а бензинот за 7.5 денари.
Гужвата од маркетите се префрла на бензинските ❤️
16ReTweets132Favorites·Details
#8
Драг дневнику,
Откако го пребришав станов и се' во него со три различни крпи и различни средства, исправ се' што собираше во машината, прередив по боја и материјал низ плакарите, утре најверојатно ќе пристапам кон кречење на станот со четкичка од лак за нокти.
18ReTweets125Favorites·Details
#9
Ова лето ќе биде модерно да си жив, здрав и дебел.❤
20ReTweets111Favorites·Details
#10
#11
Еве нина се откажа од платата.
Човече кој популизам и мајндфак е ова што го прават, мислев вучиќ цар, али нина го победи со мотивацискиов говор.
15ReTweets95Favorites·Details
#12
Мадвор можеш да слушнеш како расте тревата на Шар Планина.
9ReTweets86Favorites·Details
#13
Само вака 😁 https://t.co/CO5PhF4vTB
14ReTweets64Favorites·Details
#14
Подобро пред време карантин кој ќе трае месец дена, помала е штетата за сите, отколку задоцнет кој ќе трае најмалку 2 месеци.
14ReTweets58Favorites·Details
#15
Процвета ❤ https://t.co/RYq6uGHL1r
6ReTweets82Favorites·Details
#16
Помалку твитер за поголем раат.
Отров сте.
13ReTweets58Favorites·Details
#17
Ако Италија ги става во карантин цели градови и области и Короната не е толку страшна како што велат, тогаш како толку луѓе заболуваат при посета на Италија, ако може некој да ми објасни како на мало дете зашто мене ова се помалку ми има логика.
9ReTweets67Favorites·Details
#18
Вредности не се пари,туку се' она што во овие времиња ви значи, џабе ви се парите ако седите во 4 ѕида и немате со кој 2 реда муабет да направите, џабе ви се парите ако немате што со нив.
Џабе ви се дипломите, ако со нив не знаете да направите да преживеете,што ќе продавате сега?
12ReTweets56Favorites·Details
#19
live long and prosper https://t.co/qOhetEW6hj
11ReTweets58Favorites·Details
#20
Дајте бе некоја диета од оние за недела дена 20 кила што се слабееше.
5ReTweets75Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1KatttP.katttp56
2L__lence__30
3Chlamydiaschiffer_pg1424
4Каршијакkarsijak22
5crvenokosata2eyeshadow19
6100Lebaljumbaljum19
7Shoepack Deeprabilgladen18
8Др Арсланагићarslajemenibog17
9Uvik_Kontrasafetahmeti16
10i999yi999y16