TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 0   ( 12246th )
#followers: 9409   ( 190rd )
⚠ ⚠
Препорака до сите жени кои страдаат од полицистичен оваријален синдром да се консултираат со својот матичен гинеколог и да почнат да користат мио инозитол (myoinositol),значи баталете контрацепција, метформини и спиронолактони!!
Со стаж од 8 години сум, жива глава спасила!
21ReTweets44Favorites·Details
@Mermaiid_ariel Пиев диане 2 години, јаз 2 години, нив во комбо со метформин од 850 без никакви промени со шеќер и инсулинот за џабе ги пиев. После останато со спиронолакронот умирав од поспаност. Веќе година дена сум со инозитол ама си го нарачувам од интернет, го дознав од тикток.
0ReTweets2Favorites·Details
@Delux_if DR CHEREPNALKOVSKA VO PROMEDIKA
0ReTweets2Favorites·Details
@Fugl_F @Nosoytuproblem Konsultiraj se za da go ufrlis i suplementot
0ReTweets1Favorites·Details
@pussy_trip @Dusheven_Nemir Zzavisi do kok stepen e, ima ponatamubrizici vo pplodnost a i metabolizamot, odi na kontrola redovno
0ReTweets1Favorites·Details
@Cassi0peia__ @Mermaiid_ariel Go ima i vo mk od NOW, i kako cist i kako vo kombo so kolecistin neshto taka bese, a od net mozes od bilo kaj, jas go zemam kako ovasitol
0ReTweets0Favorites·Details
@RumShtangla @Mermaiid_ariel Si pisavv da si se konsultiraat so ginekolog:)
0ReTweets0Favorites·Details
Пвц мантил за 2300 денари! Ват д фак???!???!??!!?!?
0ReTweets0Favorites·Details
Call me out but појма немам шо значат тие милиони титули и подтитули и смерови во други струки постдипломски? Као, на медф имаш сто год учење и на крај славиш само за последен положен испит пошо до лиценца веќе ти е исцицана цела сила и не се замара никој за ништо
0ReTweets0Favorites·Details
што е МАГИСТАР?????????
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Жар птицаmermaiid_ariel3
2Ненaспaнaтa убaвицacassi0peia__1
3Те Сакамdelux_if1
4Fugl_Rfugl_f1
5Ариелnosoytuproblem1
6ᴘʀɪɴᴄᴇꜱꜱ 🍒pussy_trip1
7Уно Первертидоdusheven_nemir1
8Ангелаrumshtangla1