TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Летечи фахман @ficoku
#reach: 84361   ( 67th )
#followers: 1188   ( 3846th )
-Колко паре е леб?
-75 денара
-Да прошетамо па ќе се вратимо
50ReTweets275Favorites·Details
Што најдов во документите од баба.

TL/DR - имала статус на дете на жртва на фашизмот затоа што бугарите го затекнале татко и кај чува овци, го обвиниле дека е партизан и го убиле. Последните зборови на втората страна! https://t.co/cRHGb57ey4
47ReTweets153Favorites·Details
Ми се јави пред малку татко ми да ми каже дека умрела баба ми. Пред крајот спремила торба, документи, здр. книшка и држела пари во рацете. Организирана, самостојна и педантна пред смртта како во текот на целиот живот. Почивај во мир учителке моја
7ReTweets361Favorites·Details
Имавме еден колега, се имаше пуштено на секоја сестра од другар. Го викавме сестран човек 😀
14ReTweets141Favorites·Details
200 саати налет, кој сака нека честита 🛩️ https://t.co/O1EJLMjj4U
5ReTweets144Favorites·Details
Иначе прапрадедо ми ја има украдено прапрабаба ми низ прозорче од подрум за време на нејзината свадба со друг додека се веселеле сватовите пред куќа. Не знам дали ја прашал пред да ја краде, мислам не 😀
13ReTweets116Favorites·Details
Треба на Твитер да се направи најобичен тест за интелигенција и сите што ќе го паднат да ги префрлиме на нова мрежа што ќе се вика Сиктер
14ReTweets102Favorites·Details
Да му верувам на Википедиа тредот на криптоСтеф или на мачево од 850 страни, напишано од најеминентниот историчар на Република Македонија? https://t.co/0sXvLNAx93
10ReTweets108Favorites·Details
Добро утро, кај да слетаме на кафенце денес? https://t.co/yUEux1QyrT
5ReTweets113Favorites·Details
За долгорочна цврста врска најбитно е добар секс ама вие слободно тешите се дека се побитни други фактори
4ReTweets103Favorites·Details
Не ја поминав цела младост по школи и курсеви, додека вие се ладевте, за да ве жалам што работите сега од утро до вечер за 500 евра, о партиски цобиња и славици
9ReTweets80Favorites·Details
@nalutilus Со урината, васко жабата, тој ќе каже драги гости која е бремена
7ReTweets83Favorites·Details
Поголем ефект ќе има некој да се жртвува за Македонија и да ја изебе Козлова наместо да ја шерувате тука ама вие си знаете
12ReTweets65Favorites·Details
Кругче околу Зебрњак и правец Штип за редовен сервис 🛫 https://t.co/OCNtQIpuRF
7ReTweets79Favorites·Details
Добро бе, на страна лажење, лајкови, фоловери... Не ли се плашите од кармата кога измислувате приказни како помагате на сиромашни деца? Уште повеќе ми се зацементира парадигмата дека оној што помага не се фали со тоа.
9ReTweets72Favorites·Details
На дете џабе му збориш, учи само од пример. Ако родителот вежба и детето само бара да се придружи. Ако родителот учи и детето само се фаќа за книга. Сите се рефлексија на своите родители.
7ReTweets77Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ебач на твитер Славициgladiat0r10020
2Бејкерfallushype19
3The Engineer wears Pradanevronska_mreza15
4𝗯𝗮𝗹𝗲𝗿𝗶𝗻𝗮𝘁𝗮 official bloknatatacentarska_picka15
5Професор Цветковиќtome_corner13
6Скопски Програмер 🇲🇰skprogramer10
7Токсоносецотbuturipol10
8Djoledipling58
9Еквилибријаekvilibrija8
10Крејзи Кет Лејдиnevroticna7