TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Slobodan Jakoski @flavrsavr
#reach: 133122   ( 9th )
#followers: 15030   ( 46th )
#1
Носење на маска не значи дека ти е страв. Носење на маска значи дека се грижиш.
71ReTweets311Favorites·Details
#2
Утакмицата со коронава ја изигравме ко со секој спорт: добро почнавме, прерано се опуштивме и на крај усравме.
39ReTweets225Favorites·Details
#3
Реисот да прошета на инфективна клиника и да им објасни на луѓето што се на респираторни машини дека вирусот е умрен.
40ReTweets169Favorites·Details
#4
Да беше ВМРО на власт ќе имавме 0 новозаболени во Ковид-19.

Многу луѓе ќе им беше чудно како тоа болниците се преполни, како луѓе умираат од мистериозни причини, ама за тоа ќе се прочиташе тук таму на некој медиум на кој што секој ден ќе му праќаа инспекции.
48ReTweets139Favorites·Details
#5
My best friend beat cancer.
14ReTweets213Favorites·Details
#6
Без разлика дали новозаболените се од Велигден или Први мај, очигледно постои корелација помеѓу олабавувањето / непочитувањето на мерките со порастот на нови случаи. Несовесноста, противењето и инаетот само го пролонгираат времетраењето и на заразата и на рестрикциите.
36ReTweets126Favorites·Details
#7
Дали државата ќе го запамти саботирањето на јавното здравје од страна на ИВЗ и МПЦ, и конечно ќе се стави крај на десекуларизацијата? Господ знае.
29ReTweets136Favorites·Details
#8
„Саудиска Арабија в сабота ќе воведе 24-часовна општа забрана за движење, што ќе ги опфати деновите на празникот Рамазан Бајрам.“

Овде помуслимани и од Саудиска Арабија.
29ReTweets130Favorites·Details
#9
Број на јавни личности кои проактивно се вклучија во кампања за јавно здравје, откако им почина колегата Драган Вучиќ:

0
25ReTweets133Favorites·Details
#10
Во борбата со пандемијава буквално немаме ниеден фактор што ни оди во прилог:

1. домаќинства во кои живеат повеќе генерации
2. култура на одење по гости и дремење по кафани
3. најниско ниво на медиумска писменост во Европа
4. највисока загаденост
5. најголем процент на пушачи
28ReTweets123Favorites·Details
#11
„Филипче: Можен е карантин во Сарај, Чаир, Бутел, Гази Баба и Аеродром“

Is it because we're black?
17ReTweets151Favorites·Details
#12
А како тоа навивачки групи направиле масовен собир кога не е дозволено групирање повеќе од двајца само отсјајот знае.
30ReTweets107Favorites·Details
#13
Вчера видов две коли поминаа на црвено.. дај бе више укинете ги семафориве
28ReTweets97Favorites·Details
#14
Борко Ристовски: Се осеќам како пропаднат вмровец
24ReTweets83Favorites·Details
#15
Него озбилно, како бе „ненамерно“ ја утнуваш територијата на Хрватска? Треба буквално цел живот да не си видел мапа на Европа.
9ReTweets125Favorites·Details
#16
„Левица“, т.е. поточно Десница на Апасиев е збир на чудовишта. Ја упропасти „Ленка“, го саботираше „Солидарност“, ја присвои Левица. Разбирам дека некои ги сметаат за шега, ама мене оваа „Левица“ ми е тажна и опасна приказна.
16ReTweets94Favorites·Details
#17
37 новозаразени. Нас ни требаа рестрикции како во италијанскиот модел за да дојдеме до шведските линеарни бројки. Свака част, на здравје ифтари, литии и дружби
12ReTweets103Favorites·Details
#18
добро е ова емпатија со луѓето без работа, коректно е да им се придружи https://t.co/VrR1af1ZeA
23ReTweets70Favorites·Details
#19
„Куманово бара од Владата итни мерки за заживување на кафеаните, кафулињата, хотелите…“

Еве ги овие пак, од барања за Вухан до барања за Лас Вегас.
18ReTweets83Favorites·Details
#20
Вирусот главно се шири ВНАТРЕ, во простории во кои има долготрајна изложеност, така што носење маски, социјална дистанца е супер ама главното е:

НЕ ПРАВЕТЕ ДОМАШНИ ПРОСЛАВИ, НЕ СЕ СОБИРАЈТЕ НА ГОСТИ и по можност РАБОТЕТЕ ОД ДОМА

https://t.co/XynKqrtPuB
21ReTweets66Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The Professionaljovanovski_mk14
2Шукар Чавелаjovanatozija11
3Homermurec411
4Ѓуроodgjuromaliot11
5Ivanesenskiy10
6Никсонrnixn10
7Божепазиkarabinatia8
8KatttP.katttp8
9Shoku Boroborokitanoski7
10Ana Colovicanacolovic_7