TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Slobodan Jakoski @flavrsavr
#reach: 127697   ( 15th )
#followers: 14337   ( 51st )
#1
Огледалце, огледалце мое, кажи најубав рис на светот кој е? 😻

Фотографија направена со фотозамка на @ContactMES во НП „Маврово“ https://t.co/4gZcFNrjwj
78ReTweets260Favorites·Details
#2
Поука? Катица Јанева или било кој - нашата грешка е во тоа што бараме индивидуални херои и идоли и им даваме огромна моќ, а со тоа и огромна шанса да станат негативци. Битно е да се моќни институциите, а не луѓето кои ги раководат.
58ReTweets261Favorites·Details
#3
„Во Охридско има над 1000 дивоградби“ >>
„УНЕСКО бара да срушиме над 400 дивоградби“ >>
„Според Град Охрид не треба да се рушат повеќе од 10 дивоградби“ >>

„Срушена таблата на УНЕСКО во Охрид“
51ReTweets179Favorites·Details
#4
да се провери да не имаме некој сериозен одлив на пари од буџет на име на нигериски принц
48ReTweets154Favorites·Details
#5
„Ќе го преполовиме загадувањето“*

*го преполовуваат бројот на мерни станици
37ReTweets136Favorites·Details
#6
секој ден нов пораз
37ReTweets112Favorites·Details
#7
На #SkopjePride имаше и претставник на грчката LGBTI заедница кој читаше текст на македонски јазик и ги поздрави 'македонските браќа и сестри' во 'македонскиот главен град.' 🏳️‍🌈🇬🇷🇲🇰
29ReTweets130Favorites·Details
#8
Ова со FaceApp е стварно загрижувачки за приватноста, еден ден ќе има цели вебсајтови каде што луѓе ќе споделуваат не само фотки туку и статуси и други лични информации и ќе се знае што си јадел, што си пиел, колку години имаш... Страшно
22ReTweets119Favorites·Details
#9
Дека ДУИ во Охрид или било каде се асли кримоси, тоа на сите им е јасно. Зошто СДСМ ги толерира до вакво безобразие е прашањето.
17ReTweets89Favorites·Details
#10
УНЕСКО не побарала уривање на дивоградбите кои се во заштитениот појас

Аааа епа ок тогаш, ништо, изгледа само неколку наши закони го бараат тоа
18ReTweets70Favorites·Details
#11
Покажете го својот гнев во Будимпешта, на јахтите и гала пречеците
19ReTweets65Favorites·Details
#12
„Амбасадорот Тимоние на гости во Струга: Мерко лично ќе го убедува дека нема ниту една дивоградба“

:))))
14ReTweets74Favorites·Details
#14
Рашковски фатен во говна > искача да прави демиџ контрол > shit hits the fan
13ReTweets63Favorites·Details
#15
Јанакиески го прекина штрајкот со глад по препорака на лекар

„Ако не јадеш постои веројатност да умреш“ - стручен совет
7ReTweets75Favorites·Details
#16
Си замина огромен човек кој инспиририраше цели генерации. Почивај во мир, професоре.

Почина професорот по филозофија Стефан Сидовски -Сидо: https://t.co/PbWdcLysEF - via:@RadioMOF
15ReTweets48Favorites·Details
#17
„Овие лоповите од власта“ - Никола Груевски
11ReTweets60Favorites·Details
#18
Ако се согласувате со иницијативата #НеГоЧепкајтеМКЦ само споделете некој од медиумските натписи и додадете #потпишувам. Вашето име и презиме (или username ако сакате да останете анонимни) ќе биде додадено на крајот од денов. :)
21ReTweets26Favorites·Details
#20
Кога сме кај „НП Маврово“ и неверојатни суштества, летово кај Мал Кораб за прв пат видов дивокоза. Долина која ние ја кружевме цел саат, ова го претрча за 5 секунди, буквално. Се осеќам привилегирано што бев сведок на ваква глетка. :)
7ReTweets62Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The Pr😎fessionaljovanovski_mk15
2Ljubišasulimanovic14
3Игорче Развигорчеigor_rujo10
4Север Фиромmindinmotionmkd8
5KatttP.katttp6
6Караџа Бошкоkaradza9996
7Maximum Overtrollmaximovertroll6
8Sveste tesesveste_tese5
9Џеј Зи Куртишевnoluckmakedonec5
10Antonio Macedonianamiloshoski5