TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фортификација @fortifikacija
#reach: 98375   ( 81st )
#followers: 3753   ( 904th )
#1
#ThugLife
Куче имам купено, Зоки го крстив!
Најпојќе лајт!
Маме му ебам комунистичко.
Морав ова да го кажам. https://t.co/2BxbNBJhNk
87ReTweets234Favorites·Details
#2
Новинар:
- Конкретно новоотворени, мисли на инвестиции?
Министерка за странски инвестиции Зорица Апостолоска:
- Сегаааа.............................
Ова е се што треба да знаете за луѓето кои ги намести @Zoran_Zaev да носат странски инвестиции. https://t.co/I7qdFj3YAG
80ReTweets182Favorites·Details
#3
Северџан пред Веце Школка. https://t.co/V4lCMWImIk
47ReTweets189Favorites·Details
#4
Сте виделе како изгледа и се однесува типичен преставник на #ЛудаКомуњара?
А?
Не?
Бујрум видео.
Орце е виновен за ЛОМ!
Тој човек Орце е виновникот!
А тоа шо #Катица и компанија на чело со #Црпко се главни во #Рекет-арската мафијата тоа не се ни спомнува.
Судијка во Стразбур беше. https://t.co/svwN6JsJHx
53ReTweets160Favorites·Details
#5
#ОнаКога надуван ќе те пуштат на прес во Струмица.
Дами и господа твитерџии, запознајте ја Венерка Ристовска од #СМРДСМ Струмица.
Се надевам дека Венерка че сподели со нас малку од дрогата.
Уживајте во видеото 😀 https://t.co/PqY8lmY6HZ
50ReTweets162Favorites·Details
#6
#Алфа ја бараат некоја си наставничка, демек "Порно Наставничка", се фотката и снимала глупачата.
Баталете ја неа бре аљооо!
А вие, мили Твитерџии, видете го Педагогов, жешка како усвитена рингла.
Чиста #ТретаСмена
😍😀😍😀😍😀😍 https://t.co/TzgBv1Kc8r
46ReTweets159Favorites·Details
#7
Како рече Зоќи @Zoran_Zaev, "Ќе го тужам новинарот кој обвини дека сум бил вмешан во „Рекет“, Рускоска да каже дали записникот е веродостоен"???
Бујрум Зоќи срце мое!
Сеа, кого ќе тужиш?
На кого ќе му се закануваш срцка?
Честито Зоќи!
Ајт! https://t.co/1TX2VBVKgq
56ReTweets125Favorites·Details
#8
После денешната посета на Германската амбасада во Скопје, инспекторот #ЃорѓиИлиевски, директно, за вршење #Мобинг кон него, ги обвини @Zoran_Zaev и @o_spasovski, кој преку роднинска врска со директорот на инспекторат Томе Спировски ги вршат сите притисоци.
БЛЕСКАМЕ, така Зоќи? https://t.co/208Yo5q6Gx
58ReTweets109Favorites·Details
#9
Многу интересен дел од вчерашното интервју на Александар Митовски од @InfomaxMk.
Зоќи @Zoran_Zaev, абе надприродни моќи имаш или си Прислушкуваш?
А?
Или @o_spasovski да го опитаме? https://t.co/geYPDBigBB
50ReTweets125Favorites·Details
#10
Сте виделе типичен преставник на #ЛудаКомуњара кога се нема напиено апој?
Ако не, бујрум, погледнете го.
Некоја си Атина Мургашанска, претседател на совет на Општина Куманово, во 7 и пол минути ментален оргазам.

https://t.co/hySK8P6wGS
45ReTweets111Favorites·Details
#11
Таа шо вака те гледа, е таа да си ја чуваш, да ја посвоиш, и дома да си ја однесеш.
Би додал уште само следново.
- Психопатологија левел Вселена. https://t.co/g8JzeryDjJ
37ReTweets127Favorites·Details
#12
Компилација од најголемите Лаги и Глупости на #Црпко @Zoran_Zaev......нецелосна нормално, само мал дел од нив.
Лекарите 100000 плата.
Двојазичност во Радовиш и Прилеп јок.
Железни Опинци.
Додека душам.
Го донеле Заев да го продаде името.
Уставот не се менува.
Арамија и Лажго! https://t.co/Jo2Sr1uaGZ
45ReTweets101Favorites·Details
#13
Добро бе Зоќи @Zoran_Zaev дали ти некогаш си сконтал, ти кажале идиотите околу тебе, те поучиле малку, дека вакви изрази не доликуваат да се зборат од луѓе кои ја преставуваат институцијата Премиер?
Дали имаш малку осет и мозок во црпката?
Дали?
Цреп! https://t.co/u6YQg6XB7S
37ReTweets116Favorites·Details
#14
Новиот потпретседател на #СМРДСМ госпон Коста Петров.
На времето кога работеше во Министерство за Здравство се расправа со новинари, со портпароли, ги спречува да си вршат работата.
Аљооо, #ЛудаКомуњара, со вакви ќе водите државна политика бе? 😀
Честитки ами, со среќа! 😀😀😀 https://t.co/YoFO2ogm97
46ReTweets87Favorites·Details
#15
Така е Зоќи@Zoran_Zaev, само напред, посери се на коските од полицајците кои загинаа во Диво Насеље.
И не само тоа, измочај им се на нивните роднини кои немаат мир четири и пол години.
Си нормален бре ти? https://t.co/2r9JXevVXn
44ReTweets90Favorites·Details
#16
Новинар
- Како ќе си ги вратите парите назад?
Силјан Мицески
- Ќе го прашате Бојан!

Или да ви преведам!
- Ќе го прашате @Zoran_Zaev. https://t.co/ErK4zDeLJK
44ReTweets90Favorites·Details
#17
Зоќи @Zoran_Zaev, а шо има тебе Фрчкоска да те информира за #Какица бре?
По која основа е ова а? https://t.co/a1LqAORKGn
44ReTweets90Favorites·Details
#18
@ivanovavz Такаје!
Еве и тука испрати ги социјалните служби оти докажуваат патриотизам место slohbodoumno i osveshteno gradzanstvo. https://t.co/ERKXAuRG30
34ReTweets108Favorites·Details
#19
Ај да видиме шо вели Сашо Дуковски за Рекетарската Банда од @SDSMakedonija за #Рекет.
Погледнете си го видеото.
Вие комуњари шо мислите?
Пинг
@Zoran_Zaev
@o_spasovski
@a_kiracovski
@lj_nikolovski
@kostadinkosta1
@Sekerinska
@d_manchevski
Иначе, добри? https://t.co/C89UBbnxUF
43ReTweets81Favorites·Details
#20
#ВиРус разочараната и непристрасната 😂
Учествувала во #ШаренаРеволуција, не ја интересирале Партии, само Право и Правда, за тоа се борела.
#Рекет веќе 6 месеци тече, а таа се сончаше по одмори.
Или шо би рекол Кили:
- Ма немој да ме јебеш бре! https://t.co/sGQvEIJvdA
36ReTweets101Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Заевzoran_zaev51
2Бен Квикprilepcaneco28
3Lun a.k.a. Donald Sikertliberatormk25
4Ѕетаѕетаpravednatavita21
5Пази ЛЕЏА #ДвижењеБојкотирамrealloshgze18
6Мартианmartianfrommkd18
7SDSM (СДСМ)sdsmakedonija17
8ВМРО-ДПМНЕvmro_dpmne16
9Wicked Mrchatinamrchatina16
10🅰️псаанаaps_aana16