TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фортификација @fortiifikacija
#reach: 96502   ( 51st )
#followers: 3637   ( 1052nd )
Ова се терористите од Диво Насеље.
#СакамДаПрашам
1. Дали се дозволени вакви седенки во затвор?
2. Дали се дозволени мобилни во затвор?
3. Дали е дозволено музика во затвор?
4. Дали е дозволено вакво гоштевање во затвор?
5. Дали директорот на Идризово им дозволил ова? https://t.co/5VfWEaKhRJ
72ReTweets169Favorites·Details
Овие лево припаѓаат на 2% највлијателни научници во светот според Универзитетот Стенфорд.
Овие десно добиваат награди. https://t.co/qiNL5VgYxY
54ReTweets180Favorites·Details
Прекраснотии!
Еден ден во иднината...... https://t.co/wRnAVDA3Lm
48ReTweets234Favorites·Details
Во РЕК Битола гори Трафостаница и резервоар со 35 тони трансформаторско масло за ладење.
Блок 1 и 3 се надвор од системот.
Х А В А Р И Ј А направија неспособниве од невидени размери.
41ReTweets170Favorites·Details
Со твитање урнавме Хибриден Режим.
Медиумски ги растуривме на парчиња.
Секако, ради нивната глупавост, ароганција и неспособност, која им капеше од секаде.
Честитки до сите.
И поединци и партии. https://t.co/eUGQuWAW83
40ReTweets172Favorites·Details
Превозникот БЕСА Турс немал лиценца за транспорт со тоа возило во странство.
Ама немој да критикувате власт, институции и слично, затоа што треба да МОЛЧИТЕ.
Во спротивно сте зомби, психопат и фашист.
40ReTweets157Favorites·Details
Луѓе кои си ги слават поразите, и ликот кој ги донесе до тоа, се ништо друго освем П О Л Т Р О Н И.
Уживајте во лудоста на Луда Комуњара. https://t.co/tIW2LblMBx
38ReTweets156Favorites·Details
60-60
Ок.
Сакајќи власт, СМРДСМ и ДУИ си направија политичка криза.
Денес е бетер од вчера.
Од утре Собранието не ќе може да донесе ни закон за пакување и амбалажа на сушени сливи.
Политички се мртви.
Само погребот е одложен, бидејќи клучот од Капела го скриле самите.
34ReTweets185Favorites·Details
Додека сме преокупирани со несреќата на БЕСА Турс, @o_spasovski и лудаци од БЈБ, вршат УПАД во АЛФА Телевизија.
Изговорот е доставување на Документација, Договори за соработка од било каков облик, Договори за емитување на рекламни спотови, web дизјан, припрема на web страна. 🤦‍♂️🤦‍♂️ https://t.co/WFkZWM1CLN
40ReTweets101Favorites·Details
Само 23 часа подоцна, после една доза Печурки од Бихаќка. https://t.co/c5xpa2dH1F
36ReTweets117Favorites·Details
Долговите на Општина Тетово со рак раната ДУИ.
Цирка 24 милиони евра. https://t.co/DF44Qsfs1J
36ReTweets102Favorites·Details
Ај вака.
Дали знаете, зошто @bobihrist вака насилнички, навивачки и тенденциозно се однесуваше вечерва со @MickoskiHM?
Одговорот е многу едноставен!
- Сопругата на Боби Христов, Лидија Јанчоска Христова е шеф на кабинет на @Sekerinska. https://t.co/bLCAQLXevT
32ReTweets135Favorites·Details
Обраќање на прогресивно граџанство.
Која злоба и омраза човече. https://t.co/jjmOkwcDCX
32ReTweets101Favorites·Details
Добро бе!
Кај ги наоѓате? https://t.co/RA7KRGQiDk
21ReTweets172Favorites·Details
Цело Сељачко Крило во СМРДСМ вечерва било против оставка на Црпле.
Секако дека ќе бидат.
Влада без Црпле нема да дотрае ни до пролет.
Знае Сељачко Крило кој им ги смени опинците со кондури.
После Црпле, за нив нема ни кондури ни па лебче кој да им фрли.
Жалчиња сељачки.
24ReTweets124Favorites·Details
Ооооој куку ноне 😂😂😂😂😂
https://t.co/GL2WhLGMNO
28ReTweets64Favorites·Details
Прекраснотии ❤️
42 општини + Скопје https://t.co/7yl18Chy2W
22ReTweets107Favorites·Details
Кај ги наоѓате бе морониве од нашата земја? https://t.co/WsYV0TyRw5
19ReTweets133Favorites·Details
ДУРМО Турс се случи, разрешница не видовме.
БЕСА Транс се случи, разрешница пак нема да видиме.
Во двата случаи се албански транспортери од Македонија.
Башибозук да ги водеше, вака немаше да биде.
60 души во мирнодропски улови живот изгубија.
Одговорност за никого.
КАТАСТРОФА!
23ReTweets87Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Кичевчанецот🇲🇰zoreski4
2Bobi Hristovbobihrist3
3Бемкаb1pcg6cyirrcotr3
4Германка™ 🇩🇪sugaryouknowmee3
5SDSM (СДСМ)sdsmakedonija2
6Oliver Spasovskio_spasovski2
7Патриотkomunitarist2
8Poljakot od Makedonijastivveselinovs12
9Justiceneveragain4562
10🍀ⱫØ₭ł ₱Ø₭ł🍀z0kip0ki2