TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 76546   ( 176th )
#followers: 3930   ( 937th )
Знаете што фали во Македонија? Квалитетни детски тв програми.

Знаете што фали уште повеќе? Квалитетни детски тв програми во кои учествуваат и деца со посебни потреби.
33ReTweets172Favorites·Details
Замисли да одиш на протести против Груевски и на крај да завршиш во коалиција со негов испрдок.

Која трагедија јеботе.
30ReTweets150Favorites·Details
Језиво колку глуп народ се антиваксериве. А си ги третирал како наводно функционални членови во општеството.
18ReTweets79Favorites·Details
Човек што се слика вака, сака да ја води Македонија.

Let that sink in. https://t.co/1ZbjWvGwLL
15ReTweets100Favorites·Details
Замисли да ти е толкаво егото да мислиш дека твоето "истражување" за вакцините е порелевантно и попрецизно од светските научни истражувања на истата тема.
16ReTweets69Favorites·Details
Можда вие не сте спремни за вмро, ама вмро е спремно за вас. 😗
14ReTweets87Favorites·Details
Абе со сила би ве влечел до некоја пештера јер само таму припаѓате. Компири глупи. https://t.co/upS7WJr3AD
9ReTweets96Favorites·Details
Моќен сојуз! Сојузот: https://t.co/ZbSyc7ma5x
14ReTweets53Favorites·Details
12ReTweets51Favorites·Details
Овој народ бара малку...Поретко да твиташ, да не мора да ти ги читаме глупостите, компир еден.
Браво момци!
#Македонија https://t.co/UFvIjljyZ5
5ReTweets62Favorites·Details
Твитерџии во 🇲🇰 Твитерџии во 🇦🇺 https://t.co/WeRw3qbqz9
10ReTweets46Favorites·Details
Знаеш кој не знаеше? Бетмен. Бетмен не знаеше. https://t.co/aesWAjRiHR
8ReTweets52Favorites·Details
Да повториме: антиваксери се исклучиво за во пештера и што подалеку од цивилизација.
7ReTweets54Favorites·Details
Да е прв пат ќе си речеш случајност. Реалноста е дека комрадите се другарчиња со значителен број психопати на мк твитер. https://t.co/MaLNlubypE
10ReTweets42Favorites·Details
Сцена утрово:
Куп лисја и контејнери на 15 метри од нив.

Глуп бумер фрла две ќеси ѓубре во лисјата.

2 минути му објаснувам дека тоа не е канта за ѓубре.

2 минути ми објаснува дека и лисјата ќе ги соберат.

Му понудив јас да му го фрлам ѓубрето. Го фати срам и сам си го фрли.
6ReTweets53Favorites·Details
PSA: Не сте обврзани да напишете нешто на твитер во врска со страшната автобуска несреќа.
5ReTweets54Favorites·Details
7ReTweets34Favorites·Details
Засекогаш смешно. Протип: срчнете "@kepeski интелигенција". https://t.co/ESmQWvkX8G
7ReTweets29Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Balkaneezershushmula3
2Комесарот Васиљvlatkovasilj1
3Марк Грег Спутникsatelite_chris1
4ѕа Фишdzafish1