TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Phryne from Sydney @franniefrom
#reach: 10670   ( 2477th )
#followers: 89   ( 22286th )
#1
@snowgirly2 @culufce А зошто матичните лекари не ги пријават тие случаи? Секако им е обврска, наместо да раскажуваат приказни додека пијат кафе.
0ReTweets11Favorites·Details
#2
@MilaShila9 @MarijaDanilovs1 @ivettelhiem Ќе ти се фати за шилото 😂
1ReTweets5Favorites·Details
#3
@Moskopole @box_kiki А бе се' е тоа во ред, ама зимоска со зољи го гаѓаа истиот локал. Што знам...
0ReTweets8Favorites·Details
#4
@Moskopole @box_kiki Ми ту. Ама го гаѓаа во Февруари. Една експлодирана, другата ја демонтираа. Голема фрка беше, затоа ова сега е малку чудно со фискалнава и компјутерот.
0ReTweets6Favorites·Details
#5
@VFilipche Господине Министер, се надевам дека веднаш ќе ја ставите Струга во целосен 14 дневен карантин. Благодарам.
0ReTweets5Favorites·Details
#6
@GoceOdPrilep И скарите за мајот почнаа да даваат резултат 🤨
1ReTweets2Favorites·Details
#7
@sinisa_goliOtok @FlavrSavr Убаво си кажува ФБ не е за секого 😂
0ReTweets4Favorites·Details
#8
@Scarlett_O_H @marsedonec Не може, ова Трајна е 😁
0ReTweets4Favorites·Details
#9
@Protivizam1 И јас сум пушач, ама стариве ко ќе кажат " пак ли со цигарата во рака, знаеш дедо ти, баба ти" во грло да ти застане. А да знаеш, во право се пустите 😊
1ReTweets1Favorites·Details
#10
Ahhhhhh, you wish darling! Те оди сега направи сендвич со посебна, лапни хелексот, и не ја заборавај граматиката за второ. https://t.co/kR7musDB8L
1ReTweets1Favorites·Details
#11
@realen1 @ArslaJeMeniBog @Bavarecot @Mijakott Еве...добра шишка како и да е https://t.co/N2LRQnaOAJ
0ReTweets3Favorites·Details
#12
@realen1 @ArslaJeMeniBog @Bavarecot @Mijakott Се мисле, далеко е Франкфурт
0ReTweets3Favorites·Details
#13
Што му е на овој бе? https://t.co/KEnOYKYHdd
0ReTweets3Favorites·Details
#14
Лелеее, пиво the almighty 😂😂😂 https://t.co/kAhPOg5Xjq
0ReTweets3Favorites·Details
#15
@Dr_Koljo @i999y @ArslaJeMeniBog Че Че Че Че Еее
0ReTweets2Favorites·Details
#16
@WaiterMKD Секое чудо за три дена-стара народна
0ReTweets2Favorites·Details
#17
Вака јадат срцуливе во Сити Петс во Скопје 🥰. Sound on 😂. https://t.co/p0UwQOVlfx
0ReTweets2Favorites·Details
#18
@Protivizam1 Друже, не се мај по болници. Купи Цитерал капки за уво и терај.
0ReTweets2Favorites·Details
#19
@MilaShila9 @Mijakott Шишкамен го изеде 😂?
0ReTweets2Favorites·Details
#20
@ArslaJeMeniBog Ју гот ме ат мозок 0 😂
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Др Арсланагићarslajemenibog8
2Противизам ☔protivizam16
3МилаШилаmilashila95
4Аритмијаsnowgirly24
5Scarlett O'Harascarlett_o_h4
6шмекculufce4
7b®gasimilacija3
8🍀 Зоки Поки 🍀thezokipoki3
9🍡 еден мињонmrssurprise23
10Мијакот! 🇲🇰mijakott3