TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фред Џонс @freddy_afc
#reach: 80069   ( 158th )
#followers: 3146   ( 1283rd )
"Склучен договорот за новогодишно украсување на Скопје, ќе чини 240.000 евра."

Втор ден градоначалничка, одма стартува со капитален проект. Алал вера царице.
38ReTweets94Favorites·Details
Го утепаа од плукање Мерко, за сега нивниот Кирил Пецаков од Охрид да рече дека не гледал дивоградби по крајбрежјето. Вмро дпмне еј, некој овие кловнови ги сфаќа сериозно и ги гласа. Немогуче.
18ReTweets94Favorites·Details
Dane si neso greska hahahahh https://t.co/wXufVNJjMf
15ReTweets121Favorites·Details
Им сметаат хомосексуалци, молчат за Халкидики.
Мразат Бугари, но гласаат за бугарката Данела.
Не сакаат странци да им се мешаат, а земаат 🇭🇺 пари.
Им сметаше Северна, сега и тоа ќе го "лапнат" само за власт.
Многу пати се покажало дека немаат образ, срам, принципи, идеологија.
13ReTweets76Favorites·Details
После вакви досетки на сметка на државата, датум за враќање на вмро на власт нема никад да добиете. https://t.co/xF6IQKpFsF
15ReTweets58Favorites·Details
Слабо нешто се пишува за Охрид, плажите, УНЕСКО. Кај смеете да им писнете на ВМРО бе. Мјау. :))))))
7ReTweets73Favorites·Details
Ау каква ароганција! https://t.co/ahT5MseY9I
12ReTweets57Favorites·Details
@EmilijanoJ Мијлалков, Орце, Гоца, Катица,Кичеец итн - затвор.
Раздолжени сите општини.
НАТО. Решен спор со Грција.
Нови патишта низ цела Ист.Мкд.
Преасфалтирано 1/2 Скопје. 4 нови булевари. Реновирани многу клиники+гасифицирани. Решена Дрисла. И уште многу работи. Ама се правите на Тошо.
15ReTweets35Favorites·Details
Македонија светски шампион во Кантер страјк. Десет илјади долари награда. Честитки. 🇲🇰🇲🇰🇲🇰
11ReTweets51Favorites·Details
Го гледав Мицкоски синоќа од Телма. Ликот е за жалење, скроз. Ваква будала немало во политиката.
7ReTweets53Favorites·Details
Браво за оваа Влада што покажа храброст да го реши проблемот со Унеско и Охрид. Но, на крајот на денот, Климче ќе си гласа за тој што ќе му овозможи да си пијат кафенце на Куба Либре. Тоа е СУШТИНАТА.
8ReTweets47Favorites·Details
Абееееееееее. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) https://t.co/hZN2Rln4nB
10ReTweets40Favorites·Details
"Мицкоски со повик до сите кои ги исполнуваат условите да се пријават за партиски лидер."

Од партијата дополнително известија дека постојат два критериуми и тоа, кандидатот да носи име "Христијан", а презиме "Мицкоски". Сите што нема да исполнуваат услови, ќе бидат одбиени.
7ReTweets38Favorites·Details
Со вакви живееме у државава, еј, оваа е меѓу нас негде, функционира, семејство има, пријатели ваљда...лудило. https://t.co/XZywXnNIHp
5ReTweets41Favorites·Details
Хахаха.

*eating popcorn https://t.co/PWKiZ9jKUN
8ReTweets31Favorites·Details
"Нора Шаќири Марковиќ разрешена од директорската функција на „Театар комедија“."

Стварно, доста беше од директори кои вршат мобинг врз вработените, без разлика од која партија се. Демократскиот капацитет на СДСМ на дело. Нора, фалимендерит шум.
6ReTweets36Favorites·Details
Втор ден одма ги пердаши новинарите. Ама СДСМ паднаа пошо биле арогантни. Ајде шетајте со тие заебанции за мали деца. https://t.co/kjQXH2cSBW
6ReTweets26Favorites·Details
"Абе не замарај со глупости, каква северна меверна, доаѓаме на власт, името е супер."

Еееееее мои вмровци, продадени души. Браво за сите, и за гласачите на Левица, што не праеше нели коалиции со криминалци, па и за овие што коалицираат со т.н. Тиранска платформа. https://t.co/jPtD52EcT4
6ReTweets25Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Boris⚔Nevermoreborisnevermore3
2Фаринаpalavkovska3
3Мациviktorynik3
4Lea Virgine7virgine3
5Astérixsendvicsovegeta2
6☕ Кафеџија ☕kafedzijata_1
7Emilijanoemilijanoj1
8Сплинтерsinisa_goliotok1
9Култивиран Phalluslesenpeperut1
10Afus Alicrnmuskat1