TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ф или П? @fstojanovski1
#reach: 47785   ( 773rd )
#followers: 27409   ( 5th )
#1
Како што се учи и полага за возачка дозвола доколку сакаш да возиш автомобил, така треба и за тие што сакаат да имаат деца. Колку “родители” само имаат упропастено генерации со психолошка и физичка тортура. Менталитетот “јас сум ти дал живот, јас ќе те убијам” е нешто најгрозно.
31ReTweets180Favorites·Details
#2
каЖеТЕ мИ еДнА серИЈА... Малечката невеста. Ете, или гледај тоа или прочитај книга и едуцирај се. А можеш и да исклучиш интернет и телевизија и да се преселиш се во планина. Среќно. https://t.co/XbTuWuY0wR
9ReTweets95Favorites·Details
#3
После пет години менувам профилна. Најсериозна и најверна врска што сум имал. https://t.co/YNpianVPPV
1ReTweets92Favorites·Details
#4
Не е Нова Година, ама испеков леб и направив руска. https://t.co/HLxuc5dzMU
3ReTweets84Favorites·Details
#5
4ReTweets73Favorites·Details
#6
Среќен празник од моите белешки за Компјутерски Мрежи. https://t.co/JIzozcYY81
0ReTweets60Favorites·Details
#7
@1meddlingkid Нема бурек во Шведска, затоа
0ReTweets2Favorites·Details
#8
@andrea_kragler Уште не сум испраксал кифли правење
0ReTweets1Favorites·Details
#9
@Svegjan Subliminal messaging
0ReTweets1Favorites·Details
#10
@JasnaMishevska Колку солзи сум леел над тетратки бидејќи мајка ми сакаше ракописот да ми биде перфектен. Ама ете сега можам да се фалам хаха
0ReTweets1Favorites·Details
#11
@Architweetka Хаха да да левак. Не знаев дека се приметува.
0ReTweets0Favorites·Details
#12
@JasnaMishevska Барем тој проблем го немав
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1𝗔𝗻𝘁𝗹𝗶𝗮 𝗗𝘄𝗮𝗿𝗳 🌠jasnamishevska2
2Бона Фиде1meddlingkid1
3Јан А.architweetka1
4Швеѓанsvegjan1
5Andrea Kraglerandrea_kragler1