TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

💉 Горан 💉 @g0k1_sm0k1
#reach: 3233   ( 1548th )
#followers: 926   ( 4929th )
@KKaterina8 Па, јас изблокирав сѐ антиваксерско, рамноземјашко што налетало на мене. И сѐ што пцуе мајки-шајки и се заканува со насилство. Нема врска со его, туку немам намера ни во живо, а ни на твитер да комуницирам со такви будали.
1ReTweets4Favorites·Details
@KKaterina8 Независно дали ме напаѓаат мене или некој друг, блокирам. Порано бев потолерантен и се убедував со такви, ама сфатив дека е џабе, па најлесно ми е да блокирам. Нека со билдаат его меѓусебе будалите.
Забегав малце од темата на првиот твит, извини.
1ReTweets4Favorites·Details
Ќе му се најде на @nesosk, да има дава на неговите омилени јузери 😂😂😂 https://t.co/2iX36UB35d
1ReTweets3Favorites·Details
@ChakNaOriz Не одат нашите путинисти таму. Прочитав еден русофил тука дека тие се спремаат да нѐ истепаат нас, што сме против путин. Само не знам дали од утре или од наредниот четврток.
0ReTweets10Favorites·Details
@KKaterina8 Не гледаш твитови од будали. Исто како што, ако во кафана имаш пијани будали на масата до тебе, ќе си станеш и ќе си одиш.
1ReTweets5Favorites·Details
@DeniLazeski Тешко него. Не е добар во последно време. Најверојатно емисијата кај Васко Ефтов го откачи.
0ReTweets3Favorites·Details
Ќе ставаат Ирански знамиња вмранава и лева-десница? И зошто не?
0ReTweets3Favorites·Details
@Elilusionista25 Па, слабо им иде "шахот" од ко се појавија ко партија. Ваљда ќе извлечат заклучок од тоа.
0ReTweets3Favorites·Details
@Andon_USA @Viktor_Stevich Баш така. Нити некој знае кога се "створил" некој јазик, ни каде. Ниеден јазик не паднал од небо, туку се развивал, менувал, мешал со други јазици,...
0ReTweets3Favorites·Details
@Tirons_i_vjeter @BosnianHistory @ansljc Yesterday Bosnia and Montenegro (ex-Yugoslavia countries) played a football match. Fans of both teams are singing together a song from a Bosnian singer, Dino Merlin, that was very popular in ex-Yugoslavia. Both sides respect each other and there is no bad blood between them.
0ReTweets5Favorites·Details
@kjosmofon @Bouqet100 @eftelijanamajka Мал бев 1991, ама бев во 2001. Тастатура војнициве ќе се испосерат и ќе викаат "мамо" штом просвири првиот куршум.
0ReTweets5Favorites·Details
@Roma92377181 @IvanLazarevski @Sulimanovic Не е случајно тоа што најуспешните земји немаат "лидер", туку демократски систем на промена на луѓето на власт. Кога некој е долго време на власт, губи контакт со реалноста.
0ReTweets5Favorites·Details
Само Русија, брату, можит да напрет ред во светов.
Редот 👇👇👇 https://t.co/BtpwUzVIEl
0ReTweets2Favorites·Details
@andrejold @pivopiecot Момчево мисли сите што пуштаат ливче во кладилница земаат исто, независно дали ставиле 10 или 1000 денари.
0ReTweets2Favorites·Details
@Murec4 @naphexschrink Носел кратка сукња.
0ReTweets2Favorites·Details
@ChakNaOriz @infinity070707 Не се разбравме, извини 😊
0ReTweets2Favorites·Details
Интересно. https://t.co/FAGXICFtO2
0ReTweets2Favorites·Details
@Zoran_Mijalkov Еднаш на прв дејт нарачав похвана даска.
Еве, ќерката ни тргна в градинка 😊
0ReTweets2Favorites·Details
@Viktor_Stevich @Andon_USA Ко да е многу битно тоа. Американците зборуваат англиски, а Велика Британија е кучка на Америка.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Чак на Оризchaknaoriz5
2Lupusinfinity0707074
3The Templarandon_usa4
4Andrejandrejold3
5Мачорот во чизмиpivopiecot3
6Katerina Klimoskakkaterina83
7Maximum Overtrollmaximovertroll2
8Ilijanco Gagovskiilijanco2
9Ајс Тиicebucks71
10Цандо Големиотcandogolemiot1