TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Skywalkerka @galadriell3
#reach: 34725   ( 983rd )
#followers: 1023   ( 3977th )
#1
Dali kego socuvame Kolin Farel na konj so Bok napomos https://t.co/Fgw87Mpn9O
10ReTweets59Favorites·Details
#2
Ај ако има некој шо се разбира во ботаника да ми каже шо е ова шо ни го нападна цвеќево лево и почна да се префрла и на други и како да го излечиме https://t.co/REChssVyZt
5ReTweets4Favorites·Details
#3
А пошто било #InternationalCatDay денес, ќе ви споделам сеа https://t.co/MWTFuHDZwL
2ReTweets18Favorites·Details
#4
По кринџ нешто одамна немам видено https://t.co/9SoA7dVDvS
0ReTweets21Favorites·Details
#5
Пошто вчера заборавив да ве потсетам ко и секоја година на мојот 08.08.2017 so here we go: https://t.co/q6UBpvvbNz
1ReTweets13Favorites·Details
#6
@bazzinga_d Ти и Леа 💖, best love story: https://t.co/V5rcdRodko
2ReTweets6Favorites·Details
#7
Преку апликацијата за билети не бев избрана да си купам карта. После тоа се изнапраќав од таа глупавата наградна игра на Пепси и пак не добив карта. Јунајтед ми играат во Скопје и јас да не одам, немаше шанси тоа да се случи, бев убедена да одам по секоја цена. Stay with me
0ReTweets9Favorites·Details
#8
Цела паника измешана со возбуда ми помина кога моиве почнаа да ја пеат Glory, Glory и тимовите излегоа на загревање. Заборавив на сè до тој момент и сè вредеше. And let me tell you, пеењето заедно со англиски навивачи е нешто посебно. United may have lost, but I didn't. GGMU ❤ https://t.co/8h1fDq6HKH
0ReTweets9Favorites·Details
#9
X-Men First Class na Fox Movies
0ReTweets4Favorites·Details
#10
Ги изнајдов локалните англиски форуми на Red Devils и таму им пишував на луѓето дека барам да купам карта пошто нели дел од картите беа кај нив. Исто така пишував и на фб фан страните, нормално, добив и еден куп понуди за пријателства од Utd машки фанови од цел свет.
0ReTweets8Favorites·Details
#11
Special edition, мачките во старата куќа на баба ми in all their glory: https://t.co/pj7dfgn9jO
0ReTweets7Favorites·Details
#12
Сите шо безрезервно браните СÈ што ќе излезе од устата на Апасиев само затоа што сте гласале за него, не сте ништо поразлични од штаберите на вмро и сдс од кои толку очајно пробувате да се дистанцирате како различни.
0ReTweets7Favorites·Details
#13
Имаше еден тип Алекс, англичанец кој ми пиша на фејсбук дека ќе доаѓаат со сестра му и другари во Скопје и дека може да ми донесат карта. Многу фин дечко и ден денес сме пријатели, ама за жал ми кажаа дека нема да успеат да дојдат. Уште еден пораз. On to the next.
0ReTweets7Favorites·Details
#14
Не знам дали памтите, ама цела фрка беше дека некој шо добил карта не може да ти ја продаде дека со лично име на нив ќе биле. Јас бев прелута дека луѓе шо едвај пратат фудбал од заебанција аплицираа и добија. Последна надеж ми беше viagogo и најдов од некоја полска баба за 100€
0ReTweets7Favorites·Details
#15
Го прашав сега веќе бившиот, фан на Реал дали му е скапо пошто беше од 15€ а се продаваше за 100, ми кажа дека да, а заминував на одмор на 28-ми јули и бев као јебига ако воопшто стигне нешто од ова, сама ќе одам. 4-ти август кулираме со узо после плажа и порака од мајка ми: https://t.co/qbYYdJb7vS
0ReTweets6Favorites·Details
#16
Дома воопшто не знаеа дека имам нешто нарачано, камоли карта што испадна да ја платам 150€, ден-денес го лажам татко ми за цената. Побарав слика од пликото и на типичен родителски начин ми пратија една со камерата од лаптопот чучнати со татко ми со наочарите и ковертот в раце :)
0ReTweets6Favorites·Details
#17
Онака ко Натали Грубовиќ ко ќе позираше со плико во камерата на Наше Бинго :))) Нормално, славев цел одмор, ама уште не бев сигурна дека ќе успеам да влезам со картата на стадион. Дојде денот, скоцкана во дресче, одев до ск со роднини Реаловци шо добија преку апликација (ugh).
0ReTweets6Favorites·Details
#18
Скопје, типично загушливо жешко. Река народ полека се слева накај Градски парк, друштва, фамилии, се е во црвено-бел дух. Останувам сама пошто бев на трибината за гостински фанови. Во колоната многу мажи и одгледана ко женско пробував да се движам до фамилии јер 'побезбедно'.
0ReTweets6Favorites·Details
#19
Се доближувам до тој што проверува карти и се препотувам, молејќи се на сите богови и полската бабичка чие име стоеше на картата. Ја подавам картата самоуверено пошто нели 'не сум од тука'. Ја титкаат, ја бележат со некој маркер и ме пропуштаат без проблем. Издишка и среќа.
0ReTweets6Favorites·Details
#20
Ви ставив ново сликче да ви го разубавам понеделникот, не мора фала 💜.
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ненaспaнaтa убaвицacassi0peia__6
2Nikola Vidoevskinvidoevski4
3Сара;trnorushka3
4Зецкоvladimiresine3
5Бендеркаbazzinga_d3
6Rubin Exotictherealrubinbt3
7Ineffablealexandra_ynwa3
8Reddit MKDredditmkd3
9Кромитчеkromitche2
10Caledonia1red2yellow3blu2