TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протестантски Оџа @galevski
#reach: 90355   ( 18th )
#followers: 5469   ( 578th )
Пред недела дена ми дадоа цена од 8500 денари за да ми донесат сирење од Дебар до Скопје.Денес сам си го донесов за 2280 денари.На сите ни е јасно дека "све е качено: и струја и горива и железо и карго" ама имам впечаток дека многу алчност во Македонија се калеми на оваа прикаска
86ReTweets760Favorites·Details
Никој не може да ме убеди дека препратен не е 100 класи подобар израз од форвордиран.
33ReTweets289Favorites·Details
„Блажен е оној што се грижи за бедните! Во злочест ден Господ ќе го избави.“
Псалми 41:1
#УтринскоЧитање
*оранжеријата на Христијански Центар Шутка која произведува и дели храна за сиромашните https://t.co/bVXPrkHKeM
21ReTweets137Favorites·Details
Стварно не https://t.co/wruRiv41Vf
21ReTweets121Favorites·Details
Ваков модел имав у прво, светло кафеав и со пужавче https://t.co/KoklqCAFPK
9ReTweets172Favorites·Details
Bruschetta Di Macedonia https://t.co/hc6y6Ezy5e
14ReTweets137Favorites·Details
Само што @atortevski ми врачи пригодно ладно-цедено-домаче-маслиново масло-од-срце. Се ветил братот атеист пред некој ден кога ги изгубил кључевите и - еве го.
Верници драги, немојте после да плачете од квалитетот на смештајот на некои атеисти во рајот.
Фала многу брате Торте! https://t.co/eefxZgtp19
9ReTweets106Favorites·Details
ПАСТА не е ТЕСТЕНИНА!
ПАСТА не е ТЕСТЕНИНА!
ПАСТА не е ТЕСТЕНИНА!
ПАСТА не е ТЕСТЕНИНА!
ПАСТА не е ТЕСТЕНИНА!
ПАСТА не е ТЕСТЕНИНА!
ПАСТА не е ТЕСТЕНИНА!
ПАСТА не е ТЕСТЕНИНА!
ПАСТА не е ТЕСТЕНИНА!
ПАСТА не е ТЕСТЕНИНА!
ПАСТА не е ТЕСТЕНИНА!
ПАСТА не е ТЕСТЕНИНА!
14ReTweets84Favorites·Details
Имам меланхолија на крајот на секое лето. Тегобна меланхолија на поминат зенит,
на опаѓање,
на затишје после бура.
Продорна летна меланхолија која со години не можам да си ја одгатнам.
И нема.
10ReTweets92Favorites·Details
Никој не може да ме убеди дека додатоци не е 100 класи подобар израз од суплементи.
6ReTweets82Favorites·Details
„А ти, кога даваш милостина, да не знае твојата лева рака што прави десната, за да биде твојата милостина тајна; и тогаш, твојот небесен Отец, Кој гледа тајно, ќе те награди јавно.“
Матеј 6:3-4
#УтринскоЧитање https://t.co/WtQi474kg6
5ReTweets71Favorites·Details
„Лебот наш насушен дај ни го денес.“
Матеј 6:11
#УтринскоЧитање https://t.co/CgX5QSsc75
5ReTweets63Favorites·Details
„Мојсеј и Арон дојдоа кај фараонот и рекоа: „Вака вели Господ, Бог Израелов „Пушти го народот Мој“
Излез 5:1
#УтринскоЧитање

Боже, те молам да подигнеш човек кој ќе ја ослободи Македонија, луѓе кој ќе објават војна на корупцијата, неправдата и дискриминацијата - на злото.
Амин. https://t.co/kRdB2Qul1O
10ReTweets40Favorites·Details
Утре крштевањето на Треска ќе биде со 60+ гости, како у историски новозаветен филм.

*настанот е бесплатен и од отворен карактер
7ReTweets39Favorites·Details
Крајно време е да ставиме крај на многу античовечки нешта во земјава
7ReTweets35Favorites·Details
Луѓе што нон-стоп се заколнуваат, нон-стоп лажат.
5ReTweets38Favorites·Details
Никој не може да ме убеди дека увек не е 100 класи бољи израз од секад.
3ReTweets42Favorites·Details
Само аскезата т.е. доследната самодисциплина е одговор на глобалната пандемија на алчност која нема директна корелација со материјалната состојба, туку со состојбата на очите и срцето
6ReTweets26Favorites·Details
Феминизмот е нужност - не му треба ни дозвола ни униформност
5ReTweets25Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Aleksandar Tortevskiatortevski3
2KoToTamoPevavladimirjosifo13
3Арогантен666666charming6661
4✨ ПозитиВ™ ✨ 🇲🇰poslednonevreme1
5🌻The Тетин Фlesenpeperut1
6Инес Олгица 🇲🇰 🇩🇪__aloevera_1
7Професор Цветковиќtome_corner1
8Marija Danilovskamarijadanilovs11
9Donatello™petrusevski131
10complicatedSoficomplicatedsofi1