TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lord Gasmaska @gas_maska
#reach: 58339   ( 378th )
#followers: 11188   ( 129th )
Сите се исповакцинираа у Србија, ама твитаат Филипче бил најдобар и најхрабар министер. Не сте реални :)))
29ReTweets131Favorites·Details
Омилена категорија на луѓе кои не се вакцинираат со причина - "не е доволно испитана", но пушат IQOS <3
19ReTweets105Favorites·Details
Денес влагам во такси и ме вози таксистот до ГТЦ, му викам дај ми терминал да ти платам со картичка, вика немам терминал, само кеш. МОЛАМ? Само кеш? Начи картичка, телефон, пејпал, како сакаш, кеш НЕ НОСАМ у сред пандемија. Среќа застана блиску до банкомат. Гајс, 2021 год. е, btw
11ReTweets83Favorites·Details
Министре, по отворање на граници и влез на странци без ПСР или вакцина, дозвола за свадби, Тетово, Гостивар, Дебар и Скопје станаа кластери, доведе до повторно отворање на модуларни болници, меѓу кои и во Тетово каде што вчера имаше страшен пожар и ќе размислите за оставка??
13ReTweets50Favorites·Details
Ako ne testirate nema da ima pozitivni. И ти ако престанеш да пишуваш глупости нема да има глупи коментари, но тоа е што е...
6ReTweets29Favorites·Details
Where's my unvaccinated people? 👇 https://t.co/NxfQL9q0PB
7ReTweets25Favorites·Details
Нашиот вистински претседател е со нас и во тешки мигови.
И не е воопшто сарказам. https://t.co/CYLgIZKV6d
5ReTweets26Favorites·Details
Боље ќе му беше на Заев да кажеше: изгоре модуларната болница, ако не па Груевски да го вратиме?
Требаше да игра на сигурна карта 🥲
3ReTweets13Favorites·Details
Еј Влатче, си ми пишал.
Фала брат среќна нова година и на тебе. Извини возам.
1ReTweets3Favorites·Details
Konecno dukser za mene I mojot fashion decko <3 https://t.co/PiUP8lZQj4
0ReTweets11Favorites·Details
Продавам јакна шуш-кенгурка Napapijri идеална за гасирање. Пишете дм за цена.
1ReTweets2Favorites·Details
Внук ми (7) има подобар вокабулар од ликов... https://t.co/7okNQIhXD8
0ReTweets9Favorites·Details
@Natalija Ама за ова нема да биде "не е доволно испитано" него "давај дупла доза".
0ReTweets3Favorites·Details
Има тренд на ТикТок ако пуштиш една музика на мачката, ги потсеќа како ги третирале во Египет. Бич, мојот е од Дебар маало, апсолутно не се замара со никаков звук освен ако не е создаден од храна.
0ReTweets3Favorites·Details
0ReTweets2Favorites·Details
@Pavlovikj J_burgundi
0ReTweets2Favorites·Details
@alegorija Уште ме контактираат 🥲 https://t.co/jdgDCrLITd
0ReTweets2Favorites·Details
@hasawatermark видете ДМ ве молам ;)
0ReTweets1Favorites·Details
@NoLuckMakedonec У Македонија ако живееш во Тетово дали воопшто кажуваш дека си Македонец?
0ReTweets1Favorites·Details
@NoLuckMakedonec Еве не знам. Вода и демократија имаат само на папир.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Тајпо Егзотикalegorija5
2Бојанhasawatermark2
3Џеј Зи Куртишев Мусаnoluckmakedonec2
4хранетаhranetta1
5Natalijanatalija1
6Аркан Jr.🐅nesumnakipar1
7Pindarkurka_321
8communication specialistpavlovikj1
9двеста тристаenema_visoki1