TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓерасим @gerasim_mk
#reach: 15170   ( 575th )
#followers: 462   ( 9385th )
Ете ги следните чекори од Тиранската платформа преточена во договор за коалиција меѓу СДС и ДУИ:
1. Албанец премиер
2. Автопатско поврзување
3. Федерализација
4. Голема Албанија
Ако ВМРО не освои 61 пратеник, велепредавничката СДС ова ќе го оствари уште во следниот мандат!
🤬🤬🤬 https://t.co/shUZMmySTl
26ReTweets87Favorites·Details
Не знам кој е овој Алими и искрено не ме занима, ама ете, значи - МОЖЕЛО!
Ех Стево, Стево, како бе не ти е срам?
🤬🤬🤬 https://t.co/cVHO3aa8J8
20ReTweets96Favorites·Details
Внимавајте, Артан Груби не вика „поврзување“, туку „ОБЕДИНУВАЊЕ“!!!

ОВА Е ЧИСТ ИРЕДЕНТИЗАМ!

Премиерот и претседател на СДС мора ВЕДНАШ да каже дали ја ПОДДРЖУВА оваа срамна изјава на неговиот ПРВ заменик премиер!!!
🤬🤬🤬 https://t.co/Pgowkai3ta
25ReTweets60Favorites·Details
Министерката Бисерка одвоила 459.000 ден за Карневалот во Струмица од Програмата за заштита на нематеријалното културно наследство.
Ова ли е културното наследство на Струмица што треба да се заштити???
👇👇🤡🤡🤡 https://t.co/Asj2GviQog
22ReTweets49Favorites·Details
СДС+ДУИ за експропријација планираат 300М€ за 100км автопат! Тоа е 3000€ за секој должен метар!
Нека е СЕКОЈ метар приватен имот, нека е автопатскиот коридор широк 60 метри, тоа значи 3000€ за 60м2.
Тоа ви е 50€ за 1м2 или 50.000€ за декар!
Каков грабеж на народни пари!
🤬🤬 https://t.co/38JMnTHqbd
19ReTweets53Favorites·Details
Кловнови од СДС, аман доста!
Минималната плата пораснала за 12.5%, просечната за 14,8%, а пензиите за 8.4%!
Но, потрошувачката кошница порасна неколку пати повеќе - за дури 46,2%!
Толку е отприлика и реалната инфлацијата за 2022 - околу 50%!
НЕ Е ЗА ФАЛЕЊЕ - ЗА ПЛАЧЕЊЕ Е!
🤡🤡🤡
19ReTweets51Favorites·Details
Знаете ли дека потрошувачката кошничка за една година пораснала за неверојатни 46,2% ‼️
А СДС и ДУИ се испосраа фалејќи се дека минималната плата пораснала за 12.5%, просечната за 14,8%, а пензиите за 8.4% 🤡🤡 https://t.co/rdJmQzF7K1
21ReTweets40Favorites·Details
Дали знаете дека орлите немаат куриња?
И дека јајцата им се внатре во телото?! https://t.co/2c0HPpDPcq
13ReTweets58Favorites·Details
Ајде комуњари!
Давам 1000 евра награда за фотографија од ЕДЕН ЕДИНСТВЕН објект ветен, проектиран и изграден од СДС во последните 6 години!
😂😂😂🤡🤡🤡 https://t.co/cUglCBwVnS
10ReTweets69Favorites·Details
Денес Меѓународната асоцијација за мерки и еталони прифати нова мерна единица: 1Ќур (скратено од Ќурка).
Со неа се мери арогантноста и самобендисаноста!
😂😂😂🦃 https://t.co/ELTjkaZyF3
15ReTweets44Favorites·Details
Сега се вратив од самопослуга, во Кавадарци НЕМА ЛЕБ! Сите пцујат, старо и младо!
🤬🤬🤬
Браво Таче, браво СДС, браво ДУИ!
🤡🤡🤡
Добро, не е се толку негативно - научив неколку добри нови пцовки!
😂😂😂🤣🤣🤣 https://t.co/6sLaGvYORt
9ReTweets56Favorites·Details
Какво обвинителство и судство имаме, не би ме зачудило овој случај да го прогласат за двојно самоубиство!
Ако воопшто МВР некогаш да ги пронајде сторителите!
🤬🤬🤬🤡🤡🤡 https://t.co/l4iUucoF5x
12ReTweets44Favorites·Details
Го замрзнаа лебот на 33ден!
Инаку ќе беше за 5ден поскап!
Сега секое семејство до мај ќе се збогати за 500ден!
Во мај пекарите ќе добијат на суд!
И секое семејство ќе им плати од буџетот по 1000ден!
Исто како лебот да бил цело време по 43ден!
Браво Таче, браво СДС и ДУИ!
🤬🤬🤡🤡 https://t.co/qBdlS4rrtm
11ReTweets44Favorites·Details
Јасно е дека со обична налепница може да се реши промената на кодот на регистрациите, со што на граѓаните би им се заштедиле многу пари!

Но ЦЕЛТА на оваа власт на СДС и ДУИ не е на граѓаните да им се ЗАШТЕДАТ, туку да им се УКРАДАТ парите!!!

😡😡🤬🤬 https://t.co/exrPUjBoGy
12ReTweets39Favorites·Details
Сурија ќе биде директор на МЕПСО, а Бујаре на ПОШТИ.
За Таче е единствено важно што доаѓаат од Aleanca per Shqiptaret!
Сега кога ќе им тргне и на МЕПСО и на ПОШТИ... кај ќе ни биде крајот!
Само така СДС и ДУИ, моќно и одлучно кон иднината!
Боже, што толку сме ти згрешиле!?
🤬🤬🤬 https://t.co/Zk6PhjCWyS
13ReTweets34Favorites·Details
Скопјенце со СДС и ДУИ, март 2023 г.
🤠🤠🤠🔫🔫🔫 😡😡😡 https://t.co/NgPJHddfA9
11ReTweets40Favorites·Details
Еве уште еден доказ дека делницата Прилеп-Битола е само за замачкување очи!
Таа чини 40км по 6.6 милиони € = 264 милиони €.
Тоа е само 20.3% или 1/5 од вкупно 1.3 милијарди €!
Останатите над 1 милијарда € се за обединување на Албанците!
Пак да ги гласате СДС!
🤡🤡🤬🤬🤬 https://t.co/RuCYC4Zsbo
12ReTweets34Favorites·Details
Ова ми се допаѓа! Само да си достои до крај на зборот!
👇👇👇 https://t.co/YXgAbXBfL2
10ReTweets43Favorites·Details
НЕ ОДРАА!
И тешка била годината!?
🤬🤬🤬 https://t.co/NShjXqidwp
11ReTweets34Favorites·Details
Малку да се насмеете (од ресорот на 🤡Бочварски):
- изградиле нели 1.300км автопати;
- ќе граделе автопати (без проект) за 1.3 милијарди евра;
- е да, ќе граделе и железници за над милијарди евра!
Само со СДС и ДУИ - сега со воз и до Кавадарци!!!
😂😂😂😂😂😂😂😂
🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡 https://t.co/DvzqbopRGX
11ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мaргаmkdprolet8
2Ебачот од Никарагваcherga_omnes8
3Пази ЛЕЏА #ДвижењеБојкотирамloshgze8
47️⃣osmini_4
5ирei_r4
6🔪🇷🇺ЛИЛЕ СТЕЧАЈКА🇰🇵🦴lilestechajka3
7Слободан Цобе Митревdon_cobe2
8kvakvatopkvakvatop2
9АлишаАлмаз 💎ednazelba2
10АЛХЕМИЧАР☦ 🧪⚗alhemicharot11