TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ебач на твитер Славици @gladiat0r100
#reach: 58544   ( 195th )
#followers: 252   ( 14232nd )
Зашто атеистите секогаш плукаат по христијанството, но не и по останатите религии?

🤔🤔🤔
20ReTweets156Favorites·Details
Ајде па следни Ротшилди, Кисинџер, Рокфелерови, Сороси, Гејтс, Шваб, папата, Харари, Тедрос, Фаучи, Бајдение, Зеленски, цел Азов и останатата хомоглобалистичка багра и нивните кучиња
17ReTweets81Favorites·Details
Вампирката колку штета нанесе на државава (историја, идентитет, борба против Словените и словенскиот јазик, мешање во политиката на државава....) и цркна баш на овој ден.

Господ е голем.
13ReTweets69Favorites·Details
ЛГБТи почнаа полека да ви промовираат педофилија. Уште лани реков дека полека, подмукло ќе ви воведат прифаќање на педофили како нешто "нормално".

Виебем извитоперените.
9ReTweets73Favorites·Details
Да не се заборави што правеа по светов за неносење памперс на муцката и за неваксање со експериментално лајно. https://t.co/g3TmZdVp6p
14ReTweets35Favorites·Details
За да ја поминете лесно кризава, потребно е да играте тактички.

Не пазарувајте од маркет, пазарувајте од село. Направете принцип на размена (стока за стока/услуга). Почнете да произведувате сами. Почнете да трошите помалку и поквалитетно. Сè што е потребно да мрднете од место.
7ReTweets48Favorites·Details
Знаете зашто нема да ве биде како луѓе?

- дигнавте протест - за 3 дена се заборави.
- се случија еден куп глупости - за 3 дена се заборавија.
- силуваа девојче во Косово - за 3 дена се заборави.
- се самоубива дете - уште 2 дена и ќе се заборави.

Гледате каде е проблемот?
9ReTweets38Favorites·Details
ЛГБТи полека почнаа да бутаат педофилија.

Ќе ви спомнувам повремено за да се освестите пред опасноста што иде.
7ReTweets44Favorites·Details
Знаеш дека државата ти е отидена во курац кога од ПИОМ ти имаат скратено доста време на стаж, прашуваш таму вработен по рамковен да ти објасни зашто е тоа така и ти одговара:

- "А ја тоа не знам".

На прашањето зашто не знае, вика:

- "ја не сум стаено тука да го мислим".

🙃🙃
10ReTweets34Favorites·Details
Дајте да ги запалиме веганите. https://t.co/Zp7XA7zsL4
7ReTweets28Favorites·Details
Кога кај нас вака?

Студио? https://t.co/aqgcxoTzfh
7ReTweets22Favorites·Details
На 24.09 ќе тестираат EMP бомби во атмосферата.

Тоа не значи дека е крај на свет или дека ќе ви се случи нешто. Нема пад на струја, мрежа итн. (и да има, нема да трае многу).

Не паничете. Намерно ве плашат за да ви опипаат пулс. Плебсот најлесно се контролира со страв.
5ReTweets11Favorites·Details
Добро е што на време научив кои се асални луѓе на твитер, а кои дебили, злобни и ретардирани.
2ReTweets17Favorites·Details
Дел од тие пари барајте ги кај партиските ботови. Цене, Оток, Димко, Кежо, Вивиана, Свесте...

Сè ли јас да ве учам? https://t.co/xYVjT8DRkk
3ReTweets6Favorites·Details
Никогаш нема да ги сфатам дечиштана што пробуваат да се инстаграм инфлуенсери.

Девојчиња со неполни 18 години, се тртат и разголуваат.

Дечки глумат кремчиња, се пуваат со еден куп филтри на слики, обично наместени во некои педерски пози.

Јебем ви генерациите од мочка.
1ReTweets10Favorites·Details
Има најдено живот на Марс, уште не ви е јасно? https://t.co/pVVN08v3ny
1ReTweets3Favorites·Details
Кога ќе ти кажат дека комуњарите се паметни, прати им ги твитовите на добитокот. https://t.co/RhfW9qG1LB
1ReTweets2Favorites·Details
@cherga_omnes @alhemicharot1 CH алфа само германскиот велат е добар 100%. Оригиналот (го нема кај нас, во Бугарија го има).

Сепак пробај и види, може ќе ти помогне и ова. Само 3 месеца е малку, пиј го минимум 6-7 месеца (ќе ти објаснат во аптека принцип со конзумирање и паузи).
1ReTweets2Favorites·Details
Го шина бабоебачот. https://t.co/FklNmx73he
1ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Kebide27kebide27143
2SD 5252ognen71
3АЛХЕМИЧАРОT☦ 🧪⚗alhemicharot144
4Aurora (The Sleeping Beauty) ❤️afroditavenera24
5Marija Danilovskamarijadanilovs123
6Јордан Пиперкатаkozica_cer17
7Црвенкапа_odkaj_avionite15
8Врапчеvrabce1514
9Cosmic Glue🌠jasnamishevska12
10Медицинска Сестра Тиmedsestrati9