TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кичеецот @gloryunited123
#reach: 127896   ( 50rd )
#followers: 1584   ( 2447th )
#1
Секаде во светот: миј раце и седи дома
Македончето :👇
🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ https://t.co/KsJqP4Ys2c
71ReTweets215Favorites·Details
#2
Жив чоек немат по улици во Италија 😜 https://t.co/gwLPdXAjJt
38ReTweets253Favorites·Details
#3
Како мал пред 8ми март штедев пари од тие што ми ги даваа за школо за да и купам цвеќе на мајка ми, и секогаш ми велеше да не сум трошел пари за тоа,а сега кога сам заработувам ја нема веќе за да и купам цвеќе. Подарии цвеќе додека можеш,после само ќе се сеќаваш.Среќен 8ми март❤️
25ReTweets260Favorites·Details
#4
#5
Браво за Систина, само Жан Митрев цицијана не дава ништо, и маските дури ги наплаќа https://t.co/M0baLE1HvU
38ReTweets156Favorites·Details
#6
Значи наместо да ваѓате пари од банкомат, можеш да си платиш со картицата во маркет, ама џабе е се на кому му зборуваш 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ https://t.co/y0JofGp797
30ReTweets178Favorites·Details
#7
Го имаме победникот за денес 😂😂😂😂👏 https://t.co/gXqy7KxSTx
31ReTweets175Favorites·Details
#8
20 ти ден карантин 😁😁😂😂 https://t.co/H2it2QN5hn
37ReTweets150Favorites·Details
#9
Фирмиве одма почнаа да плачат и бараат помош, а никој не ги прашува на пример луѓето што работеле во угостителство за дневници како ќе преживеат вака кога нема да земаат дневници. Секогаш само за богатите се бара решение другите кој ги ебава навикнати се на сиромаштија
28ReTweets128Favorites·Details
#10
Зошто не плаќате бе со картички кога пазарите нешто, ем полесно и поедноставно, нема кусур да ви враќаат железни, и во вакви ситуации побезбедно, парите врват низ 1000 раце. 21 век сме а уште немате доверба да не ве крадат од банка ви е страв па одма платата подигај цела во кеш🤦‍♂️
26ReTweets132Favorites·Details
#11
ОТВОРИ, ОТВОРИ, ОТВОРИ,
ОТВОРИ, ОТВОРИ, ОТВОРИ https://t.co/1eEdOvNdCn
21ReTweets141Favorites·Details
#12
100 пати го гледав и урлам од смеење 🤣🤣🤣🤣 https://t.co/MFxSlJcJLn
22ReTweets130Favorites·Details
#13
Стара народна https://t.co/2EUYXuxgiJ
20ReTweets89Favorites·Details
#14
Му реков на татко ми дека сакам да купам џип ама немам пари, и ми рече па зошто трчаше на правен требаше за поп да си учиш 😏😏
9ReTweets103Favorites·Details
#15
Овај сега е со Заев?? 😂😂😂😂 Абе теле да ви стат на листа ќе го гласате и ќе ќутите https://t.co/RQUN5GLRjG
25ReTweets51Favorites·Details
#16
Во еден ваков цела Македонија не збира https://t.co/vJ6CwsnOVh
14ReTweets82Favorites·Details
#17
20 дена карантин 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 https://t.co/gCqTpM99d0
21ReTweets61Favorites·Details
#18
Еден апел до кафичи, кафани и др места каде се служат пијалоци и јадење, да ги мијат убаво садовите во кои служат пијачки и јадења а не само да ги заплакнат со вода чашите, за добро на сите
17ReTweets72Favorites·Details
#19
Она кога ќе купиш евтина карта за Италија и ќе ти го укинат летот https://t.co/S9IVdrw8hB
8ReTweets89Favorites·Details
#20
Цело раководството на Дуи биле на свечено поставување на табла во училиште. Абе да отворевте свечено фабрика, школо или друго да ве видам. Не знам како пали ваква политика кај Албанциве, и кога ќе разберат дека Дуи е најголемото зло во државава
12ReTweets71Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Александарtrik5ter71
2Сарето 😷mrcatorka40
3Германка™🇩🇪sugaryouknowme29
4Aleksandarsaleskopski22
5Ацо Саатчијата ⏳acosaatcijata20
6awesome blossom 🌸horridchildd18
7BubbleGum 😷kazi_ultimatum15
8Dixonradovan_sm13
9Redfingerprint8313
10Ким Јонг-унdiktatorot113