TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Глупчо @glupcho
#reach: 85135   ( 321st )
#followers: 3899   ( 874th )
#1
Дај нека дојде сабота, ова не се издржува веќе https://t.co/h7fsFj4vSe
28ReTweets146Favorites·Details
#2
На почетокот на епидемијата на Корона вирусот во Вухан се појави видео како луѓето таму пеат искочени на тераси. Вчера и денес се појавуваат исти видеа од Италија. Ако се согласиме и ние да пееме и не отпееме нешто од Врчак сите заедно не го заслужуваме
22ReTweets114Favorites·Details
#3
Клиентов од Америка ме праша зошто на точно 1 час мене ме снемува за 5-10 минути додека работам од дома. Што знае он што е да се симнеш до двор со натнати кломпи на мајка ти што те слуша цело маало како тропаш, да земеш и качиш дрва на втор спрат и истите да ги ставиш во ќумбе
19ReTweets114Favorites·Details
#4
А Врчак планира да се уклучи во живо да ни запее и да нѐ сплоти сите?
27ReTweets85Favorites·Details
#5
Со такви ракавици и Арф го мијам тенџерето во кое сум ја правел сармата и која малку сум ја загорел https://t.co/ItqwU7AVGr
14ReTweets105Favorites·Details
#6
Сестра ми за тоа што јас му реков на татко ми (кој си дојде од земја со среден ризик) да седи на долниот спрат во самоизолација (и да се бања таму) прокоментира што сме правеле како човекот да има чума. Јас мислам дека ќе умрам од нервоза од вакви кретенски работи следни 14 дена
5ReTweets124Favorites·Details
#7
Нова омилена маичка https://t.co/vBGH6kKoAQ
11ReTweets78Favorites·Details
#8
Кога станувам од спиење во недела прво нешто што правам е читам дневен хороскоп. Ако ми пишува дека ќе бидам опкружен со многу луѓе одма знам дека мајка ми ќе ме прати во Стокомак со листа што се тркала по земја како оние листине од кои се читаат соопштенија од кралеви
11ReTweets72Favorites·Details
#9
Океј е да бидеш дома во изолација со семејството. Не е океј да имаш скроз дисфункционално семејство што во вакво неубаво време нема проговорено збор. Лош израз ама им љубоморам на оние семејства што се разумни и знаат да комуницираат меѓусебно, чувајте си ги, богатство имате
6ReTweets59Favorites·Details
#10
На денешен ден пред 15 години искочи ова совршенство https://t.co/7POawyXNim
6ReTweets53Favorites·Details
#11
Сум се утепал од плачење на сценава https://t.co/gjs6b0ymlv
9ReTweets42Favorites·Details
#12
Омилено 8-мо мартовско цвеќе https://t.co/UNjBcOFDzu
2ReTweets60Favorites·Details
#13
Мн точно ова https://t.co/oUbdpmP5Qc
11ReTweets30Favorites·Details
#14
Сликајте вие снегови, немате грижа како мене што расцветаните кајсии ќе измрзнат и кротките путенца нема да застануваат да ми бараат им дадам неколку кајсии додека правам бразди за каварџикот и врзувам патлиџани
5ReTweets47Favorites·Details
#15
Утре на Телма ќе го има Snakes On A Plane. Филмот во кој Samuel L. Jackson ги фрла змиите и ги треска од земја како мајка ми што ми ги фрла алиштата и треска вратата бидејќи веќе ја пуштила машината за перење а јас сум ѝ ги однел пола саат покасно откако ме замолила да ѝ ги дадам
4ReTweets49Favorites·Details
#16
Славица Чуктераш е гостинка во Практична жена. Ако ја запее “Звачеш је мојим именом” ќе се направам ѓубре со ракијава за дезинфекција дома и ќе им пеам на клиентите на Скајп
4ReTweets47Favorites·Details
#17
Сара Јо има челинџ на инстаграм да се снимаш како пееш со своето куче и да ја тагнеш на сторито.
Лево сум јас објаснувајќи му на моето куче дека треба завива на делот “Ааааааа” па да продолжам со “за една судбинааа”, десно е тоа као ништо не сфаќа и чека да јаде https://t.co/XkoCw1UQH0
5ReTweets40Favorites·Details
#18
Листајќи низ мојата меме архива гледам дека сум заборавил да го твитнам мемево https://t.co/ym6o7emAAD
6ReTweets37Favorites·Details
#19
Мајка ми го гледа Hulk на Fox Movies и коментира зошто човекот бил многу нервозен, не требал да се нервира толку многу, сѐ е подобро без нервози. Инаку 2 саати пред филмов ми се дереше како сум седел цело време на телефон и не сум и помагал ништо а вчера цела куќа ја усисав
1ReTweets48Favorites·Details
#20
Во вакво неубаво време, кутрево што при негово породување имало проблем и сега е со едно уво ми е позитивна енергија https://t.co/082Kd0X0de
5ReTweets35Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Баба Ванѓаtikemikazes18
2Кили 🏹acetalukas10
3aлисa у вондeрлeндiamalicemadness7
4Níveafrencique6
5Зецкоvladimiresine5
6Dime (5,65698 ден.)dimes10cent5
7Lupus in fabula.kost_iann2
8Марanglicankata2
9čarobni kuracyugoqueer2
10nnnemainbonebitch2