TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

GoceOdPrilep @goceodprilep
#reach: 45500   ( 357th )
#followers: 3597   ( 1101st )
За објава на ваков документ се одговара кривично:

1. Објава на лични податоци, вклучително и ЕМБГ и здравствена состојба (не само на Таче туку и на други лица)!
2. Овој документ е воена тајна и за тоа се леши бааѓи во затвор! https://t.co/n766m8xHiv
8ReTweets57Favorites·Details
Пелагонија и Преспа 1/3 од Македонија!

95% од производството на струја во Македонија!

80% од производството на храна во Македонија!

30% од извозот на Македонија!

0 министри, скоро 0 инвестиции

Скопјанишчава и Источна и Западна во Влада

ПиП кој ги е*е

Време е за референдум!
11ReTweets25Favorites·Details
Како бре 1,1 милијарда денари за парно на Скопјани...

Ние од провинцијата, што сме граѓани од втор ред па плаќаме изгор дрво и пелете!

https://t.co/Yt6hinLHc3
8ReTweets31Favorites·Details
Мицко го поткрепа договорот со Бугарија, сега не го поткрепвит

Мицко ја поткрепи Данела, сега не ја поткрепвит

Мицко го поткрепи Стевчо, сега не го поткрепвит

Мицко не го поткрпваше Мите Лимунада, сега го поткрепвит

Мицко го поткрепвит Села, сега не го поткрепвит

Мицко?! https://t.co/ze18cgPk68
9ReTweets14Favorites·Details
5 работи се сигурни кај нас:

1. власта си кради, к*рот ја боли

2. опозицијата си кради к*рот ја боли

3. народецот си пати, к*рот го боли

4. https://t.co/DAeudhgWYM си одработува - к*рот го боли

5. овој твит ќе го одбегнат и ДММНЕ и СДСМ и Левица и курот ги боли!
6ReTweets36Favorites·Details
Мобилизација во Русија! https://t.co/2IP7czzwCn
9ReTweets26Favorites·Details
Докторе ме боли нешто под ребрата

Да не пијаш?

Да!

Од шанко тие!
5ReTweets37Favorites·Details
-1,1 милијарди субвенција на ЕВН, за парно на Скопјани
-600 милиони за БЕГ, па за Скопјани

Вкупно 70 милиони евра ќе се потрошат како субвенции за само едно зима за 60.000 скопски домаќинства

А Тиквешани, ќе си се трујат со мазут од ТЕЦ Неготино и ќе плаќаат скапи дрва и пелети
7ReTweets28Favorites·Details
Како не ми текнало порано! https://t.co/nP6JyxPsdX
5ReTweets22Favorites·Details
Од двајцата советници на Левица во Прилеп, овој е попаметниот!

Кутриот, два збора не знае да кажи!

Го пратиле од дома со 2 броја поголема блуза, непеглана, и со фризура ко сега да станал од спиење! https://t.co/koQy0RPvOB
5ReTweets18Favorites·Details
СЕКОЈА ЧЕСТ: Прилепчанецот Вања Ѓорѓиоски на светско финале, освои прво место и доби златен медал како и светски признат сертификат https://t.co/FolObJ1a8R
4ReTweets19Favorites·Details
За зимава... https://t.co/jpdxt6Lf7Z
5ReTweets13Favorites·Details
Дур си ти на слобода, одговорот е:

- НЕ! https://t.co/5CkO2HO9RE
3ReTweets18Favorites·Details
Ко че седнам во кафана секогаш ми иди на ум шо ми вика матичната:
- Пијај појче течности
2ReTweets19Favorites·Details
Кај мож да се купи книгава? https://t.co/RJGfB9Obr3
1ReTweets20Favorites·Details
Ако твитам политика или с*кс, ќе имам 100 лакови.

Кога твитам за успех на едно прилепчанче кое освои ЗЛАТЕН МЕДАЛ на Светско првенство!

Тогаш два лајкови! https://t.co/TglQDfkV1I
3ReTweets14Favorites·Details
Можи Данела не работи ништо во Скопје, ама затоа прилепскиот градоначалник се отепа од работење се у корист наше штете:

-65% поскапи коминалии, 23% вода, 32% превоз!

И за на крај, да потпише решение за сеча на единствената борова шума во Прилеп на Мермерен комбинат!

СДСМ молчи https://t.co/iWgOFw5aG2
7ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Micamica904240535
2Катерина Стопареска 🇲🇰stopareska1
3Stardust 👐🕊️kanunis_11
4ДРАГАНЕЕЕkreativenum1
5PeterMan 🏳️‍🌈🇪🇺🇲🇰analyticasgard1
6Колаче (╯3╰)ednokollace1
7Andrejandrejold1
8Dime (6,30838 ден.)dimes10cent1
9Вудиkarcheskikz1
10NAPHEX [email protected] alberto balsamnaphexschrink1