TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шрöдингер @gogence
#reach: 2248   ( 1625th )
#followers: 1075   ( 3890rd )
Calm your tits, сезона е. https://t.co/dkZ4HHjFqE https://t.co/SmM3LiUthm
1ReTweets0Favorites·Details
Се насмеав гласно. https://t.co/ROOThIqSLf
0ReTweets5Favorites·Details
„Не можам више со децава.“ https://t.co/NidT0twVke
0ReTweets2Favorites·Details
@EllenaDsk Кивам гласни и седам касно (навечер - заграда за рима ха 😝).
Лето, отворен прозор, на први над влез. Доле си поминуваа некои весели. 😄
0ReTweets2Favorites·Details
@EllenaDsk Не, топ беше, се изнасмеав. 😄
0ReTweets2Favorites·Details
@borokitanoski Мислам дека да. Да се спречи дискриминација и да се овозможи права и еднакви можности за сите националности во МК - супер е, разбирам.
Проблемот е 20 годишната злоупотрба која уште повеќе прави тие промени да се осеќаат многу повеќе како изнудени, отколку прогресивни.
0ReTweets2Favorites·Details
@borokitanoski Нормално. Не ни реков дека пишува такво нешто. Ама тешко ми е да верувам дека кога се правел, не се размислувало дека ќе биде, како што кажа ти, дебело злоупотребуван од бејзикли неандрталци, кои би ти пресудиле само заради она што го веат Вергина, орел, срп или што и да е сл.
0ReTweets2Favorites·Details
@IvoCmon @IamAliceMadness lil colonoscopy
0ReTweets2Favorites·Details
Планира некој да направи augmented reality app да можам да го стаам Берни лесно у мои кадри?
0ReTweets1Favorites·Details
@astrogrev @penggemaar @Andov_S Па тенкс ениуеј. Пробував, се маткав неколку недели. Не можев да најдам што беше проблемот. Го откачив на крај, пошо не ми вредеше губењето време, а LG SmartShare многу повеќе ми врши работа. Побрзо се апдејта, немам лимит на моб и полајт е.
0ReTweets1Favorites·Details
Unpopular opinion: Рамковниот договор е ужасно националистички договор.
0ReTweets1Favorites·Details
@EllenaDsk Ми се има десено. 😄
0ReTweets1Favorites·Details
@borokitanoski Јас три дена ако не се појавам на работа по закон сум отпуштен. Рамковци година дена не се појавиле, па уште плус седум дена им даваат.
0ReTweets1Favorites·Details
@borokitanoski Воглавно тоа е и проблемот со целава држава. Закони, правила и прописи важат само за неутрални, сиромашни, невлијателни и оние без врски.
0ReTweets1Favorites·Details
@borokitanoski Поправи/дополни ме ако грешам.
0ReTweets1Favorites·Details
Copy and paste but change what the bunny is holding
(\_/)
( •_•)
/ > 🍆 https://t.co/dacOOqqkg8
0ReTweets1Favorites·Details
Пред да ги „ќенселнете“ ловџиите, кои легално ловат во сезона, пробајте да ги „ќенселнете“ оние што го направиле тоа легално. И фатете работете нешто, а не цел ден мамо ова, мамо она.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Shoku Boroborokitanoski10
2Гревastrogrev3
3Punchable Пичлеме and 24 otherspenggemaar3
4Benny Lavaandov_s3
5ln(a)ellenadsk3
6Тепсијаemilica323
7Кастроsg_slav2
8Венко Филипчеvfilipche2
9Тутан Камонivocmon1
10aлисa у вондeрлeндiamalicemadness1