TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Горан Бабиќ 🔱🔱🔱 @goranbabik
#reach: 66881   ( 269th )
#followers: 4653   ( 729th )
Пројде време, полека полека сите сфатија дека Шарената Револуција беше најдемократскиот исчекор во последните 50+ години во Македонија.

Сега, тие што не беа дел од истата, во својот очај ја блатат и ниподиштаваат, со цел да си го намалат срамот што не беа дел од истата.

И така.
71ReTweets153Favorites·Details
Од 1ви ноември, во Австрија локдаун за невакцинирани, на работа ќе може да одат само вакцинирани, или прележани, или со валиден ПЦР тест.
И излагање надвор од домот, само за купување намирници, или грижа на блиска особа.

*кругот се намалува
**вакцинирајте се
20ReTweets77Favorites·Details
@SDSMakedonija Алооооуууу, бришете твитов, не кандидирате градоначалник заради Максим, туку за Кумановчани.

*мислете, не боли
6ReTweets125Favorites·Details
После избориве ЕУ е "чича Мича готова прича".
16ReTweets70Favorites·Details
Денес Радев, претседателот на источниот сосед, ја забетонира мојата одлука зимово да не одам Боровец, Банско, Пампорово.

Ќе си одам Копаоник, што ви го препорачувам и вам.

Повеќе инфо на:
https://t.co/25eCI4JTP6
8ReTweets80Favorites·Details
Селско итро македонче 😡!

Две наши госпоѓи 40г и 54г отишле у Врање во пункт за вакцинација, лекарски, ово оно, добиле потврда за вакцинација и ѓом да ги нема, не примиле вакцина.
На граница ги фатиле и по 500 евриќи казна за превара, во хуманитарни цели.

*туѓ срам ме изеде
8ReTweets72Favorites·Details
Му се жали Филипче на Заев.
-Упм, ми излезе некое чудно црвенило по лицево.
Леле, да не е, не дај Боже, срам?

😂🤣😂
11ReTweets46Favorites·Details
Никола Саркози беше осуден три години затвор за корупција во март годинава, деновиве уште една година за нелегално финансирање на кампања.
Саркози беше претседател на Франција до 2012та.

*ај па и на наша глава
9ReTweets52Favorites·Details
Бреј, ебати и Мила и СДСМ и Заев и све, годинава децата у прво одделение учат Арапски броеви. Ај тоа имигрантите и да разберам, ама ова сега, бљак.
7ReTweets54Favorites·Details
Муабети Ајнштајн и Чаплин 😂

Ајнштајн: Она на што најмногу се восхитувам на вашата уметност е тоа што таа е универзална. Вие не кажувате збор, а сепак светот ве разбира.

Чаплин: Тоа е вистина, но вашата слава е уште поголема: светот ви се восхитува, додека никој не ве разбира. https://t.co/c3I8cFSiAN
6ReTweets35Favorites·Details
Пред да праите било што со љути пиперки, прво на мочање 🌶😥.

*миење раце не помага
**не прашујте како знам
***за мажи у кујна
6ReTweets27Favorites·Details
Дали фашизмот е поразен и зошто не?

*само за iq 130+
7ReTweets23Favorites·Details
@ErnestoCezarmkd Во принцип, премиерот има право да преговара, и бтњ, за некои работи и не треба да се праша народот, туку само да се информира.
6ReTweets7Favorites·Details
Хрватската Академија на Науки и Уметности предлага до нивната Влада да го услови влегувањето на Србија во ЕУ со признавање на хрватскиот јазик.

Дали е ова знак на недоверба во сопствениот јазик, кој веќе е официјален јазик во ЕУ, или како и нашиве соседи, паламудење?
1ReTweets15Favorites·Details
Трпе и Трпана, приквечер, у дневна, секој у своја фотеља.
-Трпано бре, ко ќе се јавиш на тоа телефонот, 2-3 саата не спушташ, просто не верувам сега спушти за пола саат.
Аааа, беше погрешен број.

😂🤣😂
2ReTweets6Favorites·Details
Нели Данела е "За модерно Скопје".

Ќе биде ВРВ да сруши барокот каде може, дислоцира 80-90% споменици, направи модерни фасади.

*СДСМ нема да се врати година 💯
0ReTweets10Favorites·Details
@nesosk @Karbonopsina Чувај си ти девојчето, мислам на големото девојче.

*да не бидне стани пани 😁
1ReTweets2Favorites·Details
@v0805n Си пишува бе друже, прележаните се исто као и вакцинираните, нема забрани.

Само невакцинираните се на удар.
1ReTweets2Favorites·Details
Денес убав ден, и баш среќен сум, баш, вие како.

Живели 🍷🍷.
0ReTweets9Favorites·Details
Знаете, сакам кошарка, денес супер вечер, прво Звазда у Евролига у 7, па Денвер НБА у три сабајле.

Идемоооооо 🏀🏀🏀🇷🇸🇷🇸🇷🇸
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Kalimerokalimero25108
2Патлак илити пиштолposlediknapik7
3Нешоnesosk5
4Karbonopsinakarbonopsina5
5Darko Jankovskidarko_janko5
6@crnamaca2crnamaca24
7Ernestoernestocezarmkd3
8Jovan P.jp_wanderer3
9Г-ѓа Старкmarincepink3
10N.V. - Иначеnebojsa63